DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Jakcson w stanie Missisipi: obrońcy życia pozywają władze lokalne

Jakcson w stanie Missisipi: obrońcy życia pozywają władze lokalne
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.com

Władze miasta Jackson w stanie Missisipi zakazały zgromadzeń przed ostatnim już centrum aborcyjnym, co w praktyce obejmuje również zakaz modlitwy. Zabroniono także edukować osoby przebywające w okolicy klinik aborcyjnych. Obrońcy nienarodzonych składają pozew przeciw tym przepisom.

 

Znajdujący się w pobliżu klinik aborcyjnych nie mogą się zbliżać na odległość 8 stóp (ok. 2,5 m) bez zgody innych osób, jeśli zamierzają rozdawać ulotki, doradzać czy edukować. Władze zakazały również zbierania się lub demonstrowania w przestrzeni 15 stóp (4,5 m) od kliniki aborcyjnej, a także nagłaśniania dźwięku. Tym, którzy nie dostosują się do przepisów, grozi 1000 dolarów grzywny lub 90 dni więzienia.

 

Obrońcy życia z Sidewalk Advocates for Life reprezentowani przez prawników złożyli pozew przeciwko tej decyzji. Jak powiedział dyrektor instytutu Aaron Rice, jego klienci organizując działania pod klinikami aborcyjnymi, korzystali z prawa wolności słowa. Kierują się troską o nienarodzonych i uznają moralny wymóg szukania alternatyw dla osób wkraczających do przemysłu aborcyjnego. Tymczasem dążenia władz miejskich służą uciszeniu tych osób.

 

W organizacji Sidewalk Advocates for Life służą tysiące wolontariuszy, ukazujących kobietom alternatywy do aborcji. W tym okresie niemal 7000 kobiet skorzystało z ich rad i zdecydowało się urodzić swe dzieci.

 

Jakcson to stolica stanu Missisipi w południowej części USA. Liczy ponad 170 tysięcy mieszkańców.

 

Aborcja w Stanach Zjednoczonych pozostaje legalna na terenie całego kraju od 1973 roku. Niektóre stany wprowadzają jednak ograniczenia.

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend


DATA: 2019-10-15 08:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.