DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Jak Dehnel z Lisem „katofaszyzm” wymyślili. Chcą w Polsce homoślubów, zanim planeta spłonie

Jak Dehnel z Lisem „katofaszyzm” wymyślili. Chcą w Polsce homoślubów, zanim planeta spłonie
#DYKTATURA LGBT+    #KOŚCIÓŁ    #DEHNEL    #LIS    #FASZYZM    #HOMOŚLUBY    #LGBT    #MNIEJSZOŚCI    #PRAWA    #ADOPCJA

Sytuacja w Polsce zmierza w kierunku „reżimu katofaszystowskiego” – taką diagnozę postawił pisarz Jacek Dehnel w rozmowie z Tomaszem Lisem. Obaj publicyści nie zauważyli poważnego błędu w takim postrzeganiu rzeczywistości, a stał się on podmurówką do ferowanej z przytupem oskarżycielskiej tezy.

 

Jacek Dehnel uznał, że sytuacja w Polsce zmierza w kierunku „reżimu katofaszystowskiego”. Jak twierdzi, „ściśle faszystowskie jest mówienie o homoseksualistach jako o zarazie. To teza Himmlera. Jędraszewski dostał ogromne wsparcie od całego Kościoła, ani jeden biskup się nie sprzeciwił. I poparli go od razu politycy pisowscy. Powiedzenie, że jakaś część społeczeństwa jest zarazą i trzeba z nią walczyć, to esencja faszyzmu. Do tego kościelna doktryna naszych biskupów, ale też ajatollahów, że prawo państwowe ma być zgodne z prawem religijnym, sojusz Kościoła z partią, i mamy dojrzewający katofaszyzm”.

 

Obaj panowie bez refleksji nad faktami przeszli do dalszej rozmowy na temat losu homoseksualistów w Polsce i autorytarnych rządach PiS. Tymczasem oskarżenie o katofaszyzm osadzone jest na nieprawdziwej przesłance. Abp Marek Jędraszewski nigdy bowiem nie mówił o żadnym człowieku jako o zarazie. Przeciwnie, wielokrotnie mówił o szacunku do każdego człowieka. Hierarcha skupiał się na groźnej dla ładu społecznego i dla człowieka ideologii LGBT. I przestrzegał przed zagrożeniami płynącymi z jej strony.

 

W rozmowie Lisa z Dehnelem pojawiło się więcej „faszystowskich wrzutek”. Dehnel odniósł się do wydarzeń z Białegostoku, gdzie brał udział w blokowanym przez kontrmanifestantów marszu równości. O swoich przeciwnikach powiedział, że „żyją na planecie, która zaraz się ugotuje, mają w życiu ciężko, a ktoś im wmówił, że ich realnym problemem jest to, że ja zawrę związek małżeński albo że ich dzieci będą miały w szkole edukację prawdziwą, a nie katechetyczną”. I znów sięgnął po uzasadnienie rodem z nazistowskich Niemiec: „Oni wyszli tam na ulice ze szczytnych pobudek ochraniania dzieci. Dokładnie jak część antysemitów w nazistowskich Niemczech z najbardziej szczytnych pobudek była za tępieniem Żydów”.

 

W rozmowie nie brakuje bowiem nawiązań do dyktatury, faszyzmu. Mowa o wszechwładnych rządach, które – jeśli tylko zachcą – mogą urządzać prowokacje przeciwko LGBT. „Rządzący na pewno mają narzędzia, żeby w parę chwil zainstalować mi na przykład pornografię dziecięcą w komputerze. Panu też zresztą” – dodał Dehnel.

 

O co chodzi rozmówcy Tomasza Lisa? O zmianę władzy! To jasne. Na taką, która będzie bardziej otwarta na rewolucję obyczajową. Dehnel nie kryje swoich sympatii politycznych. Wie że siły skupione wokół Grzegorza Schetyny nie zmienią rzeczywistości na sprzyjającą homnoseskualistom. On sam stawia na Zadnberga! Bo głosuje „moralnie”. A przy całym tym utyskiwaniu na Kościół i hierarchów poeta przyznaje, że zagłosuje w Wiedniu, w okręgu wyborczym zorganizowanym w sali parafialnej… jak wiele innych zagranicznych komisji.

 

Przez rozmowę przewija się jeden, zdaje się istotny dla Dehnela – jako zadeklarowanego homoseksualisty, żyjącego z związku z innym mężczyzną – wątek: „równych praw” dla osób LGBT. „Jeśli ma pan jedną grupę obywateli, którzy mogą zawrzeć związki małżeńskie, i drugą, która nie może, to jest dyskryminacja. Z powodu religijnej homofobii w Polsce” – mówił. I na początek proponuje: „zróbmy związki partnerskie”. Co dalej? „Pokażmy Polakom, że od tego niebo się nie zawali na głowę. A kiedy zobaczą, że to nic złego, wprowadźmy małżeństwa” – dodał. To w jego ocenie jest „kompromis”.

 

O adopcję dzieci przez homoseksualistów Tomasz Lis już nie dopytał. W sumie, po co? Przecież planeta się wkrótce spali. Kto by tam w takiej sytuacji zawracał sobie głowę takimi sprawami? Najpierw homomałżeństwa…

 

 

Źródło: „Newsweek”

MA


DATA: 2019-09-30 12:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja tam czytałem tweeta pewnej osoby niewierzącej, która też krytykowała ten artykuł, i mówiła, że właśnie on to faszyzm. A ja kupię sobie hulajnogę, a najlepiej elektryczną, żeby nie musieć pedałować. Ktoś zobaczył lub obczaił żarcik?
8 miesięcy temu / Prawak
 
Czyli sodomia uratuje nas przed globalnym ociepleniem.
8 miesięcy temu / jery
 
A wy to kryptofaszyści w nowym stylu!Chcecie zmuszać ludzi do homoseksualnych praktyk.
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
Takie artykuly wywiady z lewj strony pokazuja w jakiej chwili obecnie sie znajdujemy,jak bardzo chce sie przeprowadzic rewolucje swiatopogladowa w Polsce,prosze zwrocic uwage jeszcze pare lat temu panowal wzgledny spokoj A dzisiaj szatan atakuje z cala sila nasze katolicki narod i niestety wielu rodakow jest obojetnych a nawet niektorzy chca byc nowoczesni,Europejczycy itd i poperaja ta pseudowolnosc Jak rozmawiac z ludzmi ktorzy blednie uwazaja ze jestesmy sredniowieczem,zacofanym narodem????? Rece opadaja!!! Potrzeba duzo modlitwy ,postu Jesli bylaby jakas ingerencja z Nieba jakis znak,jakies wstrzasajace wydarzenie to narod by sie obudzil,przypomnial o swoich katolickich korzeniach.......jest takie przyslowie Jak trwoga to do Boga
8 miesięcy temu / Tommy
 
Taką diagnozę postawił pisarz Jacek Dehnel w rozmowie z Tomaszem Lisem? Czy nie pokazują ,że już za życia obydwaj umierają czy już umarli?
8 miesięcy temu / Zawróć
 
Pismakokiczofaszyzm lub lisobolszewizm, albo literatura odbytnicza.
8 miesięcy temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.