Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2019 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

Jaką kulturę wybierzemy w roku 2019 - z Bogiem czy bez Boga?


Kultura została zdominowana przez rozrywkę, która jest jednowymiarowa, jeśli chodzi o jej światopoglądowe przesłanie. Jedni powiedzą, że jest ona lewicowa; inni, że jest neomarksistowska. Jedno jest pewne - nie ma w niej miejsca na Pana Boga, a jeśli nasz Stwórca jest pomijany, to staje się nie tylko biednie, ale również budzą się demony.

 

Tomasz A. Żak zaprasza na kolejny odcinek programu „KULTURA na TAK”.


DATA: 2019-01-04 13:44:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Stan rzeczywisty kultury polskiej a szczególnie teatru, jest ludziom interesującym się tak zwaną kulturą "wysoką" dobrze znany. Faktycznie nie ma w niej miejsca na poważne pytania o eschatologię, metafizykę i w końcu miejsca Boga w życiu człowieka. Więcej w teatrze rozrywki i zwykłej hucpy ideologicznej ( dawniej się mówiło politgramoty ) niźli sztuki przez duże "S". Pan Tomasz Żak, jako praktyk a poniekąd teoretyk teatru, powinien przedstawić ponad opis stanu in statu nascendi, jakąś propozycję wyjścia z tego zaklętego koła niemocy i inercji, jak można uzdrowić sytuację teatru w sytuacji, gdy teatr zawodowy propaguje antykulturę i antysztukę ? W wypowiedzi Tomasza Żaka tego mi przede wszystkim zabrakło. Bo czyż jeden teatr "nieinstytucjonalny", nie będący na utrzymaniu bądź dotowaniu przez samorząd wojewódzki lub gminny, nie mówiąc o Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest w stanie zmienić coś na lepsze ? Tutaj trzeba jakiś zmian instytucjonalnych.
5 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Bardzo mądre są felietony pana Tomasza. Śledzę z przyjemnością. Podzielę się jednak pewną uwagą. Ta seria "Kultura na tak" do mnie nie dociera. Rozprasza mnie migające tło, a podkład muzyczny przyprawia o kołatanie serca. Za pierwszym słuchaniem nie wiele zostaje mi w głowie, a drugi raz nie zawsze mam ochotę słuchać, żeby nie przeżywać tych rozproszeń ponownie. Życzę wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym roku!
5 miesięcy temu / Elżbieta
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 103 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.