Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   22   LUTY   2018 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

JA, KATOLIK. WYDANIE SPECJALNE! Co się dzieje z Kościołem w Chinach? Czy katolicy zostali zdradzeni?


Ostatnie decyzje dyplomacji Stolicy Apostolskiej w sprawie biskupów i wiernych Kościoła Katolickiego w Chinach budzą ogromny niepokój. Komunistyczne władze Państwa Środka dopięły swego i przekonały do swoich „racji” władze Watykanu, w efekcie czego dokonano pro-państwowych zmian w chińskim Episkopacie. Czy oznacza to, że Kościół w Chinach został pozostawiony samemu sobie, a duchowni i ich owce zdradzeni? Publikujemy kolejny odcinek programu „Ja, katolik”, w którym redaktor Krystian Kratiuk próbuje odpowiadać na związane z tym pytania i wątpliwości.


DATA: 2018-02-01 14:29:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@QuoVadis, dziękuję za Twoje niesamowite świadectwo walki współczesnego Kościoła...te fakty, które podałeś są bardzo ważne - często ludzie nie wyobrażają sobie nawet jak bardzo prześladowany jest Kościół katolicki w Chinach i na świecie...Niech Bóg im dopomoże - tylko On jest Skałą schronienia...
20 dni temu / kwiatek77
 
Osobiscie, ja tez zylem nadzieja, ze ten proces "pojednania" pamiedzy stolica apostolska a komunistami nie zostanie dopiety, ze ta zniewazajaca wrecz dyplomacja wobec szczerych i oddanych katolikow z podziemia nie dojdzie do skutku. Przez osiem lat misji w podziemiu wspieralem swoja obecnoscia, dodawalem otuchy, spotykalem sie z kaplanami ktorzy odsiedzieli wiele lat w wiezieniach lub obozach przymusowej pracy, a potem zyli pod "opieka" sluzb bezpieczenstwa w mieszkaniach jak w celi wieziennej. Bralem udzial w skrytych mszach swietych, czesto oltarze wstawione dla zmylki w stodolach, sam mialem otwarta 24/h kaplice w mieszkaniu gdzie przebywalem, wielu wiernych katolikow przychodzilo do mnie aby odmowic Rozaniec przy swiecy, a kiedy tylko kaplan z podziemia byl w odwiedzinach odprawiane byly msze swiete. Zaznalem wiele dobra od lokalnych ludzi wiernych Bogu. Tak, spotkalem sie osobiscie z Kardynalem J. Zen w H.K. juz wowczas wypowiadal sie krytycznie i mial racje.
20 dni temu / QuoVadis
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 65 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.