DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2018 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Jacek Hoga: złego człowieka z bronią powstrzyma tylko dobry człowiek z bronią

Jacek Hoga: złego człowieka z bronią powstrzyma tylko dobry człowiek z bronią
Zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay.com

Nawet największa masakra z użyciem broni palnej nie może być moralnym uzasadnieniem dla powszechnego rozbrojenia - mówił w rozmowie z PCh24.pl Jacek Hoga, prezes Fundacji Ad Arma. Jego zdaniem straszną zbrodnię, do jakiej doszło w minioną niedzielę w Teksasie, środowiska liberalne będą chciały wykorzystać do walki z obywatelskim prawem do posiadania broni.

 

Masakry w świątyni w Teksasie dokonał człowiek, który miał problemy psychiczne. Użył do tego broń typu AR-15; czyli  wg lewicowych mediów „karabin szturmowy”, więc z ich perspektywy to świetna okazja do kampanii przeciwko posiadaniu broni przez obywateli - podkreślił Hoga. Dodaje, że cała sytuacja pokazuje dwa aspekty płynące z prawa do posiadania broni.

 

Z jednej strony morderca przy użyciu broni odebrał życie wiernym modlącym się w świątyni w Sutherland Springs. Z drugiej jednak to właśnie broń użyta przez praworządnego obywatela powstrzymała bandytę przed ranieniem bądź zamordowaniem kolejnych osób. Dlatego też powtórzę znany wszystkim slogan: złego człowieka z bronią powstrzyma tylko dobry człowiek z bronią - zauważył prezes Fundacji Ad Arma.

 

Jacek Hoga odniósł się również do „argumentu” podnoszonego przez środowiska lewicowe, zdaniem których wprowadzenie całkowitego zakazu posiadania broni przez obywateli spowodowałoby, że nigdy nie doszłoby do żadnej tego typu tragedii. - W krajach, gdzie są wewnętrzne napięcia społeczne (np. Chiny), a jednocześnie obywatele nie mają dostępu do broni masowe morderstwa są na porządku dziennym, tyle że mordercy używają noży, maczet, siekier etc. - zaznaczył. Przywołał przy tym sytuację, jaka panowała w Japonii, gdzie władze zakazały posiadania noży, w efekcie czego na wioskę przypadał jeden nóż przykuty do pala na środku wioski. Totalne zniewolenie ludzi nigdy nie będzie godziwym środkiem zapewnienia im bezpieczeństwa. Takie nastawienie jest typowe dla środowisk o rodowodzie rewolucyjnym.

 

Wolność wiąże się z ryzykiem. Każdy kto chce oddać wolność w zamian za bezpieczeństwo w rzeczywistości traci i jedno, i drugie. W związku z tym tego typu „argumenty” podnoszone przez przeciwników dostępu do broni są nieuzasadnione. Zamiast dyskutować na temat tego czy dostęp do broni się opłaca, czy też nie, powinniśmy patrzeć na to, co jest godziwe, a co nie - podkreślił Hoga. W jego ocenie czymś niegodziwym jest pozbawianie ludzi środków do obrony siebie, rodziny i majątku.

 

Zdaniem Prezesa Fundacji Ad Arma zbrodnia w Teksasie nie będzie miała wpływu na decyzję polskich władz w sprawie obywatelskiego projektu ustawy o broni i amunicji. - Polski Sejm nie jest w tych sprawach de facto decyzyjny i należy głośno mówić o tym, że decyzję w tej sprawie podejmuje się gdzie indziej - powiedział. Dodał, że nie od dzisiaj jest znane podejście, jakie w sprawie dostępu do broni prezentują liderzy partii w polskim Sejmie, dlatego nie należy się spodziewać, jakiejś radykalnej zmiany w polskim prawie.

 

 

Tomasz Kolanek

 

 

 

 

 


DATA: 2017-11-06 18:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jesteśmy niewolnikami a nie obywatelami
8 miesięcy temu / goość
 
@Antyollek Post zostanie zgłoszony do administracji oraz na policję z art 23 KC
8 miesięcy temu / ollek
 
W artykule nie napisano, że sprawcy odebrano wcześniej prawo do posiadania broni. Zbrodni dokonał zatem nie dzięki temu, że prawo w Teksasie jest względnie liberalne w kwestii kupowania broni. Do zbrodni doszło, bo papierowe zakazy nie są w stanie powstrzymać osób, które nie chcą przestrzegać prawa. Gdyby kodeksy karne miały moc zapobiegania przestępstwom, wystarczyłby w nich jeden paragraf - "zabrania się łamać prawa". Niestety, w społeczeństwie zawsze znajdą się osoby, które będą łamać wszelkiego rodzaju normy społeczne. Wobec takich ludzi, prawo nigdy nie zadziała prewencyjnie, a jedynie "po fakcie" (a i to nie zawsze). Bez szklanej kuli i wróżbity nie da się zapobiec atakom szaleńców i żaden przepis tego nie zmieni. Można jedynie zminimalizować liczbę ofiar dzięki szybkiej reakcji kogoś, kto będzie w stanie powstrzymać zabijanie. I na pewno szybciej zareaguje ktoś, kto mieszka po drugiej stronie ulicy, niż policjant z drugiego końca miasta.
8 miesięcy temu / Dante
 
@ollek: A co, szykujesz prowokację? Dobrze wiesz, że ONR przesiewa przez drobne sito swoich kandydatów i nie ma w tej organizacji żadnego człowieka, który nie kieruje się moralnie Dekalogiem i nie wyznaje Tradycyjnej Wiary Kościoła Katolickiego. Wszyscy oni popierają całkowity zakaz aborcji w przeciwieństwie do ciebie. Być chrześcijaninem-protestantem lub prawosławnym nie wystarczy żeby zdobyć zaufanie Polaków.
8 miesięcy temu / do @ollek
 
Posiadanie współczesnej broni jest oznaką wolności i kultury narodowej. Polacy mają bardzo utrudniony dostęp do tych wartości.
8 miesięcy temu / Leo
 
prościej, jak uzasadnił posiadanie broni przez Polaków (i nie tylko) pan Jacek Hoga, już się nie da; ale widać i to jest za trudne do zrozumienia przez lemingi; ano, one tak mają; a raczej udowadniają, że "tego" nie mają;
8 miesięcy temu / JARO
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.