DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


co za głupota. Polska ugrała maxa i to my wciągnęlismy do wojny Zachód, który wcale tego nie chciał. Po Czechosłowacji wojna i tak była pewna. poza tym Polska musiała byc zaatakowana, bo mogła zostać rozbita a Hitler liczył, że nie wywoła to wojny światowej. wojny z Francją zaś nikt by nie lekceważył
ponad 1 rok temu / ms
 
"Polacy skierowali na siebie gniew Hitlera, w mojej ocenie uzasadniony" A co mówią lekarze?
ponad 1 rok temu / zapytanie
 
Nie Brytyjczycy a sami Polacy skierowali na siebie gniew Hitlera, w mojej ocenie uzasadniony. Taki ruch w przededniu 2 WS, jak sojusz Polsko-Brytyjski, niszczył cały misterny plan, układankę geopolityczną, w której Polska, jako sojusznik III Rzeszy(!!!!) odgrywała istotną rolę! Mało znanym faktem jest, iż do wiosny 39 byliśmy sojusznikiem III Rzeszy, wspólnie dokonaliśmy rozbioru Czechosłowacji w 38( Zaolzie). Według Ś.P. Wieczorkiewicza, J.Beck obraził się na Hitlera, że nie dostaliśmy w tych działaniach całej Słowacji! Z tego oto powodu( lub też z innego) zawieramy mocno egzotyczny sojusz z Imperium Brytyjskim. Przypomnę co mówił Churchill o sojusz z Polską w 39, że to katastrofa dla Imperium i oznacza 2 WS do której jego kraj nie był jeszcze gotowy. Dla Hitlera nie było lepszego gwaranta bezpiecznej sytuacji na wschodzie jak Polska. Kraj, który 20 lat wcześniej sam zatrzymał czerwoną zarazę! Nadmienię, iż Hitler podziwiał Piłsudskiego, po jego śmierci ogłoszono żałobę w Niemczech, na
ponad 1 rok temu / Marek
 
Nie Brytyjczycy a sami Polacy skierowali na siebie gniew Hitlera, w mojej ocenie uzasadniony. Taki ruch w przededniu 2 WS, jak sojusz Polsko-Brytyjski, niszczył cały misterny plan, układankę geopolityczną, w której Polska, jako sojusznik III Rzeszy(!!!!) odgrywała istotną rolę! Mało znanym faktem jest, iż do wiosny 39 byliśmy sojusznikiem III Rzeszy, wspólnie dokonaliśmy rozbioru Czechosłowacji w 38( Zaolzie). Według Ś.P. Wieczorkiewicza, J.Beck obraził się na Hitlera, że nie dostaliśmy w tych działaniach całej Słowacji! Z tego oto powodu( lub też z innego) zawieramy mocno egzotyczny sojusz z Imperium Brytyjskim. Przypomnę co mówił Churchill o sojusz z Polską w 39, że to katastrofa dla Imperium i oznacza 2 WS do której jego kraj nie był jeszcze gotowy. Dla Hitlera nie było lepszego gwaranta bezpiecznej sytuacji na wschodzie jak Polska. Kraj, który 20 lat wcześniej sam zatrzymał czerwoną zarazę! Nadmienię, iż Hitler podziwiał Piłsudskiego, po jego śmierci ogłoszono żałobę w Niemczech, n
ponad 1 rok temu / Marek
 
O tym juz pisał Piotr Zychowicz w swojej książce "Pakt Ribbentrop - Beck"
ponad 2 lata temu / jack
 
wsztstko super znane od lat 60/70 z ksiazek PRL a zychowicza odrzucam bo to mitoman
ponad 2 lata temu / asad
 
Gdyby Beck był znakomitym graczem politycznym to nie zrobiliby z niego takiego idioty , a ty mistrzu Gędłek z siebie dając taki tytuł swoim wywodom , to nie Anglia rzuciła na nas wojsko ani klątwę , to Dyzmy u sterów II RP wciągnęły nas w to bagno , a później uciekły
ponad 3 lata temu / willi
 
tak oczywiście to Churchill był Kanclerzem Rzeszy i podpisał pakt Ribbentrop - Mołotow
ponad 4 lata temu / WAWA
 
dowodzi to tego, że polacy nie umieją rządzić swoim krajem
ponad 5 lat temu / wwa
 
jesli to prawda to brytyjczycy nie maja honoru
ponad 5 lat temu / marshaal
 
Tak. Ale "ktoś" pozwolił dojść do władzy Hitlerowi i się uzbroić, a potem zachęcał Polaków do walki głownie z hitlerowcami, a nie z sowietami. Ktoś walczył polskimi "rękami", a nie swoimi oraz uzbroił sowietów , a po wojnie nas zostawił samym sobie z "kolegą" Stalinem który opanował nasz kraj.
ponad 6 lat temu / ja
 
