DZIŚ JEST:   09   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Czwartek
Św. Marii Kleofasowej
Św. Hugona z Rouen
 
 
 
 

Jakie nastroje panują w Watykanie po liście abp. Vigano? Ujawnia sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej

Jakie nastroje panują w Watykanie po liście abp. Vigano? Ujawnia sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej
Kremlin.ru [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)], via Wikimedia Commons

Papież jest spokojny, mimo istniejących trudności, ale w samym Watykanie przeważa obecnie nastrój rozgoryczenia i zaniepokojenia. W ten sposób sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin skomentował ogłoszony 26 sierpnia list abp. Carlo Maria Vigano nt. nadużyć seksualnych wobec nieletnich, do których dochodziło w Kościele amerykańskim. Wypowiedź kardynała dla meksykańskiego korespondenta w Watykanie Andresa Beltramo Alvareza jest pierwszą publiczną reakcją wysokiego przedstawiciela Kurii Rzymskiej na ten dokument.

 

Purpurat zapewnił, że tak jak głosi to oficjalne oświadczenie watykańskiego Biura Prasowego i co on sam może potwierdzić na podstawie swych osobistych kontaktów z Ojcem Świętym, jest on spokojny. Podkreślił, że tak było w czasie jego niedawnego pobytu w Irlandii i tak jest obecnie. „Papież jest [dla nas] wielką łaską, nawet w obliczu takich spraw, które oczywiście wywołują wiele rozgoryczenia i niepokoju, ale on ma zdolność zachowywania bardzo spokojnego stosunku do danej sprawy” – zaznaczył kardynał.

 

Przyznał następnie, że w czasie wspomnianej podróży do Irlandii na IX Światowe Spotkanie Rodzin uwaga mediów była skupiona szczególnie na nadużyciach seksualnych, które wiążą się też z tematem rodziny, ale dodał, że było to oczywiste. „Sądzę, że papież zajął w tej sprawie bardzo wyraźne i poważne stanowisko, nie zauważyłem jednak osobiście żadnych trudności w czasie tej wizyty” – zapewnił sekretarz stanu.

 

Zaznaczył przy tym, że on sam zarówno list abp. Vigano, jak i problem nadużyć przeżywa „z wielkim bólem”. Wyraził nadzieję, że „wszyscy będziemy pracować nad szukaniem prawdy i sprawiedliwości, aby one były punktem odniesienia, bo niewątpliwie [obecna] sytuacja musi niepokoić”.

 

Jednocześnie purpurat watykański uchylił się od bezpośredniego skomentowania tekstu byłego nuncjusza w Stanach Zjednoczonych, ograniczając się do powtórzenia tego, co na ten temat powiedział Franciszek. „Przeczytajcie to, co tam jest napisane i sami wyciągnijcie wnioski, tekst mówi sam za siebie” – doradził najbliższy współpracownik Ojca Świętego.

 

KAI

luk


DATA: 2018-08-30 15:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Koniecznie proszę zapoznajcie się z filmikiem poniżej - on wiele tłumaczy, z dzisiejszej sytuacji w Kościele...wcześniej nie znałam tych treści w takiej formie...jak napisała anna "pora otworzyć oczy"
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Ks. Malachi Martin - Piotr w Okowach - Sesja 5, część 1 z Gloria tv...Robimy swoje, a potem sprawdzamy nastroje? "Naucz nas gardzić rzeczami tego świata i poszukiwać rzeczy niebieskich oraz nieprzemijających."
ponad 1 rok temu / Stefania
 
No to się rozlało... Chcesz coś zrozumieć drogi Katoliku, ochłoń najpierw, a później zabieraj głos. Bo naprawdę chce się od was uciekać... Kościół cierpi od momentu powstania, to nic nowego.. Przypowieść o kobiecie przyłapanej na cudzołóstwie niczego nie uczy? Kto ma moc oczyścić Kościół, uzdrowić Go, uświęcić - ja? Ty? Weźcie się proszę w karby i przemyślcie, o co tu chodzi, bo okaże się, że każdy dołożył cegiełkę do obecnej sytuacji.. Szok? No cóż, pora otworzyć oczy..
ponad 1 rok temu / anna
 
@Iskierko..dziękuję..zawsze jesteś dla mnie INSPIRACJĄ...musimy się mocno KRZYŻA TRZYMAĆ ...bo W JEDNOŚCI SIŁA ...musimy jak abp Vigano ODWAŻNIE BRONIĆ NAJŚWIĘTSZE CIAŁO I KREW NASZEGO PANA...bo te ZBOCZONE diabelskie paszcze w OHYDNYCH I OBRZYDLIWYCH osobach pederastów i pedofilii biczami strasznymi KATUJĄ CIAŁO ...SERCE... DUSZE...i BÓSTWO PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA...NON POSSUMUS dla tych unoranych w homoseksualizmie synów diabła...Czcigodni księża NAMASZCZENI SACRUM KAPŁAŃSTWA macie CZCIĆ I WIELBIĆ BOGA w Trójcy Jedynego...Serce me krwawi, kiedy pomyślę o świętych Kapłanach wiernych Synach KK jak bardzo cierpią z powodu obrzydliwości opętanych Judaszy KK, którzy krzywdzą niewinne ,ufne i bezbronne dzieci...Jako katoliczka...matka....babcia....DOMAGAM SIĘ SPRAWIEDLIWOŚCI...o miłosierdzie niech ZBRODNIARZE w pierdlu Boga błagają i proszą...znając życie zaraz lewactwo przeklęte krzyczeć będzie...nie sądźcie...JA NIE SĄDZĘ JA ŁAKNĘ I PRAGNĘ SPRAWIEDLIWOŚCI...
ponad 1 rok temu / Megi
 
Ach, więc jesteś ostatnim prawdziwym pasterzem... to jest: pasterką :)
ponad 1 rok temu / do iskierka
 
@ Adam: Mam głębokie przekonanie, że tym razem próba "zamilczenia" zarzutów postawionych przez abp. Vigano jest skazana na niepowodzenie. A dalsza taktyka "przeczytajcie sami i wyciągnijcie wnioski", zaserwowana nam przez Franciszka (i powtórzona lizusowsko przez Parolina!) doprowadzi do formalnego pęknięcia w Kościele. Co, nie daj Bóg!
ponad 1 rok temu / Karol
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.