DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Jak Orban wygrał wbrew mediom

Jak Orban wygrał wbrew mediom
fot. victororban.hu

Polecam ciekawą analizę Grzegorza Górnego o tym w jaki sposób – mimo silnego oporu mediów – można wygrać wybory w demoliberalnym świecie, będąc prawicą. Wcale nie jest tak łatwo, jak się niektórym wydaje. Ale można. Dał nam przykład Wiktor Orban, jak zwyciężać mamy!


Mam już dość porównań sytuacji w Polsce i na Węgrzech. Mam już tego dość ponieważ sytuacja naszych i węgierskich „prawicowców” jest inna. Świetnie ujął to Grzegorz Górny w „GPC”.

 

Jedno co jest podobne rzeczywiście, to fakt, iż Orban był – jako szef opozycji – nieustannie atakowany przez większość mediów, mówiono o nim, że dzieli kraj, skłóca z sąsiadami, podpala Budapeszt i kieruje się logiką zemsty, a poza tym jest anachroniczny.

 

„Przebywając w opozycji, Fidesz potrafił jednak przełamać medialny monopol lewicy. Wynikało to głównie z faktu, że Orban zdołał przekonać do siebie sporą grupę węgierskich przedsiębiorców, którzy stali się sympatykami Fideszu i zainwestowali w media.  Dzięki temu prawica mogła liczyć na wsparcie dwóch dużych dzienników („Magyar Nemzet” i „Magyar Hirlap”), dwóch tygodników („Heti Valasz” i „Magyar Demokrata”) oraz kilku stacji radiowych (m.in. Radio Info i Lanchid).

Największy wpływ miała jednak prywatna całodobowa informacyjna stacja telewizyjna Hir TV, niszowa stacja powstała w 2003 r. Ale jako jedyna prezentująca odmienny punkt widzenia zaczęła zyskiwać na znaczeniu. Odegrała dużą rolę w kilku ważnych momentach, np. podczas referendum socjalnego w 2008 r. To ówczesne relacje Hir TV ujawniły nagrania, na których ministrowie SzDSz jawnie kpili z Ferenca Gyurcsánya. W konsekwencji wspomniane nagrania doprowadziły do dymisji ministrów SzDSz i sprawiły, że gabinet Gyurcsánya stał się rządem mniejszościowym”  - pisze Górny.

 

Bardzo ważne jest kolejne spostrzeżenie publicysty – „Prawicowe media działały w sposób skoordynowany, wspólnie podejmując i ciągnąc tematy niewygodne dla władz, jak np. liczne afery korupcyjne. Dzięki temu wytwarzały silną presję zarówno na władze, jak i inne media. Podobną rolę odgrywały liczne inicjatywy internetowe, które dość miały niekompetencji i arogancji lewicowych rządów”. Pisze dalej Górny: „poza tym politycy Fideszu byli bardzo aktywni w mediach. Przeszli szkolenia, jak najlepiej wypadać przed kamerą i mikrofonem. Często potrafili narzucić rozmówcom swój styl i własną narrację” – no cóż, taki jest urok demokracji. Czy muszę komentować, jak to wygląda u nas?


Warto dodać, że u nas prawica zdaje się tylko trochę przejmuje się tym, by zacząć grać jak Orban. Mocno za to przykładami, które opisał Górny zdaje się przejmować władza – i skutecznie próbuje zamykać system medialny, tak, by siły prawicowe, narodowe i patriotyczne nie mogły przejąć władzy.

 

 

Władysław Drawski


DATA: 2012-11-13 10:28
AUTOR: KOMENTARZ CZYTELNIKA, PRZYSŁANY NA SKRZYNKĘ [email protected]
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

// Przeszli szkolenia, jak najlepiej wypadać przed kamerą i mikrofonem. Często potrafili narzucić rozmówcom swój styl i własną narrację?// Polacy chyba wolą, by ludzie byli sobą przed kamerami i nie byli szkoleni w tym co mają mówić. Nie potrzebujemy aktorów, ani teatru. Zycie to akcja, nie teatr.
ponad 6 lat temu / circ
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(4) "7424"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.