DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Kochani, róbmy swoje! Po prostu róbmy swoje i módlmy się za wszystkich zaślepionych. Nie szkoda energii na te spory? Dobry Bóg nie obiecuje sprawiedliwości na tym świecie, tylko na tamtym. Modlitwa może zdziałać wszystko. Trzeba się modlić, żeby ich Bóg oświecił, i uważać, żeby samemu żyć najlepiej, jak potrafimy. "Nie mów ludziom o Bogu - żyj tak, by zaczęli pytać"
5 miesięcy temu / Basisitka
 
Boguslaw - które przykazania? Jakie nauki? Bo te starotestamentalne nie są kompatybilne z nowotestamentalnymi. Jeśli by wierzyć w koszerność starotestamentalnych to Żydzi mogą przyjechać do Polski i zaproponować nam niewolę albo śmierć. Bez jaj. Cytat:10 Jeśli podejdziesz pod miasto, by z nim prowadzić wojnę, najpierw ofiarujesz mu pokój, 11 a ono ci odpowie pokojowo i bramy ci otworzy, niech cały lud, który się w nim znajduje, zejdzie do rzędu robotników pracujących przymusowo, i będą ci służyli. 12 Jeśli ci nie odpowie pokojowo i zacznie z tobą wojować, oblegniesz je. 13 Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza. 14 Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci dał Pan, Bóg twój. 15 Tak postąpisz ze wszystkimi miastami daleko od ciebie położonymi, nie będącymi własnością pobliskich narodów.
5 miesięcy temu / Jot
 
ciekawe info dotyczące zakończenia 42 letniej suspensy czerwonego księdza z Portugalii, w tle nowo wybrany kardynał Mendoca i jego słowa, że współczesny Kościół cierpi na "deficyt lewicowych katolików"
5 miesięcy temu / axe
 
11. 02. 2013. A może właśnie chodziło o to , aby wyszli zza zasłony ?
5 miesięcy temu / tak tylko
 
Według JA KATOLIK PIS zdezerterował z placu boju o prawicowość i normalność, WATYKAN zdezerterował, NARODOWCY tworząc KONFEDERACJĘ z Korwinem, bez GODEK zdezerterowali, LEWICA, PSL dawno już są po stronie MARKSIZMU i dodatkowo z KUKIZEM , POLSCY BISKUPI to katolicy otwarci Więc kto został? Otóż według JA KATOLIK rozproszony tradycyjny Kościół bez konkretnych przywódców. A zatem czyżby nowy dyktat semantyczny teorii krytycznej święci tryumf nad wiernością tradycji?
5 miesięcy temu / Wierzący
 
Za Papieża trzeba się modlić, aby Go Pan Bóg oświecił.
5 miesięcy temu / Zbigniew
 
ciężko spotkać kogoś kto by pasował do pierwszego zdania ,trzeba częściej napominać -praktykuj co głosisz -odnosi się i do wiernych i do kapłanów
5 miesięcy temu / @Bogusław
 
....Jeśli nie staniemy w prawdzie w oparciu o wiekowe nauki Kościoła Katolickiego i jego tradycję to nadal będziemy poruszać się w oparach absurdu i herezji.Wg mnie katolickość Kościoła skończyła się wraz z Soborem Vaticanum II.W pogłębianiu tego procesu mieli udział wszyscy papieże po Piusie XII.Staniemy niezadługo w sytuacji iż wierni nauce Kościoła z przed 1963 roku będą traktowani jako schizmatycy.
5 miesięcy temu / stefan
 
Prawdziwi I wierni katolicy sluchaja sie tylko Pana Boga I jego przykazan. Nikt nie zmieni nam tego nigdy. Moze przysporzyc nam tylko problemow zyciowych na tej ziemi ale z tym zyjemy od wiekow. Franciszek robi sobie tez klopoty I to wielkie. Natomiast nie rozwiazuje zadnych. Ci wybrani przez niego nie beda mieli latwego zycia, bo katolicy na calym swiecie czuja sie zawiedzieni I budza sie aby walczyc o swoja katolicka religie. Nie kazdego da sie oszukac czy omamic. Jezus Chrystus I Maryja jego Matka I nasza beda zawsze z nami. Jezeli zauwazymy zlo to nie wpuscimy zla do naszego kosciola. Slowo Jana Pawla II bedziemy sobie glosic wsrod naszych katolickich rodzin. Jego Instytucje Rodziny zbudujemy sobie w Polsce. Amen.
5 miesięcy temu / Boguslaw
 
Nie dam rady tego obejrzeć. Czyta się 3x szybciej i można przeskakiwać nieistotne fragmenty. Czy naprawdę już tak się cofnęliśmy w rozwoju, że trzeba nam tu wrzucać treści w formie audiowizualnej?
5 miesięcy temu / czloax
 
Polonus- konfederacja to kto? Braun I Korwin? I tych dwóch oryginałów z rzeszą fanów mają rządzić 38 milionowym Państwem???
5 miesięcy temu / Abberacja
 
@Ewcia Odstapiliscie od Ewangelii. Wymyslacie swoją.
5 miesięcy temu / Second
 
Głosujmy na Konfederację!! PIS to "malowany lis". Do tej pory nie wypowiedzieli Konwencji Stambulskiej!Głową w piasek jak w przypadku ustawy 447 czy głosowania Stop aborcji.
5 miesięcy temu / Polonus
 
Proszę Was. Unikajcie nacechowanych emocjonalnie i kojarzących się z propagandą stwierdzeń typu "wściekłe ataki" i to w nadmiarze. Nie stawiajcie też Państwo arcybiskupa Jędraszewskiego na "czele frontu walki.." bo w żadnej jego wypowiedzi nie zauważyłem, aby ustawił jako uczestnik jakiegoś frontu. Ten hierarcha postąpił po prostu jak prawdziwy uczeń Chrystusa i ujął się za prawdą. Sprawa jest słuszna, ale to Boża Sprawa, a tej rewolucyjny język nie służy
5 miesięcy temu / meewroo
 
Ave Maria! W tym kontekście walki o rodzinę nastał czas aby poważnie i wnikliwie wsłuchać się w głos Matki Bożej Różańcowej z Fatimy i całym sercem, z wielką miłością i poświęceniem wypełnić Jej prośby! Czy jako Polacy uczestniczymy licznie i z wielkim oddaniem Bogu w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca??
5 miesięcy temu / Ewcia
 
Poglądy tych kardynalów dowodzą zasad ich wyboru.
5 miesięcy temu / Zbigniew
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.