Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Ja, katolik: recenzja „Dwóch papieży” Netflixa [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Film „Dwóch papieży” doczekał się już wielu recenzji w środowiskach katolickich – w tym licznych opinii entuzjastycznych. Ale kłamstwa, manipulacje i inne techniki niegodne promocji żadnego papieża najbardziej obszernie omawiają w programie „Ja katolik” Krystian Kratiuk i Mateusz Ochman z PCh24.pl.


DATA: 2020-02-01 10:11:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

"Tylko świnie siedzą w kinie" - takie hasło krążyło w czasie okupacji. Obowiązywało każdego przyzwoitego Polaka, bez względu na to jak piękny i wartościowy film szedł. Do kina chodzili tylko Niemcy. I chyba warto by chrześcijanie zastosowali to hasło w stosunku do Netflixa. Zwłaszcza, że pięknych i wartościowych filmów tam pewnie jak na lekarstwo, o ile w ogóle są takowe. Widziałam spory kawałek "Dwóch Papieży" w Święta, "dzięki" rodzinnej młodzieży mającej konto na Netfliksie. Sam pomysł robienia filmu o żyjących osobach jest chybiony, a tu i z prawdą się mijają, i nudnawo... A Watykan można świetnie pooglądać w internecie na wielu stronach, a o Argentynie sporo poczytać. I rada Starej Ciotki dla tych, co jak Tomasz Apostoł muszą dotknąć by uwierzyć: szkoda czasu i kasy na oglądanie wszystkiego, warto czytać recenzje lub podpytywać znajomych.
8 miesięcy temu / Beata
 
DNA, masz zupełnie rację. Niestety tylko niewielu potrafi dostrzec faktyczny przekaz filmu. Ci którzy go nakręcili są niezwykle sprytni i umiejętnie wbijają klin pomiędzy zwolenników F1 i BXVI. Klin ten będzie się rozszerzał i doprowadzi w końcu do podziału Kościoła. Jeżeli ktoś ma jeszcze złudzenia odnośnie NETFLIXA to niech zobaczy film Irlandczyk z Robertem De Niro i przyjrzy się scenie chrztu i księdzu który go udziela. Potem niech poszuka informacji o tym księdzu - czym się zajmuje, jakie głosi poglądy. Zapewniam, że filmów z jego udziałem będzie jeszcze w Netflx wiele. Ja już wypowiedziałem umowę tej firmie i radzę dla jedności Kościoła zrobić to samo. Tam nie można zobaczyć niczego wartościowego.
8 miesięcy temu / Kris
 
Mikulas widział film 3 razy ale recenzji nie oglądnął ani raz, zatrzymał się na opisie pod recenzją.
8 miesięcy temu / Janek
 
Hej DNA. OK.
8 miesięcy temu / Mikulas
 
Proponuję obejrzeć film 4 raz drogi Mikulasie
8 miesięcy temu / DNA
 
Widziałem film 3 razy. Pełen głębokich i mądrych metafor. Ani przez chwile nie miałem wrażenia ze netflix mi proponuje dokument. Dla mnie to film o wartościach. Ważnych dla mnie wartościach, które wspaniałe opisuje A Hopkins grający role Benedykta XVI. Mądrość, solidność, wierność Bożym prawdom, pokora, umiejetność cierpliwego słuchania nawet takich ludzi jak Bergoglio, odwaga bycia sobą a jednocześnie wytrwale respektowanie nie chodzi o akceptowanie odmiennych wizji i poglądów. Podpisuje się pod ostatnia metafora filmu. Niemcy - Argentyna 1:0!
8 miesięcy temu / Mikulas
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 154 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.