DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Jacek Sasin o zakazie aborcji eugenicznej: czekamy na wyrok TK, który rozwiąże tę sprawę

Jacek Sasin o zakazie aborcji eugenicznej: czekamy na wyrok TK, który rozwiąże tę sprawę
Jacek Sasin. Fot.: tvn24.pl

Czekamy na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ ustawowe zagwarantowanie tej kwestii będzie dużo słabszą gwarancją, że ta sprawa zostanie raz na zawsze rozwiązana tak, jak byśmy chcieli, żeby aborcja eugeniczna była niemożliwa – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” wicepremier Jacek Sasin.

 

Jak podkreślił: „zwykłą ustawę można zmienić z dnia na dzień”. – Jeśli do władzy doszłyby szeroko rozumiane środowiska lewicowe, to mogłyby one po wyborach spowodować, że zostanie dopuszczona tzw. aborcja na życzenie. Dlatego wybraliśmy drogę uzyskania gwarancji konstytucyjnych, żeby to uniemożliwić. W zależności od tego, jaki będzie wyrok Trybunału, podejmiemy decyzje dotyczące samego kształtu prawa – zapowiedział.

 

W dalszej części rozmowy wicepremierowi przypomniano, że wniosek do TK w tej sprawie złożyło dwa lata temu ponad stu posłów, a wyroku nadal nie wydano i nie wiadomo, kiedy to nastąpi. – Zdaję sobie sprawę, że wszyscy byśmy chcieli, żeby ten wyrok już zapadł, ale sprawa musi być od strony prawnej bardzo dobrze przygotowana, żeby nie budzić żadnej wątpliwości – odpowiedział Sasin. – Wiemy, jakie ogromne emocje społeczne wywoła wyrok, niezależnie od tego, jaki by nie był. Stąd tak długi okres rozpatrywania tego wniosku – dodał.

 

Na uwagę, że „premier mówi o ogromnych emocjach, ale na pewno byłyby one mniejsze, gdyby rząd prowadził, chociażby w mediach publicznych, kampanię uwrażliwiającą Polaków na wartość życia”, wicepremier Sasin odpowiedział: „Być może rzeczywiście rząd powinien być tutaj bardziej aktywny, nie mówię NIE”.

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

TK


DATA: 2019-10-10 10:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

co za obłuda!
10 miesięcy temu / marek
 
No to spójrzmy obiektywnie i realnie, na przykład na te twoje wypociny: "wszyscy na skutek reklam myślą ze to chodzi tylko o słodkie dzieci z zespołem downa". Kłamstwem tu jest że wszyscy, bo choćby ja tak nie myślę. Czyli widać że to ty masz poważny problem ze zrozumieniem własnych wpisów i z bezsilności odwracasz kota ogonem. Zaatakować? Kolejna bzdura. Ja ci odpowiadam, czyli tylko odpowiadam na twoje ataki. Nawet różnica między znaczeniem słów "atak" i "obrona" jest co obca? A zakładam że jesteś wrogiem obrońców życia, bo w takich tematach nie piszesz nic za ograniczaniem mordowania dzieci, za to jeśli już się wypowiadasz to starasz się rzucać obrońcom życia kłody pod nogi - no bo jaki niby miałby być inny sens twoich wpisów choćby w tym wątku?
10 miesięcy temu / @klik
 
masz poważny problem z czytaniem ze zrozumieniem ,zakładasz ze rozmawiasz z wrogiem ,i wszystko rozumiesz na zasadzie zaatakować ,obiektywizm i realia są ci obce
10 miesięcy temu / do @klik
 
Jak zwykle kłamiesz, bo nie "żadnych", nie "wszyscy", nie "nie potrzebna", nie "nie ma tu nic do rzeczy". A protesty niewiele dały, bo obecna władza ma gdzieś obrońców życia, w tym swoich wyborców. Dlatego pora na zmianę.
10 miesięcy temu / @klik
 
Za aborcje tzw eugeniczną odpowiedzialność spada na posłów i również na tych którzy na nich świadomie głosowali . Za setki dziennie innych aborcji winni są rodzice ,lekarz i ci którzy namawiali...
10 miesięcy temu / Mirek
 
Tak, zmiana prawa zmniejszy liczbę mordowanych nienarodzonych dzieci. Dokładnie na tej samej zasadzie jak prawo przewidujące karę za morderstwo już narodzonych ludzi wpływa, poprzez odstraszanie, na zmniejszenie liczby takich morderstw.
10 miesięcy temu / @Darek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.