DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Bóg daje łaskę ortodoksyjnym biskupom i kapłanom, którzy powracają do prawdziwej nauki, prawdziwego kultu, wspierają w trudach. Katolik nie może tego nie zauważyć. Jest poczciwy abp Lenga, podle znieważony przez ks. dra Rzecznika Episkopatu we własnej ojczyznie, lecz szanowany na całym świecie. Jest ks. Jacek Bałemba, który dzielnie odnalazł obowiązek kapłański w rycie rzymskim. Codziennie przypomina, upomina, wyjaśnia. Zgromadzenie Salezjańskie wysłało go na banicję, niczym kogoś, kogo należy się wstydzić. Jest dwóch innych dzielnych salezjanów, jest ks. prałat Kneblewski, który powoli wychodzi z modernizmu, choć modernizm i nacjonalistyczny polityczny mesjanizm ciągną w swoją stronę. Są księża Bractwa Abpa Lefevbre, wyrzuceni przez kościelnych obłudników na margines. Są zagraniczni kapłani wierni tradycyjnej nauce katolickiej i Mszy Łacińskiej. Kto więc rozpacza? Kto rozprasza? Kto sieje zamęt? Czy katolik poszuka dobrego kapłana, czy woli rozdzierać szaty?
7 miesięcy temu / Murem
 
@iskierka 2/2 Nie wolno zamieniać wiary w Kościół - jeden, święty, powszechny, apostolski - w jakąś rozpaczliwą histerię nad zmyślonym partyjnym podziałem. Nie wolno z Kościoła robić biura politycznego zaangażowanego w teatralny prawicowo-lewicowy spór. Nauka Kościoła jest niezmienna, nie podlega prywatnym interpretacjom. Przekazywana w tym samym rozumieniu i w tym samym znaczeniu od początku. Już św. Paweł napisał z wyrzutem do Galatów Ga 1,7, że nie ma innej Ewangelii niż ta którą przekazał: "non est aliud nisi sunt aliqui qui vos conturbant et volunt convertere Evangelium Christi", czyli "NIE JEST INNA, LECZ SĄ JACYŚ LUDZIE, KTÓRZY WAS WPROWADZAJĄ W ZAMĘT i CHCIELIBY PRZEKRĘCIĆ EWANGELIĘ CHRYSTUSA". Św. Paweł mógł rozwinąć cały system oskarżeń poszczególnych nacji, lub jednej nacji. Jednak nauczał jak powyżej: "JACYŚ LUDZIE". Niektórzy polscy katoliccy publicyści najwyraźniej uważają się za bardziej spostrzegawczych od św. Pawła, pielęgnując sztuczne podziały.
7 miesięcy temu / Murem
 
@iskierka 1/2 Niech Pani nie ulega upozorowanym obrazom rzeczywistości, wytworzonym w pokojach redakcyjnych, często przez ludzi, którzy w praktyce sami siebie wynoszą ponad innych. Obrazy te przedstawiają realną nieustanną walkę z Kościołem jako nadmuchaną publicystycznie "potyczkę interepretacji", albo jako treść hasełka "schizma hybrydowa", albo jako żydowski w swej naturze spór konserwatystów z progresistami, albo coś tam jeszcze, jakie sobie ktoś w głowie wymyśli wyobrażenie ludzkie. W rzeczywistości Chrystus w Jego Mistycznym Ciele jest obrażany przez nasze grzechy. W obecnym czasie konsekwencją jest milczenie wielu Pasterzy, głoszenie fałszywych nauk przez duchownych i świeckich, sztucznie sklecona w latach 60-tych niekanoniczna liturgia, kulty rozmaitych katolickich guru, rozprężenie obyczajów, nieczystość w obejściu i języku, frywolny ubiór kobiet i mężczyzn, porzucenie stroju duchownego, kult osobowości papieży, wiara w kłamstwa z ekranu - to przykłady.
7 miesięcy temu / Murem
 
