DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"Tylko świnie siedzą w kinie" - takie hasło krążyło w czasie okupacji. Obowiązywało każdego przyzwoitego Polaka, bez względu na to jak piękny i wartościowy film szedł. Do kina chodzili tylko Niemcy. I chyba warto by chrześcijanie zastosowali to hasło w stosunku do Netflixa. Zwłaszcza, że pięknych i wartościowych filmów tam pewnie jak na lekarstwo, o ile w ogóle są takowe. Widziałam spory kawałek "Dwóch Papieży" w Święta, "dzięki" rodzinnej młodzieży mającej konto na Netfliksie. Sam pomysł robienia filmu o żyjących osobach jest chybiony, a tu i z prawdą się mijają, i nudnawo... A Watykan można świetnie pooglądać w internecie na wielu stronach, a o Argentynie sporo poczytać. I rada Starej Ciotki dla tych, co jak Tomasz Apostoł muszą dotknąć by uwierzyć: szkoda czasu i kasy na oglądanie wszystkiego, warto czytać recenzje lub podpytywać znajomych.
9 miesięcy temu / Beata
 
DNA, masz zupełnie rację. Niestety tylko niewielu potrafi dostrzec faktyczny przekaz filmu. Ci którzy go nakręcili są niezwykle sprytni i umiejętnie wbijają klin pomiędzy zwolenników F1 i BXVI. Klin ten będzie się rozszerzał i doprowadzi w końcu do podziału Kościoła. Jeżeli ktoś ma jeszcze złudzenia odnośnie NETFLIXA to niech zobaczy film Irlandczyk z Robertem De Niro i przyjrzy się scenie chrztu i księdzu który go udziela. Potem niech poszuka informacji o tym księdzu - czym się zajmuje, jakie głosi poglądy. Zapewniam, że filmów z jego udziałem będzie jeszcze w Netflx wiele. Ja już wypowiedziałem umowę tej firmie i radzę dla jedności Kościoła zrobić to samo. Tam nie można zobaczyć niczego wartościowego.
9 miesięcy temu / Kris
 
Mikulas widział film 3 razy ale recenzji nie oglądnął ani raz, zatrzymał się na opisie pod recenzją.
9 miesięcy temu / Janek
 
Hej DNA. OK.
9 miesięcy temu / Mikulas
 
Proponuję obejrzeć film 4 raz drogi Mikulasie
9 miesięcy temu / DNA
 
Widziałem film 3 razy. Pełen głębokich i mądrych metafor. Ani przez chwile nie miałem wrażenia ze netflix mi proponuje dokument. Dla mnie to film o wartościach. Ważnych dla mnie wartościach, które wspaniałe opisuje A Hopkins grający role Benedykta XVI. Mądrość, solidność, wierność Bożym prawdom, pokora, umiejetność cierpliwego słuchania nawet takich ludzi jak Bergoglio, odwaga bycia sobą a jednocześnie wytrwale respektowanie nie chodzi o akceptowanie odmiennych wizji i poglądów. Podpisuje się pod ostatnia metafora filmu. Niemcy - Argentyna 1:0!
9 miesięcy temu / Mikulas
 
Bezwzględnie film miał na celu pokazanie, jak wspaniały jest Franciszek i że teraz czas na zmiany w Kościele, z drugiej strony przedstawienie jako postaci w sumie negatywnej Benedykta, stanowi świetne tło dla "superpapieża. O tym, że obraz starszego z papieży jest kłamliwy, piszą nawet na Wirtualnej Polsce. A to,że Szustak film wychwala, wcale mnie nie dziwi, przecież należy on do największych piewców doskonałości Franciszka.
9 miesięcy temu / :(
 
Nie wytrzymasz bez brnięcia w używanie pojęć których nie rozumiesz?
9 miesięcy temu / @chichot
 
No właśnie barany nie są w stanie zrozumieć, że wcale nie trzeba doświadczyć obrzydliwości osobiście by rozumem rozpoznać prawdę.
9 miesięcy temu / @98
 
