DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Jak azyl, to nie w Austrii. Wiedeń dostrzega w uchodźcach zagrożenie bezpieczeństwa

Jak azyl, to nie w Austrii. Wiedeń dostrzega w uchodźcach zagrożenie bezpieczeństwa
Fot. Krystian Maj/FORUM
#UE    #AZYL    #IMIGRANCI    #WIEDEŃ    #BEZPIECZEŃSTWO    #AUSTRIA    #PRZESTĘPSTWA

Austriacki rząd pracuje nad zaostrzeniem przepisów azylowych. Uznano, że uchodźcy zagrażają bezpieczeństwu wewnętrznemu i rozważana jest możliwość długotrwałego zawieszenia prawa do azylu. Uchodźcy mają być zawracani na granicy.

 

Według dziennika „Der Standard”, rząd w Wiedniu chce mieć „możliwość zawieszenia prawa do azylu za pomocą nadzwyczajnych rozporządzeń. Po takie rozwiązanie będzie można sięgnąć w przypadku poważnego zagrożenia dla ładu publicznego. Uchodźcy mają być zawracani na granicy” – informuje wpolityce.pl

 

Wiosną tego roku izba niższa austriackiego parlamentu uchwaliła już ustawę zaostrzającą prawo azylowe. Pozwala ona na ogłaszanie stanu zagrożenia w razie zaostrzenia się kryzysu uchodźczego. W efekcie większość uchodźców pozbawiona byłaby szans na azyl w Austrii. Teraz rząd w Wiedniu pracuje nad treścią nadzwyczajnych rozporządzeń, które mają to umożliwić.

 

„Austriackie władze mają świadomość, że jeśli uzasadnienie nie będzie przekonywujące Komisja Europejska może zaskarżyć nowe przepisy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. A ten może zmusić Wiedeń do ich zmiany” – zauważa dziennik „Der Standard”.

 

Projekt ma być gotowy jesienią, ale już wyciekł do mediów. Austriackie władze argumentują w nim, że napływ dużej liczby uchodźców „wpłynąłby negatywnie na funkcjonowanie instytucji publicznych, aż do ich całkowitego załamania”. Austriacy nie kryją, że spodziewana jest kolejna fala imigrantów, przed którą rząd chciałby uchronić kraj. Tym razem uchodźcy będą przybywali z Libii.

 

Władze w Wiedniu oceniły też, że zanotowany wzrost przestępczości ma związek z napływem do Austrii ubiegłorocznej fali imigrantów. „W ciągu zaledwie roku liczba przestępstw wzrosła o ponad 3 tys. do 92 tys. Jednocześnie liczba Austriaków popełniających przestępstwa wyraźnie spadła. Na dodatek muzułmanie odsiadujący wyroki w austriackich więzieniach się radykalizują. Brakuje psychologów i pracowników społecznych” – wskazano w projekcie.

 

Rząd w Wiedniu ocenia też, że przeciążony już jest system zdrowotny, a dalszy napływ imigrantów może spowodować problemy z zaopatrzeniem w leki i żywność. Austriaków przeraża też niski poziom wykształcenia większości imigrantów, co będzie oznaczało brak możliwości podjęcia przez nich zatrudnienia.

 


Źródło: wpolityce.pl

MA
  


DATA: 2016-09-01 15:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sami sa sobie winni takiemu stanu rzeczy.
ponad 4 lata temu / Robson
 
Wygra prawicowy kandydat na prezydenta i pomoże rozwiązać ten problem.
ponad 4 lata temu / panda
 
A "uchodźcy" mieli być najlepsiejszym rozwiązaniem dla starzejącego się społeczeństwo by zapewnić mu środki do życia właśnie na starość.
ponad 4 lata temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.