DZIŚ JEST:   16   CZERWCA   2019 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Benona, biskupa
Bł. Marii Teresy Scherer
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 68  >   FELIETONY

Jak odpowiemy na profanacje na homoparadach?

Jak odpowiemy na profanacje na homoparadach?
fot. pixabay

Setki ludzi przeszły ulicami Brukseli. I cóż z tego – zapyta ktoś – wszak co dzień przechodzą tamtędy dziesiątki tysięcy!? Ale to nie byli zwykli brukselczycy. Grupa ta stanowiła sól belgijskiej ziemi – sól, której w tej nieszczęsnej krainie zostało jedynie kilka ziarenek, dość łatwych do zliczenia.

 

Szli ulicami miasta, które dawno sprzedało duszę diabłu. Miasta, w którym tłamsi się wolność całych narodów. Maszerowali przez stolicę kraju, którego obywatele przebrani w lekarskie kitle w majestacie „prawa” decydują, czy odebrać życie choremu człowiekowi – również dziecku – w imię „jakości życia”. Szli ulicami codziennie goszczącymi tych, którzy z zimną krwią mordują niewiniątka w łonach matek. Szli pod krytycznym wzrokiem ludzi dumnych z życia w kraju, który jako drugi na świecie zalegalizował jawną kpinę z Dzieła Stworzenia – „małżeństwa homoseksualne”.

 

Trzymając w rękach białe róże, mijali budynki, których rezydenci pragną zainstalować te ohydne bezeceństwa i zbrodnie na całym świecie.

 

Niektórzy nie szli samodzielnie – ktoś inny popychał ich wózek.

 

Chociaż szli za dnia, to kroczyli wśród ciemności, nie lękając się jej jednak, gdyż bezgranicznie ufali Bogu, zapowiadającemu wszak, że to On będzie walczył za nich! Pan powiedział swoim aniołom o maszerujących mieszkańcach Brukseli, aby ich wiedli po każdej z dróg i aby na skrzydłach swoich ich nosili, by żaden z maszerujących nie uraził swej nogi o kamień.

 

Szli w brukselskim Marszu dla Życia.

 

Nasz kraj nie upadł jeszcze tak nisko jak Belgia. Soli wciąż jest na polskiej ziemi znacznie więcej niż w Brabancji. Ale ilu z nas wciąż jest w stanie – tak jak tych kilkuset Belgów w każdym wieku i o każdym kolorze skóry – zaświadczyć, że chcemy, by sól nie straciła smaku? Bo czymże ją wówczas posolić?

 

Od Bałtyku po Tatry, od Odry po Bug, w maju i w czerwcu przejdą przez naszą ojczyznę Marsze dla Życia i Rodziny. W ponad stu miastach. W czasie, gdy życie i rodzina coraz częściej padają ofiarą wściekłych ataków! Czy będę potrafił ich bronić? Czy poświęcę chwilę, by znaleźć w internecie informacje o marszu w moim mieście? Czy poświęcę kawałek wolnego dnia, aby wraz z innymi dać świadectwo Prawdzie w warunkach wciąż przecież o wiele przychylniejszych, niż uczyniło to kilkuset Belgów? Czy zabiorę tam swoją rodzinę, czy poinformuję znajomych, czy włączę się w organizację?

 

Czy może zaśpię, jak apostołowie w Ogrójcu, nie potrafiąc sobie uświadomić, że ktoś obcy, w mojej własnej ojczyźnie, właśnie odbiera mi najcenniejszy Skarb?

 

Krystian Kratiuk

 

Artykuł został opublikowanie w 68. numerze magazynu Polonia Christiana

 

 

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ave Maria! Dziękuję za te ważne i piękne słowa. Wybieramy się na marsz i zachęcimy innych. Ze swej strony chciałabym zaapelować jeszcze o użycie największej broni przeciw dziełom szatana na tym świecie - różańca świętego i szeroki udział nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca. Dlaczego? Bo Matka Boża o to prosiła w Fatimie tłumacząc, ze dzięki temu wiele dusz zostanie uratowanych przed piekłem a na świecie zapanuje pokój. Słuchajmy Matki, a zwyciężymy!
16 dni temu / Ewcia
 
Rząd musi wypowiedziec konwencję stambulską i prawnie zakazać propagandy homo. Przecież to proste. Rząd , który nic nie robi w tej kwestii to oznacza, że faktycznie wspiera i propaguje dewiacje. Proste.
17 dni temu / grimm
 
Przez całą Polskę przejdą też procesje Bożego Ciała to potężna manifestacja wiary
18 dni temu / husarz
 
Nic nie zrobimy. Podkulimy ogon jak zawsze. Spora część będzie się oszukiwać, że Polski problem nie dotyczy bo rządzi patriotyczny i chrześcijański rząd. Muzułmanie takich bluźnierców po prostu by zabili. Bo i taka jest kara dla bluźnierców. My nawet nie zaprotestujemy, nie wywrzemy nacisku na władze, no bo co o nas w Brukseli powiedzą.
18 dni temu / Robert
 
Zaraz, przecież jest konkordat, jest prawo, jest rząd wybrany przez polskich obywateli z namaszczeniem Radia Maryja. Obywatele więc swoją rolę spełnili. Teraz niech działają z troską o moralność i dobre obyczaje: rząd, parlament i prokuratora.
18 dni temu / Ryś
 
absolutnie wspieram ale z pozycji siedzącej przed komputerem.
18 dni temu / Zainteresowany
 
 

Dzięki zaangażowaniu wiernych oraz służb porządkowych XX Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę przebiegła bez zakłóceń. Początkowo obawiano się, że zorganizowana w tym samym czasie homoparada wtargnie na teren sanktuarium. Tak się ostatecznie nie stało. Niestety, po stronie LGBT+, nie obyło się bez bluźnierstw.

 
 

Masowe protesty i żądania wycofania rządowego projektu zmian prawa ekstradycyjnego, który umożliwia ekstradycję do Chin kontynentalnych sprawiły, że prace nad dokumentem zostały wstrzymane. To nie uspokoiło obywateli Hongkongu, którzy w niedzielę wyszli na ulice domagając się dymisji szefowej administracji regionu Carrie Lam.

 

 

To był rekordowy Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie! Wobec kolejnych skandalicznych zachowań środowisk LGBT+ i pomysłów na seksedukację dzieci w szkołach, krakowianie stanęli na wysokości zadania i całymi rodzinami sprzeciwili się dyktatowi LGBT+.  Marsz zorganizowało Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Zobacz relację VIDEO!

 

Rada Powiatu Mieleckiego przyjęła stanowisko dotyczące ochrony przed ideologią LGBT. „Dla dobra życia, rodziny i wolności deklarujemy, że samorząd, który reprezentujemy – zgodnie z naszą wielowiekową kulturą życia społecznego – nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polaków i Polek. Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia LGBT” – czytamy w dokumencie.

 

 

W czasie kiedy ataki na Kościół i rodzinę stają się coraz silniejsze, a środowiska LGBT+ poczynają sobie coraz śmielej, nie zważając na innych, mieszkańcy Krakowa – tak jak w tym roku 130 innych polskich miast – wyszli na ulice, by zamanifestować swoje przywiązanie do wiary i tradycji. To dobry moment, by zewrzeć szyki i walczyć o przyszłość Polski dla naszych dzieci. Bo lewicowa ideologiczna walka z „mową nienawiści”, „tolerancją” nabiera tempa. Czas się obudzić. Zanim nas całkiem „zatolerują”.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.