DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"Właściwy" czwarty, gelazjański model bardzo przypomina islamską ummę.
6 miesięcy temu / A m0że referendum...
 
@Asia. Na ogół drugi sort: bez prawa obejmowania urzędów, nauczania, leczenia itd. Bo jak pogodzić prezydenta-ateistę ze "służebną funkcją państwa, które winno wspomagać Kościół we wszystkim, co służy osiąganiu Jego zbawczego celu"? Całe prawo trzeba obrócić w kathoszariat, wg którego przykładowo ksiądz decyduje, czy kobieta jako niemoralna ma prawo wychowywać nieślubne dziecko, jak było w Irlandii albo w Hiszpanii za gen. Franco. Przykładów z historii jest sporo, najgorsza wersja to chorwackie państwo NDH w latach 1941-45.
6 miesięcy temu / Hanka
 
@Hanka "Dla ludzi nie utożsamiających się z tymi wytycznymi nie ma miejsca w takim państwie. " I co z nimi zrobić? Zabrać obywatelstwo? Wyrzucić z kraju? Stworzyć na tyle niekorzystne warunki, żeby sami uciekli?
6 miesięcy temu / Asia - do hanki
 
Kościół płaci 4 rodzaje podatków, a gdyby nawet zachować się tak, jak szczekające lewactwo sobie życzy, i tak nie przestaną szczekać, bo im nie chodzi o jakiś konkretny cel, że o jakimkolwiek dobru nie wspomnę - oni muszą szczekać i walczyć, bo walką się karmią, więc w takiej sytuacji znaleźliby sobie inny powód.
6 miesięcy temu / Aelia
 
Autor przedstawił ideał katolickiego państwa wyznaniowego, w którym duchowni są przewodnikami religijnymi nadrzędnymi wobec władzy państwowej, a ta zajmuje się organizacją życia obywateli w sposób umożliwiający lub przynajmniej ułatwiający im praktykowanie wiary docelowo pozwalające osiągnąć życie wiecznie, a więc cel pozaziemski. Dla ludzi nie utożsamiających się z tymi wytycznymi nie ma miejsca w takim państwie.
6 miesięcy temu / Hanka
 
@krajarek Takie hasło byłoby klasycznym przykładem oksymoronu.
6 miesięcy temu / wwm
 
Tylko a propos tytułowej fotografii: ciekawym reakcji tych środowisk, gdybyśmy wyszli na ulice z bardzo podobnym hasłem: KATOLICYZM, RÓWNOŚĆ, TOLERANCJA.
6 miesięcy temu / krajarek
 
@ Izydor kością niezgody jest lewacka żądza narzucania lewackiej religii. Kasa? Pobierają za przynależność do lewaczczyzny ogromne kwoty nie tylko od "wiernych" ale i od państwa. Kościół utrzymuje się z datków wiernych, nie lewackiego grosza. Możesz powiedzieć, że nie zapłacisz za ślub bo nie chcesz, nie stać cię albo co tam ci do głowy wpadnie - nie bo nie. Możesz za to wrzucić Owsiakowi kolejne monety by maił na nowa furę czy motor. Jak ci ta zadra monetarna spać nie daje, to módl się za darmo, możesz. Iść do kościoła i nie musisz wrzucić monety. Nikt cię nie wyprosi, ale nie wiem, czy lewacki kapłan-ka tego nie zrobi. Tam zapłacisz za świeckość. Nie męczą was te brednie o datkach wiernych, datkach dobrowolnych. Nie robią show jak owsiak, KOD czy Kijowski. Nie chcesz nie płać, nie chodź do kościoła nie módl się ale przestań nam mówić na co dajemy NASZE pieniądze. My wam lewakom i lewopoglądowcom w portfele nie zaglądamy i nie mówimy na co macie dawać i na kogo.
6 miesięcy temu / banita
 
Kością niezgody jest sprawa finansów kościoła. Czy nie lepiej byłoby wprowadzić podatek kościelny i ściągać go od tych prawdziwie wierzących? Bez tego podatku nie dostanie się ślubu, nie ochrzci dziecka itp. Gest byłby wytrąceniem argumentu wielu wrogom kościoła.
6 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
"Religijny charakter państwa nie wyklucza też ani nie umniejsza tolerancji dla kultu prywatnego, uprawianego przez błędnowierców, jak również niewyznawania żadnej religii przez jednostki pozbawione wiary." To odważna opinia, zwłaszcza wobec ciągle uważających się za wściekle atakowanych i żałośnie bezbronnych katolików, którzy nagle z trudem mogą próbować odnajdywać się w relacjach państwa z aktualnie dominującą wspólnotą religijną.
6 miesięcy temu / wwm
 
Pyszna fotografia ilustrująca artykuł. Prawdziwa kwintesencja świeckości, równości, tolerancji. Pardon, zapomniałbym o feminizmie! :)
6 miesięcy temu / Karol
 
Jezus Chrystus, Król Wszechświata i Wieczny Kapłan, wzywa nas do odnowienia Christianitas. Państwo Polskie powinno być państwem wyznaniowym, bo moralna wartość uczestnictwa lewicy w życiu publicznym jest żadna, zważywszy na jej relacje z poprzednim ustrojem wrogim Kościołowi. Mentalność została trwale zakorzeniona i wciąż zniewala.
ponad 3 lata temu / Król Dawid
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.