DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Jak trwoga to do Boga. Niemcy ze strachu przed wirusem uciekają się do Pana

Jak trwoga to do Boga. Niemcy ze strachu przed wirusem uciekają się do Pana
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com
#KORONAWIRUS    #WIARA    #STRACH    #NIEMCY    #MODLITWA

W obliczu zagrożenia epidemią koronawirusa powraca wiara w Jezusa Chrystusa. W Niemczech, kraju głęboko przeżartym rakiem laicyzacji, co trzeci obywatel modli się dzisiaj częściej, prosząc Pana Boga o ratunek przed chorobą.

 

Prymas Holandii kard. Willem Eijk w jednym z niedawnych wywiadów mówił, że w jego ocenie jednym z głównych korzeni powojennej sekularyzacji Europy jest błyskawiczne rozpowszechnienie filozofii indywidualizmu będącej wykwitem ery wielkiego dobrobytu. Holendrzy i obywatele innych krajów zachodnich, dzięki dobrej sytuacji ekonomicznej i wskutek rozwoju nowoczesnych technologii, ostatnio zwłaszcza mediów społecznościowych, stracili poczucie wzajemnej współzależności; to z kolei doprowadziło do porzucania tradycji i praktyk religijnych.

 

Obserwacje poczynione przez niderlandzkiego purpurata zdaje się potwierdzać kryzys wywołany epidemią koronawirusa. Przykładem są Niemcy, jeden z najbardziej zateizowanych krajów europejskich; w normalnym okresie za Odrą na Mszę świętą chodzi co niedziela zaledwie 9,5 proc. katolików, a na niedzielne nabożeństwo niespełna 2 proc. protestantów. Łącznie - tylko kilka milionów w ponad 80-milionowym państwie.

 

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie konserwatywnego dziennika katolickiego „Die Tagespost”, w obliczu zagrożenia chorobą utracona lub zapomniana wiara po prostu powraca. Okazuje się, że aż co trzeci Niemiec modli się teraz częściej, niż w chwilach spokoju i braku poczucia zewnętrznego zagrożenia. Ankietowani przyznali, że proszą Pana Boga o opiekę nad sobą, swoimi rodzinami i przyjaciółmi.

 

Co ciekawe, do Jezusa Chrystusa uciekają się nie tylko starzy, ale także młodzi - w grupach wiekowych 18-29 lat oraz 30-49 lat modli się częściej 29 proc. badanych.

 

Oby nawrócenie to okazało się trwałe. Wierzymy, że Pan Bóg wyprowadzi dobro ze zła choroby, która nęka teraz kraj nasz i naszych sąsiadów.

 

Źródło: die-tagespost.de

Pach

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-03 08:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

dziwne te komentarze.wierzący czy nie wierzący zawsze 50% na 50.
1 miesiąc temu / racjonalista
 
Pierwsze zatajone przypadki zakażenia koronawirusem w Chinach, były już w połowie listopada. W grudniu informowali o tym lekarze, a także niezależni blogerzy w internecie. Jednym z lekarzy, który pierwszy poinforował o koronawirusie był lekarz Li Wenliang. Za to partia komunistyczna, aresztowała lekarza i poddała go torturom - aby zaprzeczył istnieniu koronawirusa. 30 Stycznia bohaterski lekarz Li Wenliang umiera, właśnie na koronawirusa. W swoim testamecie przytacza słowa św. Pawła, "W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem." 2 List do Tymoteusza 4, 7-8 Petycja o ukaranie komunistycznych Chin, za ukrywanie prawdy o koronawirusie. https://tiny.pl/tbb4g
2 miesiące temu / Jacob
 
Pamiętaj, że jest Ktoś ponad k.Marxem jak i całą hierarchią.
2 miesiące temu / @Stan
 
Niech się Niemcy nawracają, dobrze mieć nawróconego sąsiada, z którym mamy stosunku gospodarcze.
2 miesiące temu / aaa
 
Nie Tobie to oceniać. Bóg zrobi, co zechce i osądzi ich według własnej woli.
2 miesiące temu / [email protected]
 
Jezeli katolik niemiecki idzie droga Marxa i innych hierarchow niemieckich glownego nurtu w Niemczech popelnia grzech bo to co oni uprawiaja to nie jest wiara katolicka i dawno od niej odeszli. Jesli katolik przystepuje razem z protestantami do komyni to bierze udzial w swietokractwie. Tyle w tym temacie.
2 miesiące temu / Stan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.