Zadane pytanie ujawnia jak bardzo sobie KPIĄ hierarchowie neoKościoła z OBOWIĄZKÓW i z ludzi należących do Kościoła. Ponieważ nigdy wcześniej to znaczy przed 1960 r. nie było tak aby WIERNI mieli do WYBORU RÓŻNE INTERPRETACJE NAUKI Kościoła Katolickiego czy dokumentów Papieża. Zaistniała sytuacja nie tylko potwierdza POGŁĘBIAJĄCY SIE ROZŁAM ale dokonane już wcześniej decyzje i dokumenty Bp. Rzymu Bergollio w przedmiocie zmian strukturalnych w organizacji Kościoła - gdzie Papież już nie przewodzi w Kościele Chrześcijan, demokratyzacji, decentralizacji, utracie JEDNOŚCI. Nie jest PRAWDĄ, że nic się nie ZMIENIA. Jeśli NIE MA JEDNEJ INTERPRETACJI to znaczy, że "każdy" a szczególnie deformatorzy bezproblemowo będą "siać zmodyfikowane GMO ziarno kłamstw". TO JEST TRAGEDIA. Jak można wymagać od WIERNYCH aby wdawali sie w PUBLICZNE DEBATY "za" i "przeciw". To ZGORSZENIE ponieważ OD NOWA na areopagach wolnomyślicieli TWORZY SIĘ JAKĄŚ nową naukę.
7 miesięcy temu / iskierka
 
W Niemczech kościoły puste, kler na pensjach pochodzących z podatków kościelnych. Liczba podatników maleje. Prawdziwa Amazonia! Co tu dyskutować?
7 miesięcy temu / Amazoniak
 
Byłoby dobrze, gdyby autor artykułu uzywał adekwatnych określeń. Nie ma czegoś takiego jak konserwatysta w odniesieniu do religii. To termin z dziedzizny nauk politycznych. Proszę używac nazwy tradycjonalista, czyli zwolennik tradycyjnego nauczania. Progresista jest poprawny - zwolennik postępowwego nauczania.
7 miesięcy temu / Jack
 
SWII pokazał nam jak zwyciężać mamy!-oto ta przecudowna TROSKA o Indian, że niby nie maja Sakramentów, ale czy już mają w ogóle Wiarę?!SWII też z tej ''troski'' o jakieś domniemane ludy nie rozumiejące Liturgii Św., jakieś tam parę tysięcy na całym świecie-domniemane!-rozwalił miliardowi Katolików podstawy Wiary Katolickiej!!!-to gorzej jak małpa bawiąca się walizką z . . . guzikami startu rakiet atomowych!! Przypomnę więc, że to właśnie owocem SWII było ''umieranie naturalne'' SEMINARIÓW na całym świecie. Rzućcie okiem na statystyki po SWII ile osób konsekrowanych wystąpiło w ogóle z KK?! A Wy tu bredzicie o ''trosce''! Prawdziwe oblicze Waszych ''trosk'' najlepiej opisują Księża . . . Egzorcyści!!!
7 miesięcy temu / AndrzejBR
 
czy jest jakiś związek z wydarzeniami w Pucku i Bukowinie Tatrzańskiej? czy trzeba jechać do Smoleńska,Katynia jak naród tak się zachowuje jak w Pucku?
7 miesięcy temu / do wierzących
 
Zwodzenie i pokrętna mowa! Każdy interpretuje po swojemu,i każdy jest zadowolony . Zamęt.Porzucono naukę Chrystusa i to jest przyczyna tego zamętu.
7 miesięcy temu / pytam
 
Broni i zwycieza tylko Bog.
7 miesięcy temu / Teodor...
 
Papież broni dzikich terenów Amazoni i ich mieszkańców, lasów tropikalnych Ameryki Południowej, owego raju, który zawiera w swym środku wielką, niepowatarzalną na świecie rzekę Amazonkę. Jemu chodzi o zatrzymanie niszczenia Amazonii i ochronę Indian. Niemcom nie chodzi o ratowanie kogokolwiek, Niemcy chcą pod płaszczykiem chrystianizowania Amazonii przeforsować dla Amazonii likwidację celibatu ze względu na brak księży na danych terenach, aby owy precedens zaadaptować do walki z celibatem we Niemczech, a celem jego likwidacja, tak aby zapełnić seminaria chętnymi na podób robotników socjalnych. Problem Niemiec jest taki, że brakuje kandydatów chętych poświęcić życie dla Chrystusa, co nie dziwi, patrząc na całodobowy ostrał medialny KK w Niemczech i nienawiść wielu grup społecznych do KK. Owy stan przypomina czas protestanckich ataków za czasów Lutra et consortes. Wtedy też żądano likwidacji celibatu. Odpowiedzią Pawła III było potwierdzenie celibatu i kontrreformacja
7 miesięcy temu / Janusz z Koloni
 
@ Klik Za ten jeden bon-mot LW zasłużył na Nobla. Istota naszego czasu.
7 miesięcy temu / Ryś
 
...slowa a nie Slowo. Odroznajcie!
7 miesięcy temu / Teodor...
 
