DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Jair Bolsonaro: Aborcja nigdy nie będzie legalna w Brazylii!

Jair Bolsonaro: Aborcja nigdy nie będzie legalna w Brazylii!
fot. ADRIANO MACHADO / Reuters / Forum

Prezydent Brazylii, Jair Bolsonaro w krótkim wpisie na Twitterze skomentował zalegalizowanie aborcji „na życzenie” do 14. tygodnia ciąży przez argentyński parlament.

 

„Głęboko ubolewam nad losem argentyńskich dzieci, których życie będzie zakończone w łonach swoich matek za zgodą państwa. Na tyle, ile będzie to zależało ode mnie i mojego rządu, aborcja nigdy nie zostanie zatwierdzona w naszym kraju. Zawsze będziemy walczyć o ochronę życia niewinnych!” - napisał na Twitterze prezydent Brazylii.

W swoim wpisie Jair Bolsonaro odniósł się do zalegalizowania w tym tygodniu aborcji „na życzenie” do 14. tygodnia ciąży w Argentynie. Tamtejszy parlament przegłosował haniebne prawo wbrew niezależnym badaniom opinii publicznej, które wskazywały, że zwolenników zabijania nienarodzonych jest w argentyńskim społeczeństwie jedynie 27 proc. Jak podane amerykańska Katolicka Agencja Informacyjna (CNA), nowe przepisy pozwolą de facto na dokonywanie aborcji do samego momentu urodzenia, a zagrożone będzie również życie dzieci, które przeżyły tzw. późną aborcję.

 

W Brazylii aborcja jest całkowicie zakazana. Wyjątek od tej reguły stanowią przepisy z 1940 r., pozwalające na dokonanie zabiegu w przypadkach ratowania życia matki lub kiedy ciąża jest wynikiem gwałtu. Wtedy aborcja nie przestaje byc przestępstwem, ale państwo odstępuje od karania kobiety.

 

Źródło: catholicnewsagency.com
PR


DATA: 2021-01-02 15:11
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A może tak Jair Bolsonaro najpierw wytłumaczy się Światu z niszczenia najcenniejszego dobra Świata czyli Puszczy Amazońskiej? To jak nie dba się o zielone płuca Świata to grzech i zbrodnia.
16 dni temu / They destroyed
 
To tego prezydenta nie lubi Bergolio? Tak pytam.
16 dni temu / Kasia
 
I brawo dla tego Pana!!! Polacy patrzycie się i uczcie.
17 dni temu / Ślązak
 
Dudo ucz dię!
17 dni temu / PrPr
 
wystarczy zostawić obowiązujące prawo w takim razie ,p Godek chce jednak całkowitego zakazu i wycofania antykoncepcji
18 dni temu / do JUdyt
 
Są takie kraje, w których obowiązuje całkowity zakaz aborcji. Takie prawo obowiązuje np. w Nikaragui, Salwadorze czy na Malcie, a do niedawna w Chile i w Irlandii. Aborcja to jest działanie celowe polegające na zabójstwie dziecka nienarodzonego. Podejmowanie działań służących ratowaniu życia matki w obliczu bezpośredniego jego zagrożenia, które to działania mogą skutkować śmiercią lub trwałą niepełnosprawnością dziecka poczętego nie jest w takich krajach karalne, bo to nie jest aborcja. Takie sytuacje są bardzo rzadkie, ale się zdarzają, np. ciąże pozamaciczne. Projekt STOP ABORCJI właśnie to zakładał. Był to projekt całkowitego zakazu aborcji. Bo przesłanka zagrożenia życia matki jako powód aborcji to nie jest samo. Zagrożenie życia to np. depresja i twierdzenie, że "albo pozwolicie na aborcję, albo się powieszę". Podobnie z gwałtem. Dlatego ten dopust niekaralności w dwóch przypadkach powoduje, że brazylijscy obrońcy życia wciąż muszą starać się o poprawę prawa.
18 dni temu / Adam T.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.