DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

Jaka piękna katastrofa – Niemcy o Joannie Musze

Jaka piękna katastrofa – Niemcy o Joannie Musze
fot. Bartlomiej Kudowicz/FORUM

Portal niemieckiej gazety „Die Welt” nazwał minister sportu Joannę Muchę "najpiękniejszym pośmiewiskiem Euro 2012". Autorzy tekstu zauważają „nową świecką tradycję”, w której dzień bez żartu z ministry Muchy jest dniem straconym. Podkreślając jej walory zewnętrzne niemieccy dziennikarze obnażają jej całkowity brak kompetencji, które umożliwiłyby jej zarządzanie ministerstwem i właściwe przygotowanie do Euro 2012.


W artykule „Die Welt” zawarta jest próbka krążących na temat minister żartów. Jej słynne „kto wybrał drużyny do tego meczu?” przeszło już do legendy. Wszystko to byłoby zaledwie skromnym prztyczkiem wymierzonym w panią „doktorę-ministrę”, gdyby nie zarzuty dużo poważniejsze. „Die Welt” przypomina o nominacji na wicedyrektora Centralnego Ośrodka Sportu znajomego minister, który jest właścicielem lubelskiego salonu fryzjerskiego, z którego usług korzystała Mucha. W artykule zwrócono uwagę również na wypłacane premię, za sukcesy w budowaniu obiektów sportowych, których wielokrotne otwieranie było tragifarsą.

 

Osoba, która miała ocieplić wizerunek rządu, wykazał dużą ilość „wyczucia i taktu”, kiedy zauważyła, że „nie widzi sensu w robieniu operacji biodra u 85-latka i w ogóle uważa, że starsi ludzie to kłopot, bo chodzą do lekarza co dwa tygodnie dla rozrywki”. Tę wypowiedź przypominają niemieccy dziennikarze, gdyż jak na osobę wykształconą z doktoratem poświęconemu zarządzaniu medycyną był to popis skrajnej niewrażliwości.

 

Jej starcie z władzami PZPN okazało się kompletną porażką. Naprzeciwko osoby niewystarczająco kompetentnej, pozbawionej rudymentarnej wiedzy o sporcie stanął Grzegorz Lato – człowiek, którego doświadczenie i cynizm gracza są wręcz przysłowiowe.

 

Zatem na nic się zdał urok pani ministry, dla obserwatorów jej nominacja i działania stanowią kolejny dowód na to, iż polityka kadrowa, mimo szumnych zapowiedzi premiera, opiera się nie na kompetencji a jest jedynie realizacją misternych gier salonowo-gabinetowych.

 

 

Źródło: welt.de

luk

 

 


DATA: 2012-05-25 12:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chwała niepokonanej Platformie, cudom, cudakom i ministrze! Wszystko, co złe, to PiS.
ponad 7 lat temu / Pref
 
Jednoczymy się w imieniu całej Polski w bulu i w nadzieji na pokonanie skutków katastrofy...
ponad 7 lat temu / Bronislaw
 
Było nie było piękna kobieta:)
ponad 7 lat temu / Esteta
 
Ale co by nie gadać / pisać, pani Ministra jest Ministrem i za nasza kasę z podatków kompromituje Polskę! I nic na to nie wskazuje by to się w najbliższym czasie zmieniło...
ponad 7 lat temu / Kapą
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.