DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Jacek Rostowski – Curriculum vitae

Jacek Rostowski – Curriculum vitae
Grazyna Myslinska/FORUM

Wybory parlamentarne, które przypadną w Polsce w 2015 r. skłoniły już zapewne wielu polityków do refleksji nad tym, co będą musieli ze sobą począć na wypadek, gdyby naród podziękował im za ciężką pracę. Szczególnie zaś takie myśli nękać muszą ministra finansów Rostowskiego, który doprowadził polski system finansowy na skraj przepaści.

 

Wiadomo, jak powiadają Francuzi, że l'appétit vient en mangeant. Swego czasu, Aleksander Kwaśniewski snuł ambitne plany o posadzie sekretarza generalnego NATO. Dlaczego minister Rostowski miałby być gorszy? Z takim doświadczeniem, jakie posiada, zostanie zapewne przyjęty z otwartymi rękoma w takich instytucjach, jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy, czy Europejski Bank Centralny. Przy składaniu dokumentów aplikacyjnych, minister Rostowski mógłby przygotować CV o podobnym do poniższej listy brzmieniu:


- Trzykrotnie zaniżyłem wielkość długu publicznego, przesuwając część składki z drugiego filara na finansowanie bieżących emerytur, zwiększając dług w ZUS do 2020 r. o ponad 200 mld zł (oficjalne szacunki rządu), chowając część długu publicznego w Krajowym Funduszu Drogowym i licząc dług w postaci netto (bez lokat rządu).

 

- Zadłużyłem Polskę na prawie 400 mld złotych, pod koniec kadencji ta kwota wzrośnie do 500 mld zł, a cały dług oficjalny do biliona złotych, pomimo operacji kreatywnego księgowania (nie uwzględniając skoku na OFE, czyli drugi filar). Polska w siedemnastu latach 1990-2007 zadłużyła się na 500 mld, wystarczyło sześć lat moich rządów, żeby ta kwota się podwoiła.

 

-Gdy obejmowałem rządy, Polska była zadłużona u zagranicznych spekulantów na kwotę 150 mld zł, teraz ta kwota zbliża się do 450 mld zł.

 

- Przygotowuję operację zagrabienia oszczędności Polaków zgromadzonych w drugim filarze emerytalnym, żeby w latach 2014-2015 (przed wyborami) z tych środków wypłacić bieżące emerytury. Deficyt w ZUS cały czas narasta, po 2015 r. zabraknie na wypłatę emerytur w wysokości obiecanej przez państwo.


- Dwukrotnie przedstawiłem budżet oparty na fikcyjnych założeniach, w 2008 i w 2012 r., następnie nowelizowałem budżet drastycznie zwiększając deficyt. Świadomie wprowadzałem w błąd opinię publiczną twierdząc, że te budżety są realistyczne i oparte na wiarygodnych założeniach.


- Wprowadzałem w błąd Komisję Europejską, jeszcze w maju 2013 r. w aktualizacji programu konwergencji nie informowałem o skali problemów w tegorocznym budżecie.


- Po przekroczeniu przez dług publiczny (sztucznie przeze mnie obniżony dzięki kreatywnej księgowości) pierwszego progu ostrożnościowego, zamiast przedstawić budżet z odpowiednimi oszczędnościami zgodnie z wymogami ustawy o finansach publicznych, sztucznie zawyżyłem przewidywane dochody oraz zaproponowałem zawieszenie obowiązywania progu (w praktyce uległ on likwidacji).Tomasz Tokarski

Źródło: rybinski.eu


DATA: 2013-07-30 08:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A jak pięknie wyglądałby nasz system finansowy, gdyby to PIS był przy władzy ! A już szczytem bezczelności ministra jest druga grabież oszczędności Polaków, jakby pierwsza grabież przez właścicieli OFE nie wystarczała ! I to z tak głupich pobudek - żeby ZUS miał środki na wypłatę emerutur !
ponad 6 lat temu / janusz
 
[email protected] słyszałem inny przydomek ministra Rostowskiego: Jacek "grecki" Rostowski (albo Jacek Grecki Rostowski).
ponad 6 lat temu / Babinicz
 
Minister Rostowski nie przypadkiem otrzymał przydomek Gargamel. Wszak zamiast dbać o finanse RP, zajął się budżetową alchemią. Efekty są opłakane, a skutki alchemicznego procederu w perspektywie czasu zatrważające.
ponad 6 lat temu / smerf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.