DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Jaki wyrok usłyszy Jihad Jane?

Jaki wyrok usłyszy Jihad Jane?

Kobieta z Pensylwanii, która sama nazwała się „Jihad Jane”, planowała w 2009 morderstwo Larsa Vilksa, szwedzkiego grafika i autora karykatury przedstawiającej Mahometa z psem. Po przeciągającym się procesie w końcu usłyszy wyrok. Jak twierdzi oskarżyciel, terrorystka powinna spędzić „dekady” za kratkami. Wyrok zostanie wydany w poniedziałek.


50-letnia Colleen LaRose w trakcie jednego z licznych związków przeszła na islam. Wkrótce później rozpoczęła  internetową działalność angażując się w sprawę konfliktu w Palestynie i dając wirtualne dowody poparcia dla mudżahedinów. Popularyzowała nagrania przedstawiające ataki terrorystyczne, w tym na Amerykanów. Już w 2008 roku deklarowała, że chce zostać „męczenniczką” za islam. Zabójstwo szwedzkiego grafika miało „zastraszyć cały świat niewiernych”. Władze zwróciły na nią uwagę dzięki obywatelskiemu śledztwu prowadzonemu przez użytkowników jednego z prawicowych blogów. Po przesłuchaniu wyjechała do Europy chcąc sfinalizować plan zamachu. Jak się okazało, takie polecenie otrzymała od współpracownika Al-Kaidy działającego w Pakistanie.


Policja zatrzymała ją w trakcie powrotu do Stanów Zjednoczonych. Łącznie prokuratura postawiła jej cztery zarzuty, w tym wspierania działalności terrorystycznej, spisku w celu dokonania morderstwa i składania fałszywych zeznań. Początkowo twierdziła, że jest niewinna, później jednak współpracując z wymiarem sprawiedliwości m.in. poprzez ujawnienie informacji dotyczących działalności terrorystycznej. Zatrzymano także jej współpracowników, których rekrutowała przez Internet. Jeden z nich, Ali Damache, oczekuje w irlandzkim areszcie na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych.


Ujawnienie tożsamości kobiety było szokiem dla wielu Amerykanów. Blondynka z Teksasu zwróciła uwagę opinii publicznej na zagrożenie rodzimym terroryzmem, rosnące na skutek internetowej aktywności islamskich radykałów. Najprawdopodobniej Colleen LaRose usłyszy wyrok dożywocia. „Świat patrzy i ten wyrok daje możliwość wysłania wyraźnego przesłania do innych samotnych, podatnych ludzi, którzy mogli zostać zwabieni przez internetowych ekstremistów obiecujących sławę i honor" – podkreślili prokuratorzy w wydanym oświadczeniu. Adwokat oskarżonej pozostaje nieosiągalny dla mediów.


W trakcie przedłużającego się procesu ustalono szczegóły dotyczące życia „Jihad Jane”. Przed przejściem na islam i zaangażowaniem w terroryzm była ofiarą przemocy (w tym seksualnej) ze strony jej biologicznego ojca, prostytuowała się popadając także w uzależnienie od narkotyków. Do konwersji doszło za sprawą muzułmanina, którego poznała będąc jeszcze w luźnym związku w roku 2007. Islamu nauczyła się online, także w Internecie przeszła odpowiednie „szkolenie” polityczne. W trakcie przedłużającego się procesu adwokat Colleen LaRose starał się wykorzystać jej przeszłość i problemy psychiczne jako uzasadnienie niższego wyroku. Głos w tej sprawie zabrała także niedoszła ofiara Jihad Jane – Lars Vilks. Mężczyzna stwierdził, że kobieta spędziła już za kratkami wystarczająco dużo czasu.Źródło: jihadwatch.org

mat


DATA: 2014-01-02 12:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dr al Nayef told the Australian delegation that, since the crisis began in March 2011, 67 of the country?s 94 national hospitals had been attacked and damaged, with 41 out of service. 174 health workers had been killed, 127 wounded and 33 kidnapped. ------ http://www.globalresearch.ca/syrias-hospitals-targeted-by-nato-backed-armed-groups/5363563
ponad 6 lat temu / Tiberias
 
+
ponad 6 lat temu / Asia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.