DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Jacek Hoga: sprzeciw rządu dla ułatwień w dostępie do broni to czysty bolszewizm

Jacek Hoga: sprzeciw rządu dla ułatwień w dostępie do broni to czysty bolszewizm
Jaroslaw Stachowicz / FORUM

Nie dość, że projekt nowej ustawy o broni i amunicji jest już po autodestrukcji dokonanej przez posła Pawła Kukiza, to teraz jeszcze otrzymaliśmy informację, jakie jest prawdziwe nastawienie rządu do ułatwień w dostępie do broni – zauważa Jacek Hoga, prezes Fundacji Ad Arma.

 

– Fundacja Ad Arma od początku podkreśla, że projekt powstały dzięki inicjatywie obywatelskiej, a zgłoszony do Sejmu przez posłów Kukiz’15 jest bardzo ryzykowany, m.in. ze względu na gwałtowną zmianę metody wydawania pozwoleń. Z jednej strony wprowadza on znaczące ułatwienia, a z drugiej jeszcze większe utrudnienia dla aktualnych posiadaczy broni – podkreślił Hoga.

 

Jego zdaniem administracja rządowa i biuro legislacyjne polskiego parlamentu kontynuują politykę zapoczątkowaną w roku 1934. – To, jak władze podchodzą do tego projektu jest ewidentnym dowodem, że w polskich elitach politycznych dominuje myślenie bolszewickie - urzędnicy nadal walczą z przywróceniem Polakom praktycznego prawa do życia - prawa do obrony siebie, swojej rodziny i własności – zauważył prezes Fundacji Ad Arma.

 

Jacek Hoga zwrócił uwagę na kuriozalne argumenty podnoszone w tej sprawie przez MSWiA, które twierdzi, że „zwiększona liczba sztuk broni w posiadaniu osób fizycznych (…) może w konsekwencji mieć znaczący wpływ na bezpieczeństwo i porządek publiczny, jak również na wzrost wypadków z użyciem broni palnej”. – To prawda, będzie miało to wpływ na bezpieczeństwo Polaków, ale zupełnie odwrotny niż sugeruje resort spraw wewnętrznych – zaznaczył. Dodał, że zgodnie z naturalnym rozkładem statystycznym „jeżeli w ciągu kilku lat w Polsce nie na tysiąc osób nie trzy, tylko trzydzieści będzie mogło posiadać broń”, to jest on w stanie uwierzyć, że wzrośnie ilość wypadków, co sugeruje ministerstwo.

 

– Nie jest to jednak argument merytoryczny, bowiem idąc tą logiką powinniśmy zakazać używania samochodów, wiertarek, pił łańcuchowych czy też trampolin dla dzieci, ponieważ każde z nich może zadziałać wadliwie bądź zostać źle wykorzystany przez użytkownika – powiedział Hoga. Dodał, że naturalnym następstwem takiego podejścia powinno być ponadto odebranie broni wszelkim oficerom służb mundurowych. – W policji, wojsku etc. dużo częściej dochodzi do wypadków z użyciem broni niż u użytkowników cywilnych. Ponadto to pracownicy służb mundurowych częściej popełniają samobójstwa przy użyciu broni niż jej prywatni posiadacze. Kierując się więc logiką rządu tylko obywatele powinni mieć możliwość użytkowania broni a służby mundurowe powinny otrzymać w tej kwestii odpowiedni zakaz – ironizował nasz rozmówca.

 

Prezes fundacji Ad Arma odniósł się również do wypowiedzi, jakiej dziennikowi „Rzeczpospolita” udzielił poseł PiS, Piotr Kaleta, który stwierdził, że „najbardziej logicznym byłoby powołanie podkomisji, w której mogłyby się spierać różne stanowiska”. – Dla każdego kto wie, jak wyglądają tego typu posiedzenia jest to dowód na to, że rząd chce udusić w zarodku jakąkolwiek zmianę. Widać, że odpowiada mu odziedziczony po PRL-u system bolszewicki, bo jak inaczej nazwać obecnie obowiązujące w Polsce przepisy w sprawie dostępu obywateli do broni – podkreślił.

