DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Jak premier z prezesem. Nieoficjalne spotkanie szefa słowackiego rządu i Jarosława Kaczyńskiego

Jak premier z prezesem. Nieoficjalne spotkanie szefa słowackiego rządu i Jarosława Kaczyńskiego
Robert Fico. fot.REUTERS/Francois Lenoir/FORUM

Chociaż lider PiS nie pełni w państwie formalnie żadnych funkcji, to jego realny wpływ na Polskę jest widoczny zarówno w kraju jak i za granicą. Z Jarosławem Kaczyńskim spotykał się między innymi Viktor Orban. Teraz pod Tatrami szef rządzącej partii rozmawiał z lewicowym premierem Słowacji.

 

Spotkanie Roberta Fico i Jarosława Kaczyńskiego dotyczyć miało dwustronnej współpracy między państwami oraz przyszłości Unii Europejskiej – podała cytowana przez rmf24.pl słowacka agencja TASR opierając swoje doniesienia na stanowisku biura prasowego rządu z Bratysławy.

 

Politycy rozmawiali również o współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej. V4 i jej rozwój to jeden z priorytetów polityki zagranicznej ekipy Prawa i Sprawiedliwości.

 

Rmf24.pl cytuje również wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego dla PAP. Lider PiS stwierdził, że termin spotkania z Fico nie jest przypadkowy, gdyż wkrótce polscy politycy będą rozmawiali z kanclerz RFN Angelą Merkel. Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości państwa naszego regionu powinny w wieku sprawach mówić jednym głosem.

 

Robert Fico z partii SMER (Kierunek – Socjalna Demokracja) swoją karierę polityczną rozpoczął pod koniec lat 80. w Komunistycznej Partii Czechosłowacji. Premierem jest obecnie po raz drugi. Funkcję pełni nieprzerwanie od roku 2012. Z Jarosławem Kaczyńskim spotkał się w podtatrzańskiej miejscowości Stary Smokowiec.

 

 

Źródło: rmf24.pl

MWł
 


DATA: 2017-02-06 15:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziwię się, że premier Słowacji zechciał się spotkać ze zwykłym posłem i że rozmawiał z nim o sprawach międzypaństwowej wagi. Dał się Fico znieważyć. I żebyśmy nie obrażali w ten sposób swoich partnerów, pan prezes powinien pełnić funkcję Naczelnika Państwa, by było jasne dla każdego, że pan prezes jest bardziej decyzyjny od rządu, pani premier i pana prezydenta razem wziętych!
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.