DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Jak systemowo pomagać dzieciom ocalonym przed aborcją eugeniczną? CŻiR ma pomysł

Jak systemowo pomagać dzieciom ocalonym przed aborcją eugeniczną? CŻiR ma pomysł
fot. pixabay

Centrum Życia i Rodziny pracuje nad programem pomocy dla rodzin z dziećmi dotkniętymi niepełnosprawnością i upośledzeniem. Szczegóły zostaną ogłoszone niedługo.

 

„Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego nie wystarczy się z tego cieszyć, ale trzeba zaangażować się w konkretną pomoc rodzinom mającym takie dzieci” – podkreślił w wywiadzie opublikowanym w poniedziałek biskup Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

 

Hierarcha zaapelował do wiernych o podjęcie praktycznych działań na rzecz rodzin dotkniętych niepełnosprawnością i poważnymi chorobami.

 

W odpowiedzi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny zapowiedział ogłoszenie w nieodległym terminie propozycji programu pomocowego dla rodziców z dziećmi, które obejmowała aborcyjna przesłanka eugeniczna. Obecnie organizacja pracuje nad szczegółowymi rozwiązaniami takiego projektu.

 

- Propozycje są opracowywane w oparciu o doświadczenia i wywiady środowiskowe. Rozmawialiśmy z wieloma rodzinami wychowującymi dzieci z niepełnosprawnościami i chorobami. Wiemy, gdzie tej pomocy najbardziej potrzeba – podkreślił szef CŻiR.

 

- W ciągu ostatnich kilku tygodni przeprowadziliśmy szereg spotkań z rodzicami, którzy wychowują dzieci z niepełnosprawnościami. W każdym z tych przypadków dzieci kwalifikowały się do przeprowadzenia aborcji eugenicznej. Dzięki wielkiej odwadze i determinacji swoich rodziców - przyszły na świat. 

 

Jesteśmy świadomi, że wychowanie dzieci z niepełnosprawnościami jest wielki poświęceniem, a rodziny takie potrzebują wiele wsparcia ze strony państwa, samorządów czy innych organizacji. Dlatego pracujemy nad przygotowaniem propozycji, które powinny zostać uwzględnione w programie systemowego wsparcia przez państwo takich rodzin. Dzięki wywiadom środowiskowym i doświadczeniu tych rodzin wiemy, gdzie i w jakich obszarach tej pomocy potrzeba najbardziej. Jaka forma pomocy jest najbardziej oczekiwana. 

 

Przygotowujemy również bazę wiedzy, w której zawrzemy wszelkie informacje poświęcone już funkcjonującym miejscom wsparcia dla chorych dzieci lub z niepełnosprawnościami. Prowadziliśmy rozmowy z hospicjami perinatalnymi, które zgłaszały nam szereg uwag, ale przede wszystkim mówiły o tym w jaki sposób mogą pomagać dzieciom i rodzinom. 

 

Propozycje, które przedstawimy mogą być punktem wyjścia dla budowania programów wsparcia, które zapowiadali politycy partii rządzącej - powiedział.

 

RoM

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-10-27 08:09
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To dobrze, że w końcu się zainteresowali życiem tych dzieci po porodzie. Dotychczas interesowało ich życie tylko do porodu.
2 miesiące temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.