DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Jak kształtują się ceny używanych mieszkań?

Jak kształtują się ceny używanych mieszkań?
fot. clamengh / commons.wikimedia.org, licencja cc

Rok 2014 chyli się ku końcowi, a ostatnie tygodnie to zazwyczaj okres podsumowań. Oceniając sytuację na wtórnych rynkach mieszkaniowych w liczących najwięcej mieszkańców polskich miastach, można uznać, że stabilizacja stawek z lekką tendencją zwyżkową utrzymała się przez cały rok.

 

Niewielkie wzrosty czy spadki cenowe nie były bardzo znaczące. Częstokroć zanotowany w jednym miesiącu wzrost o 1-2 proc. poprzedzał spadek o podobną wartość w miesiącu następnym. Zazwyczaj jednak w większości miast używane lokale lekko drożały - przykładowo w raporcie portalu Morizon.pl z lipca na sierpień stawki ofertowe za metr kwadratowy spadły w 7 z 18 wziętych pod uwagę miast. 

 

Jeszcze rzadziej zdarza się, żeby mieszkania były tańsze z roku na rok. Według raportu z tego samego źródła na przykład we wrześniu ceny niższe od tych z września 2013 roku pojawiły się tylko w czterech spośród badanych miast, a były to Łódź, Poznań, Rzeszów i Kielce, przy czym w tym ostatnim odnotowano największy spadek (aż 3,7 proc,). W tym samym miesiącu rekordowo wysoka podwyżka pojawiła się w Katowicach - aż o 5,8 proc. więcej niż dwanaście miesięcy wcześniej.

 

Pod względem drogich nieruchomości na polskim wtórnym rynku mieszkaniowym niezmiennie króluje doceniany przez zamożnych Polaków Sopot (średnio 9603 zł/m2). Kolejne miejsca zajmują Warszawa (8431 zł/m2) i Kraków (6928 zł/m2). Poza tymi miastami średnia stawka za m2 wynosząca ponad 6000 zł pojawia się jeszcze tylko w Gdyni (6076 zł/m2).

 

 

Wojciech Władziński


DATA: 2014-11-18 09:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.