To wszystko taka gadanina według własnego widzi mi się. Głownym sprawcą wybuchu II wś był po prostu Hitler i jego przydupnicy. Słabi historycy nie znają sprawy tzw. Paktu antykomiternowskiego, budowanego przez Hitlera. Tu leży głowna przyczyna uderzenia Niemiec na Polskę w 1939r. A to z tej przyczyny,że Polska odmówiła sporo razy Hitlerowi wstąpienia do tego paktu,którego celem była planowana wyprawa Hitlera i sprzymierzęńców na Moskwę. Ale to jest dość rozległy materiał historyczny. Dziwne,że bardzo rzadko omawiany przez historyków.
ponad 6 lat temu / Ja O
 
W pewnym sensie może sprowokowano poprzez podpisanie porozumienia z Anglikami. Przy okazji inny temat. Jan Karski już w 1942 informował w Londynie o obozach zagłady ,a w 1943 informował Roosevelta. Rządy aliancie nie wierzyły i nie reagowały. A teraz się mówi o polskich obozach zagłady i inne ciekawostki jak tutejsza o sprowokowaniu Hitlera. Sami "przyjaciele" wokół. Mam nadzieję, że ktoś na to reaguje.
ponad 6 lat temu / jagoda
 
Wiele niezależnych źródeł historycznych twierdzi, że Hitler planował odzyskać Alzację i Lotaryngię oraz inneutracone po I WŚ tereny, jak również chciał przywrócić dawną świetnosć i niezależność Niemcom, a że Anglia i Francja trzęsły portkami przed ówczesną armią III Rzeszy, to posłużyły się Józefem Beckiem i jego naiwnością. Ten właśnie pan podpisał pakt z Anglią, że w razie agresji Hitlera na Polske Ci nam pomogą, co jak wiemy, nie miało m-ca. Hitler do kwietnia 1939 roku W CALE nie miał w planach agresji na Polskę. Więcej na ten temat polecam poszukać w książce Piotra Zychowicza pod tytułem "Pakt Ribbentrop-Beck". Osobiście czytałam i POLCAM.
ponad 6 lat temu / xx
 
Anglio, twoje dzieło
ponad 6 lat temu / Rys
 
@JJJJ: Incydent na Przełęczy Jabłonkowskiej, napad niemiecki na dworzec w Mostach Śląskich 26 sierpnia 1939 r. Incydent w Stodołach (Hochlinden) - dzisiejszej dzielnicy Rybnika o świcie 25 sierpnia 1939 r.
ponad 6 lat temu / Tiberias
 
Do Janusz> Z drugiej strony dobrze się stało. Polska armia miała i ma nadal w Afganistanie, praktyke w prowadzeniu wojny. Udział w działaniach wojennych to jest najlepsza forma szkolenia. Bez względu na to co bys powiedział.
ponad 6 lat temu / Maciej
 
Bardzo ciekawa analiza, wydaje się, że poprawna. Tym bardziej, że zgadza się z "tradycją" brytyjską rozgrywania konfliktów na kontynencie europejskim i w koloniach. A "tradycją" polską jest rola frajera, który za innych wyciąga kasztany z ognia. Najnowszy przykład, to rola "listka figowego" w wojnie przeciwko Irakowi w 2003 r., kiedy Polska była jedynym nieanglosaskim uczestnikiem tej napaści. Anglosasi połażyli rękę na irackiej ropie, a Polska "miała zaszczyt wykazać się w roli sojusznika". Jak się okazało, Irak nie posiadał broni masowej zagłady, nie uczestniczył też w zamachach terrorystycznych z 11 września 2001 r., wręcz przeciwnie, Al-Kaida była wrogiem Saddama. Małe sprostowanie do artykułu - "noc długich noży" miała miejsce w 1934, a nie w 1933 roku.
ponad 6 lat temu / janusz
 
najpierw zatakowany był wieluń a nie westerplatte.
ponad 6 lat temu / jjjj
 
czy to uzasadniało przedłużenie okresu utajnienia brytyjskich akt z tamtego okresu ? lepiej będzie dla wszystkich gdy te wysepki zdryfują na pozycje bardzo oddalone od Europy, najlepiej gdzieś pomiędzy Sachalinem i Murmańskiem aby było sprawiedliwie nie zapominając o egzotyce. Chyba sobie na to angole zasłużyli.
ponad 6 lat temu / bez bulu
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.