Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 

Jak przygotować się do Mszy świętej? Część II


Odtwórz w YouTube
 

Każda Msza święta posiada swoją "prehistorię" - to, jak się do niej przygotowujemy. Źle się dzieje, jeśli uświadamiamy sobie, że uczestniczymy we Mszy św. już po jej rozpoczęciu - mówi w rozmowie dla portalu PCh24.pl ks. Roman Kneblewski.


DATA: 2015-07-10 15:21:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

?Czym jest Msza Święta? Jest Bezkrwawą Ofiarą Krzyża, powtarzaną każdorazowo. Jest używanych obecnie wiele nazw na określenie Mszy Świętej: eucharystia, pascha, uczta św., itp. Ja pragnę, aby używana była tylko nazwa skrótowa lub pełna. Skrótowa to: Msza Święta a pełna formułka to: Przenajświętsza Ofiara Eucharystyczna Mszy Świętej. Ta druga jest Mi najbardziej miła. Każdy, kto będzie takiej nazwy używał, dozna ode Mnie specjalnych łask. Czym jest dla każdego z was Msza Święta? Zastanówcie się i pomyślcie chwilę czy nie powinniście zmienić nastawienia do Mszy Świętej. Każde dziecko Boże niech stara się uczestniczyć w Mojej Niekrwawej Ofierze w sposób pełny, nigdy się niczym nie rozpraszając. Postawa w czasie uczestniczenia w czasie Mszy Świętych jest także bardzo ważna. Oto podstawowe wytyczne: http://urbietorbi-apocalypse.net/Msza_Sw.pl.html
ponad 5 lat temu / Michał Sybirak
 
Kochany Księże Prałacie! Podobnie jak ks. Mirosław Mikulski - bardzo pięknie i mądrze nawołuje Ksiądz do skupienia i przytomności jeszcze przed wejściem na kościelny dziedziniec. Niestety, wielu księży nie tylko nie zwraca uwagi na roztrzepanie w samym już kościele i to podczas Mszy św., lecz także na niestosowny ubiór, te nieszczęsne brzęczące telefony, hałasujące sieroty społeczne w wieku niedojrzałym (bo gdyby byli rodzice, to by przecież chyba reagowali na zachowania swojej progenitury?), generalnie - na traktowanie kościołów jak sal teatralnych. Przyszła publika i czeka na przedstawienie. Jak się spodoba - to brawkami nagrodzi. Jak nie - to napyskuje, wyjdzie i trzepnie drzwiami! - vide poznańska Msza św. ks. Stanisława Małkowskiego. Żeby się skupić należycie to teraz trzeba przyjść z pół godziny przed Mszą św. i usiąść w pierwszej ławie. I najlepiej zatkać uszy.
ponad 5 lat temu / Ella
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 114 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.