Przebudzenie to niekoniecznie czysto fizyczne zjawisko zakończenia spoczynku nocnego, ale również – metaforycznie – wyrwanie ze świata fantazji w celu konfrontacji z faktycznym stanem świata rzeczywistego. Zazwyczaj jest ono przykre czy nieprzyjemne, ponieważ zawsze napawa przykrością konstatacja, iż świat wygodnych i bezpiecznych iluzji, którym wierzyliśmy, okazuje się kłamstwem. Ponadto takie „stanięcie w prawdzie”, takie poznawcze przebudzenie wymaga akcji, bo nie można już dłużej trwać w letargu, kontynuować dotychczasowych działań bądź trwać w inercji.
Dla dwudziestoośmioletniego Bretta momentem przebudzenia było ujrzenie na własne oczy cierpienia irackich chrześcijan. Ten amerykański weteran misji wojskowych w latach 2007 i 2008 (w trosce o bezpieczeństwo swojej rodziny pragnący zachować anonimowość) sam siebie nazywa żołnierzem Chrystusa. Niedawno powrócił do Iraku, aby walczyć u boku oddziałów asyryjskich Dwekh Nawsha.
Kiedy ludzie mnie pytają: „Czemu akurat ty?”, odpowiadam: „Czemu tylko ja? Gdzie są wszyscy inni?” – powiedział dziennikarzowi Australian Broadcasting Corporation. Państwo Islamskie już wyznaczyło nagrodę za jego głowę, a jednak za jego przykładem poszli inni. Już dołączyło doń przynajmniej pięciu innych ochotników z Kanady, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, a wiadomo też o kolejnych chętnych.
Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".
W skarbie wiedzy, przez nas zgromadzonej, powinna się znaleźć na pierwszym planie umiejętność prawd Bożych, tych prawd wzniosłych i wiecznych, bo od nich zależy zdrowy, chrześcijański pogląd na świat; one też rzucają promienie światła na nasz ważny stosunek do otoczenia i świata, do Boga i wieczności.
Liderka Fundacji Życie i Rodzina, która zainicjowała kampanię obywatelską przeciwko aborcji eugenicznej, skomentowała dla PCh24.pl istotne kwestie dotyczące publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku.
1493 – rozpoczął obrady zwołany przez Jana Olbrachta zjazd piotrkowski. Do Piotrkowa przybyło wówczas 84 członków Rady Królewskiej (późniejszego senatu) oraz 46 posłów ziemskich. Obie grupy obradowały w osobnych zgromadzeniach (izbach). Ten fakt został uznany potem przez historyków za moment utworzenia dwuizbowego polskiego parlamentu. Obrady trwały do 27 lutego.
Późnym wieczorem Centrum Legislacyjne Rządu opublikowało wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku, stwierdzający niezgodność z ustawą zasadniczą aborcyjnej przesłanki eugenicznej.
Podczas warszawskiego protestu skrajnej lewicy przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który potwierdził powszechne prawo do życia, agresywni bojówkarze zaatakowali ekipę reporterską Mediów Narodowych.
Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI