DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Jaki jest prawdziwy Macron? Wraca sprawa dokumentów na temat prezydenta Francji

Jaki jest prawdziwy Macron? Wraca sprawa dokumentów na temat prezydenta Francji
REUTERS/Philippe Wojazer /Forum
#ISLAM    #TUSK    #MARCONLEAKS    #MACRON    #FRANCJA    #LE PEN    #ANDRZEJ DUDA    #BEATA SZYDŁO    #PREZEDENT    #EUROPA    #GRATULACJE    #WYBORY

Jeszcze w okresie kampanii wyborczej we Francji pojawiła się duża porcja wykradzionych w okresie od 20 marca 2009 roku do 24 kwietnia 2017 roku dokumentów związanych z Emmanuelem Macronem. Jego sztab wyborczy informował wówczas, że prawdziwe dokumenty zostały pomieszane z fałszywymi i jest to próba wpłynięcia na demokratyczne wybory. Do tego zdania przychyliła się komisja wyborcza, która wydała mediom zakaz komentowania treści e-maili i innych dokumentów.

 

5 maja do publicznej wiadomości przeniknęła właściwie tylko informacja o tym, że Macron miałby rzekomo posiadać konto w raju podatkowym na Bahamach. Zbytnio mu to nie zaszkodziło i jak wiadomo łatwo pokonał w II turze kandydatkę Frontu Narodowego Marine Le Pen.

 

Obecnie sprawa wróciła. Portal WikiLeaks umieścił w swojej bazie 21 tys. podobno zweryfikowanych już dokumentów. Prezydencka partia LREM w odwecie zawiadomiła prokuraturę. Media głównego nurtu jak na razie zajmują się tematem treści bardzo ogólnikowo. Tymczasem jest tam sporo ciekawostek, które pośrednio dotyczą także i naszego kraju. Interesujące jest zwłaszcza stanowisko Macrona i jego partii wobec zjawiska migracji. Kolejny raz okazuje się, że nie chodzi tu bynajmniej o pomoc uchodźcom, ale przede wszystkim o wykorzystanie migracji do zmieniania Europy.

 

Pewną weryfikacją treści dokumentów pochodzących sprzed kwietnia 2017 roku są ujawnione już działania ekipy rządowej. Dużo zamieszania narobiła np. ostatnio propozycja zmniejszenia zasiłków mieszkaniowych (APL). Tymczasem okazuje się, że taki pomysł zgłaszano jeszcze w majlach z czasów kampanii wyborczej. Ciekawy jest też wątek finansowania samej kampanii. Sztab Macrona „organizował” niezbyt legalne zbiórki funduszy wśród kadry zarządzającej wielu przedsiębiorstw. Teraz dodatkowo okazuje się, że rozmaite organizacje powiązane z Georgesem Sorosem miały wspierać kandydaturę obecnego prezydenta nawet sumą 2,5 mln euro miesięcznie.

 

Ciekawe informacje dotyczą zjawiska migracji. Proponuje się m.in. „rehumanizację” polityki migracyjnej na poziomie całej Europy. Według prezydenckiego ruchu „W drodze!” powinno rozszerzyć się przyjmowanie migrantów, co ma być „grą o Europę jutra”. Padają tu konkretne propozycje – legalizacja pobytu dla wszystkich, zamknięcie centrów, w których umieszcza się migrantów podlegających wydaleniu z kraju, stworzenie wspólnego statusu „uchodźcy” dla całej Unii i harmonizacja na poziomie europejskim prawa azylowego, tzw. łączenia rodzin, itd.

 

Wśród dokumentów Macronleaks znajdujemy też propozycję tworzenia jak najszerzej możliwości nauki języka arabskiego w szkołach publicznych. Pada też pomysł tworzenia klas dwujęzycznych. Ma to zapewnić ureligijnienie nauki, która odbywa się na ogół w szkółkach przy meczetach i zapewnić kontrolę nauczanych treści. Minusem mają być możliwe negatywne echa medialne i idące za nimi skutki polityczne.

 

Ujawnione dokumenty mówią także m.in. o pomocy w tworzeniu „lokalnego islamu”, który dzięki temu pozwoli na lepszą integrację jego wyznawców. Przewiduje się tu pomoc publiczną, także finansową dla np. lokalnych meczetów.

 

LREM proponował także rewizję podręczników do nauki historii. Ma ona iść w kierunku zaszczepiania uczniom wielokulturowości. Wśród konkretnych propozycji jest powołanie komisji historycznej do opracowania wspólnej wizji dziejów basenu Morza Śródziemnego. Europę miałaby reprezentować Francja, Hiszpania i Włochy, a południe – Maroko, Algieria i Tunezja. Postuluje się tu zakaz jakichkolwiek porównań cywilizacyjnych i eliminację „sentymentów neokolonialnych”. Korzyścią dla francuskich uczniów ma być za to głębsza znajomość cywilizacji Maghrebu.

 

Dokumenty ze zbioru MacronLeaks okazują się dość sensacyjne, a pierwsze działania ekipy prezydenckiej raczej zdają się potwierdzać ich treść. Wśród różnych ciekawostek jest i informacja o tym, że sztab Macrona posiadał w czasie kampanii wyborczej donosicieli, którzy przekazywali informacje z działań sztabu reprezentującego konkurenta Francois Fillona. Jeśli potraktować te dane poważnie to wygrana Macrona jawi się w zupełnie innym świetle, nawet jako wynik pewnego spisku różnych środowisk.


Na razie działania administracyjne i przychylność większości mediów zapewniają Macronowi nietykalność. Ujawnione dane są lekceważone i relatywizowane. Podchodząc jednak do ujawnionych treści nawet z dużą ostrożnością, widać tu jednak wyraźnie pewne aksjologiczne i historiozoficzne przesłanie prezydentury Emmanuela Macrona, które jawi się dość niebezpiecznie, zwłaszcza w kontekście polityki UE.

 

Bogdan Dobosz


DATA: 2017-08-03 08:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To kiedy trzeba się posunąć, żeby miejsca starczyło dla braci muzułmanów?
ponad 2 lata temu / panda
 
makaron Iszy ma ambicje neokolonizacyjne-terenu, ktory kiedys byl pod ich wplywem...dochodzi "tylko" wyeliminownie bialych ich lacinskiej kultury...no, a kto za tym stoi to juz nawet male dzieci wiedza...
ponad 2 lata temu / maniek
 
O tym że to kandydat masonerii "wygrał" wybory we Francji to żadna nowość! Aby powiedzieć Braunem, jedno kto wygrał we Francji to jeden pies! Może byłoby z Le Pen ciekawiej, ale jakaś zagorzała katoliczka, albo jej mąż (jak u Trumpa jego żona), to nie widzę tam nikogo.
ponad 2 lata temu / Janusz z Kolonii
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.