Parafrazując Stefana Kisielewskiego, można powiedzieć, że cechą charakterystyczną państw socjalistycznych jest stwarzanie problemów nieznanych w żadnym innym ustroju, a co gorsza, wszelkie próby ich rozwiązywania dają dokładnie odwrotny skutek, jedynie potęgując problem. Dokładnie tak postępują rządy zachodnich państw w obliczu zalewającej Europę Zachodnią narastającej fali uciekinierów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że wyznacznikiem ich postępowania w tej kwestii nie jest racjonalne podejście do problemu, lecz dyktowana kolejnymi tragediami spontaniczność. Wydaje się, że w tej kwestii rozum całkowicie ustąpił miejsca silnym emocjom i zwykłemu tchórzostwu.
Całą Europę poruszyła tragedia na Morzu Śródziemnym, w nocy z 18 na 19 kwietnia, w wyniku której utonęło około ośmiuset uciekinierów z Afryki zdecydowanych szukać szczęścia w Europie. Pod wpływem ogromu tragedii i współczucia dla ofiar sprawa masowych ucieczek nabrała niespotykanego dotąd rozgłosu. W poszukiwaniu przyczyn katastrofy i sposobów rozwiązania problemu masowej migracji z Afryki Północnej i krajów Lewantu cała uwaga mediów i czynników politycznych skupiła się na organizatorach ludzkiego przemytu oraz dywagacjach, gdzie jeszcze upchnąć kolejne tysiące uciekinierów, bo Włochy, Hiszpania i Grecja już sobie z tym nie radzą. Oczywiście, nikt nie zastanawia się nad przyczynami masowego napływu emigrantów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu ani też nie dostrzega, że zaistnieniu tego groźnego zjawiska w dużym stopniu winien jest sam Zachód, a dokładnie Stany Zjednoczone i ich europejscy sojusznicy...
Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".
Social media i Big Tech zaczęły ograniczać swobodę ludzi w wyrażaniu swoich przekonań. Jeszcze bardziej podniosło to poziom społecznego napięcia. Po wybuchu protestów ruchu Black Lives Matter ludzie zauważyli stosowanie wobec nich podwójnych standardów. Jeszcze szybciej zaczęli tracić zaufanie do instytucji państwowych. Według ponad połowy Amerykanów prezydent Biden nie został legalnie wybrany – opowiadał o sytuacji w USA Gualberto Garcia Jones, publicysta katolickiego portalu z Kanady – Life Site News.
O wpływach wielkich korporacji cyfrowych na politykę mówi Cezary Krysztopa, redaktor naczelny portalu Tysol.pl.
Emerytowany arcybiskup Filadelfii Charles Chaput nie ma wątpliwości, że prezydent elekt Joe Biden nie powinien przyjmować Komunii świętej. Amerykański hierarcha w grudniowym wydaniu pisma „First Things” odniósł się do proaborcyjnych i prohomoseksualnych poglądów Demokraty.
Mateusz Ochman mówi o Instagramowej akcji promującej apostazję "#teżodchodzę". Wzięło w niej udział wiele osób, które jeszcze do niedawna nazywało się "katolickimi" blogerami czy publicystami. Zobacz program "Raport o stanie wwwiary. ASAP".
Działania podejmowane w szpitalu w Plymouth wobec Polaka, który trafił tam z urazem mózgu, nie mają nic wspólnego z medycyną, ale są celowym pozbawianiem życia ciężko chorego człowieka i przejawiają znamiona powolnej eutanazji – podkreśla Kolegium Rektorskie Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w wydanym oświadczeniu.
Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI