Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

„Ja katolik” o samobójstwach księży i spektakularnych odejściach z kapłaństwa [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Ksiądz dźgnięty nożem. Inny zostawia Chrystusa dla Justyny. Kolejny „chrzci się ponownie”, ale wyjaśnia, że w sumie to chodzi o celibat. Dwóch innych popełnia samobójstwo. Liberalny biskup potwierdza ekskomunikę. Episkopat prosi Boga o wybaczenie za profanacje – tak wyglądał czerwiec w kościele w Polsce. Krystian Kratiuk zaprasza na program Ja Katolik.

 

Czym jest prawdziwa MIŁOŚĆ: https://www.youtube.com/watch?v=Y5Oiq8NmWSo

 

UWAGA!!! WYJAŚNIENIE: Ksiądz o którym mowa w materiale sam zaciągnął na siebie ekskomunikę z mocy samego prawa, nie została ona zaś „na niego nałożona”. W komunikacie kurii łódzkiej nie ma też mowy o tym, aby powodem zaciągnięcia kary był „ponowny chrzest w Jordanie” – jest to opinia wyrażona przez samego zainteresowanego księdza w udostępnionym przez niego materiale video.


DATA: 2019-08-13 19:00:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Do MBja-ja się pytam,jak mamy zmieniać swoje życie na lepsze?Kto ma pomagać we wszystkich zawirowaniach w rodzinie?Od tego sa przecież księża,którzy powinni stawać na głowie,by przyciągać ludzi do Kościoła!A tu się słyszy np. rekolekcjach dla rozwiedzionych.Zapytuję,a gdzie swoje miejsce znajdą porzucone żony?Nimi się jakoś nikt nie zajmuje,przynajmniej o tym się nie słyszy.A one często bardzo cierpią,są osamotnione.Nazywanie ich "samotnymi matkami"powoduje,ze w tym określeniu zawarte jest jakby okazywanie miłosierdzia takim osobom,a przecież nie o to chodzi.Tymczasem one z ambony słyszą,że Kościół organizuje nawet specjalne duszpasterstwo dla związków niesakramentalnych pomijając całkowicie własnie te porzucone i żyjące w zgodzie z wiarą.Wiem,że czują się gorsze,ale ten stan powoduje,że te nowe związki są akceptowane przez Kościół.W proponowanych dla nich rekolekcjach proponuje się im noclegi oczywiście we dwoje,czyż nie jest to przykładanie ręki do grzechu?
ponad 1 rok temu / Maryna
 
Dużo się mówi o kapłana ie wychowujących złożonych ślubów, a co że świeckimi? Nie słychać tyłu głosów potępienia a skala dużo większą. Dopóki bedzie przyzwolenie społeczne na zdradę małżeńską, flirt i niekontrolowane przyjaźnie damsko-męskie i brak wstrzemięźliwości przez ślubem społeczeństwa będzie moralnie leżało a wraz z nim kapłaństwo. Księża wywodzą się z rodzin które nie dają wzorców. Zacznijmy od siebie, zmieniamy nasze rodziny na lepsze.
ponad 1 rok temu / MBja
 
cz.II komentarza.Młody kapłan poznaje świat z innej strony.Przez 6 lat niejako zamknięty w seminarium,nagle ma duzo wolnego czasu,często całkiem obojętnego proboszcza zajętego swoimi sprawami,nie zawsze właściwymi,poznaje uroki życia i zauważa, że to nie jest to, o czym marzył i do czego miał lub nie miał? powołanie.Zaczyna traktować swoje posłannictwo jak zawód, dobiera sobie towarzystwo z czym nie ma kłopotu, a jeżeli czerpie wzorce z niewłaściwego postępowania poszczególnych proboszczów,to jego droga kapłańska ulega rozczarowaniu. Niestety, rozczarowuje również wiernych, którzy w Kościele szukają prawdziwej wiary.Jeżeli nadal ma w sobie głębokie powołanie, to mógłby szukać pomocy.Na pewno nie znajdzie jej u swojego biskupa,który jest zajęty całkiem innymi problemami, a każdego kapłana traktuje, jak sługę, który przecież ślubował mu posłuszeństwo.I kółko się zamyka. Stąd te opisywane tragedie i dramaty,które są jednym z następstw potężnego kryzysu w Kościele.
ponad 1 rok temu / Maryna
 
Bycie kapłanem to tak, jak bycie mężem lub zoną. Nie ma samych róż na jednej i drugiej drodze życia. Są także kolce, ale jest sakrament i należy robić wszystko, by być wiernym swojemu powołaniu. Niestety, do seminariów, jak czytam w ogłoszeniach prasowych jest prowadzony ....nabór. Brzmi to fatalnie. Za moich młodych lat nie było takiej agitacji. Po prostu do seminarium miało się powołanie utrwalone poprzez rozmowy z proboszczem, wychowanie w rodzinie i głos Boga. Dzisiaj "nabór" prowadzi do tego, ze studia teologiczne ze świeceniami są w wielu przypadkach dobrym i niestety łatwym sposobem na życie! Niewłaściwa formacja w toku studiów, brak jej po święceniach, puszczenie młodych księży na szeroką wodę. Prawidłowej formacji nie sprzyja także udział we wszystkich młodzieżowych wspólnotach, ale także innych, które w zasadzie odwracają ludzi od Kościoła lub często ukazują świat młodemu człowiekowi świat w innych kolorach, których on do tej pory nie poznał.I komentarz
ponad 1 rok temu / Maryna
 
Polecam internautom bardzo sensowny apel ks. Martyna pt; "Bracia kapłani nie bądźmy tchórzami!" w 106 numerze "Przymierza z Maryją". Inna rzecz czy to posoborowe tsunami da się zahamować?
ponad 1 rok temu / Katopol
 
Do @do Beata. Ksiądz dziś jed poddany różnym naciskom... Ksiądz to nie tylko człowiek od pocieszenia i mówienia pięknych kazań, ksiądz to przede wszystkim ofiara z życia... Bez jasno sprecyzowanego celu umiera duchowo... Nie chodzi tu wyłącznie o osobiste zaniedbania, lecz o naciski, którym jest poddawany ze strony swoich przełożonych, zwłaszcza w sprawie sprawowania kultu... Aberacje jakie są obecnie lansowane w Kościele, również w Polsce, powodują dezorientację księdza i w końcu jego ucieczkę... Przed Soborem Watykanskim II ksiądz wiedział jasno i wyraźnie cel swojego życia, dziś to już nie jest to tak oczywiste, wystarczy przeczytać o planach tzw. synodu amazonskiego, czy o rozwiązaniach w Niemczech... Biskupi w Polsce zaś milczą... Bardzo ogólnie i niejasno odnosząc się do dramatów współczesnego Kościoła... Jeszcze raz pokreślę, jeżeli wierni nie wesprą kapłanów dobrowolnie ofiarą z życia nic z tego nie będzie, bo nie chodzi tu wyłącznie o doczesność lecz głównie o wieczno
ponad 1 rok temu / Krakusik
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 160 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.