 

Na koniec Jacek Hoga wyraził obawy, że związane z możliwością „przykręcenia śruby”, jakiego w kwestii dostępu Polaków do broni może w niedalekiej przyszłości dokonać rząd Prawa i Sprawiedliwości. – Rząd PiS słynie z tego, że nie broni życia dzieci poczętych, za zabicie własnej świni chce karać bezwzględnym pozbawieniem wolności, natomiast podatnik jest źródłem dochodów państwa. W dodatku jego zdaniem edukacja domowa powinna być ograniczana, a nawet zakazana, ponieważ jest „szkodliwa” dla dzieci. Dostęp do broni wpisuje się więc w cały „konserwatyzm” czy „chrześcijańskie stanowisko” reprezentowane przez rząd przez ostatnie 2 lata i nie zdziwi mnie, jeśli niedługo zostaną przygotowane kolejne ustawy ograniczające naszą wolność – zakończył.

 

 

Tomasz Kolanek

  

 


DATA: 2017-10-23 09:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To neo-marksiści i pobożni Socjaliści chcą społeczeństwa rozbrojonego,
7 miesięcy temu / Tomasz
 
Większy dostęp do broni więcej przestępstw? Czy wy myślicie że przestępcy legalnie kupują broń, a może ją jeszcze rejestrują? Naprawdę uważacie swych krewnych, sąsiadów, znajomych za bezmuzgich zapijaczonych półgłówków którzy nie potrafią się posługiwać narzędziami? Przez lata życia w PRL-u wmawiano nam że tacy właśnie jesteśmy i że bez kontroli silnego brata sami się w pijanym amoku wybijemy. Jesteśmy jak ten stary pies który całe życie spędził w klatce. Nawet jakby mu tę klatkę otworzyć to on i tak nie wyjdzie bo życia poza nią nie zna a tu ma co jeść i właściciel się o niego troszczy mimo że mu czasem kilka kopów wypłaci. Tak na marginesie od kilkunastu lat jest dostępna bez żadnych pozwoleń broń czarnoprochowa. Wbrew pozorom nie odbiegająca zbytnio skutecznością od współczesnej, co więcej przy obsłudze bardziej trzeba uważać. Jakoś nie widać westernowych strzelanin na ulicach, a i napadów z bronią jakoś więcej niema.
7 miesięcy temu / Tomek
 
Panie Andrzeju! A Czechy??? 10 mln. mieszkańców - 800 tys. sztuk broni! Odejmijmy 5 mln. kobiet, odejmijmy około 1,5 mln dzieci i staruszków w terminalnym stanie i co nam wyjdzie? Ano wyjdzie nam, że mniej więcej co czwarty mężczyzna w Czechach ma pistolet, rewolwer, strzelbę lub karabin! I jak to się odbija na stanie bezpieczeństwa państwa? Ano tak, że wiosną tego roku wprowadzono w czeskiej konstytucji zmiany GWARANTUJĄCE obywatelom dostęp do broni. Niestety w Polsce bardzo trudno jest się przebić przez mur ludzi przyzwyczajonych myśleć, że urzędnik wie lepiej co dla nich najlepsze. A zbój, czy terrorysta i tak ZAWSZE broń zdobędzie, bo to jego ,,narzędzie pracy". To tylko ,,szarzy ludzie", jak Pan czy ja, są dostępu do niej pozbawieni.
7 miesięcy temu / zmywakowy
 
Więcej broni to niezaprzeczalnie więcej przestępstw.Kraje o największej ilości broni są tego najlepszym przykładem.Porównajmy pod tym względem Amerykanów i Chińczyków. USA ze swoją"kulturą broni palnej" to raj dla morderców,gangsterów i innych ciekawych elementów.Chiny zaś to jeden z najbezpieczniejszych krajów w skali świata i to pomimo niemal pięciokrotnie większej liczbie ludności.Posiadanie prywatnej broni palnej jest tam(jak zresztą w znakomitej większości krajów Dalekiego Wschodu)prawie całkowicie zakazane.
7 miesięcy temu / Andrzej
 
Wyrażam stanowczy sprzeciw wobec dostępu do broni, zbyt wielu jest szaleńców, co chciałoby z tego skorzystać.
7 miesięcy temu / panda
 
Państwa totalitarne pozbawiają swoich obywateli dostępu do broni-wygłąda na to że nadal jest nim Polska
7 miesięcy temu / Matka Polka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.