DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Izydor Oracz - nie masz pojęcia jak ma w takim razie wyglądać państwo katolickie. Marsz do Katechizmu, encyklik, św. Augustyna i św. Tomasza i dopiero wtedy wróć dyskutować. Tym razem z elementarną wiedzą.
9 miesięcy temu / Akwin
 
Państwo katolickie nie powinno być demokratyczne, ponieważ demokracja nieuchronnie prowadzi do mniejszej lub większej, nieuzasadnionej ingerencji państwa w życie każdego człowieka, a także socjalizmu idącego w parze ze wspomnianym etatyzmem i biurokracją. Przykłady? - System państwowej edukacji - jaki wpływ ma rodzic na treści przekazywane w szkołach? Pierwszym krokiem masonerii, lewicy i sił wrogich Kościołowi była właśnie państwowa edukacja odbierająca prowadzenie kształcenia Kościołowi Katolickiemu. Konsekwencje widzimy dzisiaj gdy nie walczy się o zmianę systemu, wygranie wojny, ale mniejszych lub większych pojedynczych bitew, takich jak walka z treściami LGBT w szkołach. - Emerytury i ogólnie rozdawnictwo pieniędzy podatników nierozerwalnie związane z systemem demokratycznym. Znajdzie się kilka argumentów na to, że obecny system jest niemoralny, a więc taki, jakiego katolik powinien unikać choć nie może... - egalitaryzm w kontrze do elitaryzmu itd.
9 miesięcy temu / Głos Rozsądku
 
my tu rozmawiamy o realnym świecie a nie o Twoich fantazjach dyktatora
9 miesięcy temu / do Izydor Oracz
 
Co to znaczy państwo demokratyczne? Państwo katolickie nie może być demokratyczne, bo demokracja dopuszcza do głosu ateistów, gejów, rozwodników itp. Państwo katolickie to takie w którym katolikom żyje się dobrze, a niepraktykującym, bądź zatwardziałym grzesznikom dzieje się źle. Tyle w temacie.
9 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Mądrze mówi. Polecam zrobić wywiad z O. Jackiem Gmiadkiem na temat pomocy ubogim, bo w tym aspekcie wielu katolików błądzi.
9 miesięcy temu / Man
 
Obawiam się , ze do dzisiaj nie zostały zrozumiane reguły państwa demokratycznego . Z tego powodu trudno się do nich stosować. Państwo demokratyczne z natury jest totalitarne. Musi kontrolować każdy przejaw autonomicznego zycia jednostki , ponieważ wszystko moze miec wpływ na wynik wyborczy. Najbrutalniejsze dyktatury moga sobie pozwolić na zostawienie ludziom jakiejś sfery swobody .Demokracja nigdy.Nawet fałszowanie wyborów nie daje rządom demkratycznym swobody , ponieważ zawsze może zaistnieć konieczność przeprowadzenia uczciwszych wyborów.Biurokracja państwa demokratycznego musi wejść do kościoła i go zneutralizować .Nie ma szansy ,żeby kościół uchował się w jakiejś niszy. Jedynym sposobem wyjścia jest bezpośredni udział katolików w rządzeniu państwem .Chyba demokraci wszystkich krajów doskonale to rozumieją , ponieważ istnieją partie protestanckie , judaistyczne, islamskie i wojujacych wrogów kościoła , ale nigdzie nie ma partii katolickiej .
9 miesięcy temu / Mirek
 
A jak skomentować działalność mediów toruńskich. Takie jednostronne namolne promowanie wyłącznie jednej wcale nie propolskiej i prokatolickiej partii jaką jest PIS przy prawie całkowitym przemilczaniu partii , która jako jedyna jawnie opowiada się za wartościami propolskimi i prokatolickimi jest nie tylko nie fair, ale i skrajnie szkodliwe dla sprawy i katolickiej i polskiej.Po prostu brak słów.
9 miesięcy temu / Spostrzegawczy
 
Nazywnie czyjejś wypowiedzi stygmatyzowaniem i dehumanizowaniem tez jest stygamtyzowaniem i dehumanizowaniem. tak wyglada dyskusja z ludżmi wyuczonymi mędrkowania przez Gazetę Wyborczą. Oojciec Prusak nie jest prywatna osoba . Wykorzystuje do nadania wagi swoim słowom autorytetu kościoła. Czy jest na to zgoda?
9 miesięcy temu / Mirek
 
Redefinowoanie jest niebezpieczne, ale nie dlatego że inaczej nazwiemy jakiś zjawisko lub przedmiot ale dlatego że, redefiniowanie w dziedzinie jaką jest małżeństwo i seksualizm człowieka prowadzi do cenzury , ogranicza wolność wypowiedzi, wprowadza terror na wszystkich poziomach zycia, , zmienia przepisy prawa i człowiek z wolnego staje się niewolnikiem w państwie, które w ten sposób przestaje być demokratyczne. Ideologia jaką uprawiają organizacje nazywające siebie LGBT prowadzi do powszechnego terroru i ograniczenia wolności wypowiedzi. I to jest tak naprawdę groźne.Apokalipsa.
9 miesięcy temu / Wieś
 
Lekarstwo jest proste. Prawda bardzo szybko zrywa tego typu zależności i wtedy okazuje się, kto był przyjacielem tylko na niby. Tylko trzeba ją całą głosić, odważnie.
9 miesięcy temu / sp
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.