Niezwykle ciekawa i rzetelna analiza i podsumowanie tego tematu, przynajmniej w jego obecnym stanie. Papież może nie otworzył drzwi na oścież, ale na pewno progresywna furtka została uchylona. Tak jak pisze autor w zakończeniu - dla konserwatystów to tylko krótkotrwała pociecha. To tak jak płynąć po morzu w dziurawej łodzi i cieszyć się, że przynajmniej deszcz chwilowo nie pada.
7 miesięcy temu / Prazok
 
...2 tys. lat po Panie Jezusie czlowieku, a katolicy nie znaja nauki Syma...mitajac sie w slowach, ktore od nich pochodza.
7 miesięcy temu / Teodor...
 
O gloszeniu ewangelii jako nastepca i zarazen ojciec, to on juz dawno zapmnial. Sytuacja w Watykanie przypomina sytuacje polityczna te w Polsce.
7 miesięcy temu / Teodor...
 
"Jestem za a nawet przeciw"
7 miesięcy temu / Klik
 
Myślę, że chwilowo problem z likwidacją celibatu został zażegnany. Być może to wpływ książki kard.Saraha i Benedykta. Jednak zostały pootwierane różne furtki i progresiści na pewno je wykorzystają. Na przykład o zwiększeniu roli świeckich - czyli będą oni stopniowo wchodzić w kompetencje kapłanów, czy też mowa o niekwalifikowaniu jako pogaństwo tego, co wynika z rodzimej kultury - czyli usprawiedliwienie dla Pachamamy i ewentualnego "rytu amazońskiego.
7 miesięcy temu / tradycja
 
Shonborn: "jak bardzo poprawne jest to, że papież nie podejmuje czarno-białych decyzji" "W każdym razie Franciszek nie oferuje prostych rozwiązań w swoim dokumencie".
7 miesięcy temu / Gość
 
Moim zdaniem coś jest nie tak w tej Adhortacji.Podobnie jak w różnego rodzajach umów - najważniejsze i niosące największe konsekwencje pisane są maczkiem .
7 miesięcy temu / agatgr1
 
"Św. Jan Paweł II nauczał, że, przedstawiając swoją ewangeliczną propozycję, ?Kościół nie zamierza zaprzeczać autonomii kultury. Przeciwnie, ma dla niej największy szacunek?. Episkopat Polski 3h temu. Anatomia kultury, to nic innego jak - tolerancja - moje.
7 miesięcy temu / Teodor...
 
Kolejny skandal w Watykanie: Benedykt XVI wycofał swój podpis o książce o celibacie i oskarżył konserwatystów o manipulowanie nią w celu wywarcia nacisku na Franciszka. Publikacja w niedzielę niektórych fragmentów książki ?Z głębi naszych serc?, podpisanej przez papieża emeryta i ultrakonserwatywnego kardynała Sarę, rozpętała spór o ingerencję papieża, który zrezygnował w 2013 r Za; Infobae Miércoles 12 de Febrero de 2020 AMÉRICA ARGENTINA TENDENCIAS DEPORTES
7 miesięcy temu / Teodor...
 
O jakiej obronoe tradycjo tu mowa ? Tradycja zostala pigrzebana na SW II a pozniej to juz modernizm. To jest obrona modernizmu ktory nastal po SW II przed jeszcze wiekszym modernizmem, zeswiedczeniem i jeszcze wieksza katastrofa.
7 miesięcy temu / Stan
 
@ron: Tak samo było z nową Mszą św. Konstytucja o liturgii nie zapowiadała nowego rytu, ale zawierała pewne sformułowania, które zostały później wykorzystane w rewolucji.
7 miesięcy temu / M.
 
2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno.
7 miesięcy temu / Teodor...
 
Śmieszne to wszystko. Po tygodniu dyskusji wokół dokumentu okaże się, że tak naprawdę drzwi do wyświęcania diakonów a nawet kobiet stoją otworem i że pierwsze tytuły które pojawiały się po publikacji dokumentu są już nieaktualne. Za pół roku okaże się, że jednak doument otworzył drzwi nawet do nowego rytu. Zmiany wejdą w życie a Watykan nie będzie protestował. Jak zwykle.
7 miesięcy temu / ron
 
Chwała Panu! 1 godzina temu / Monika Dzięki Panu Bogu! 2 godziny temu / Gosc Bóg zapłać papieżowi Benedyktowi XVI i min.kardynałom :Sarah,Burke,Vigano,Muller,Lenga za ocalenie celibatu i kapłaństwa.Módlmy się za nich mocno. 2 godziny temu / kolo
7 miesięcy temu / Teodor...
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.