W filmie jest pokazane konklawe,jak wybierają B16,a potem jakby B16 miał władzę przekazywania papiestwa,dziwaczne.Dla mnie film nudny jak flaki z olejem,nie udało się dotrwać do końca.
9 miesięcy temu / kasiakasia
 
nie brnij w pychę ,nie masz racji
9 miesięcy temu / do @98
 
Szambem to jest twój komentarz tutaj. Zalecam tobie obejrzenie tego filmu i wyrobienia sobie własnej opinii a nie jak ten baran powtarzasz slogany.
9 miesięcy temu / 98
 
Nie, no super podejście. Wykąp się w pełnym szambie, bo nigdy tego nie robiłeś. My, używający rozumu, potrafimy bez osobistego doświadczenia ocenić że coś jest obrzydliwe na podstawie wiarygodnych opisów.
9 miesięcy temu / @98
 
@MichalMedes Nie przedstawili go jak buca. Sam film zresztą na końcu stosunkowo miło się do niego odnosi @Iphone Matko co z tego ze używa Netflixa? To że jest tam jeden bluznierczy serial to mamy od razu przestać z niego korzystać?
9 miesięcy temu / 98
 
@DNA Gdzie w tym filmie masz bluznierstwo? @kolo Nie no super podejście. Nie widziałem filmu ale z góry wiem że jesy bluznierczy, no błagam.
9 miesięcy temu / 98
 
niczemu nie ulegam ,zawsze szukam artykułów i filmików typu "making of" wiadomo że zdjęcia przy stołach podczas konklawe to studio a zdjęcia sufitu Kaplicy Sykstyńskiej są zdjęciami autentycznego wnętrza itp co do reszty to jednym z takich artykułów jest "Co jest prawdą, a co fikcją w filmie ?Dwóch papieży??"
9 miesięcy temu / lil do DNA
 
[email protected] Uległeś mistyfikacji, gdyż akurat w filmie to namiastka kaplicy, a nie naturalne wnętrza... film to iluzja na którą wielu daje się nabrać, sądząc, że to autentyczne i prawdziwe. A to spreparowane kłamstwo bazujące na niskich instynktach często.
9 miesięcy temu / DNA
 
czyli sugerujecie że katolik nie doczyta nie sprawdzi i weźmie film za dokument? ,nie każdy był w Watykanie ,wiele wnętrz jest niedostępnych ,samo to jest warte obejrzenia
9 miesięcy temu / lil
 
cyt" i co łyknąłeś kłamstwa w blichtrowym opakowaniu...? "-? masz dokładnie napisane co wyniosłem z filmu
9 miesięcy temu / do DNA
 
tak to odebrałeś?
9 miesięcy temu / do Ggg
 
Film nic dobrego nie wnosi tylko zaklananie i pokazanie Benedykta 16 ze to stary nudny piernik i ze trzeba szybko przeprowadzic reformy w Kk bo zaczyna byc nudno .dla mnie marny gniot tyle w temacie
9 miesięcy temu / Ggg
 
Jak zwykle piszesz bzdury. Skoro ktoś poznał recenzję ze strony wiarygodnych katolików którzy widzieli ten film, to znaczy że wie. Poprawnie mogłaś napisać: "nie doświadczyłeś osobiście". Jednak to nie byłby poważny zarzut, bo nie trzeba osobiście wykąpać się w pełnym szambie by wiedzieć że coś takiego jest obrzydliwe. Wystarczy prawidłowo używać rozumu, z czym tradycyjnie masz problemy. Poza tym, nie oceniaj wiary innych gdy sama masz ją mocno zaburzoną.
9 miesięcy temu / @chichot
 
do [email protected] Obejrzałeś... i co łyknąłeś kłamstwa w blichtrowym opakowaniu...? Masz niestrawność? Nie? Bo może wiara słaba i nie daje oznak retorsji! Po co to wszystko, żeby opluć Benedykta i wybielić Franciszka. Po co wydaje się pieniądze na kłamstwa? W określonym celu i Ty się na to złapałeś... Wspomagasz bluźnierców.
9 miesięcy temu / DNA
 
postawa "nie wiem ale się wypowiem " tez nie jest poważna ,to film -fikcja na motywach ,dialogi na podstawie prawdziwych wywiadów ,mała twoja wiara jak byle co ją zaburza ,ja obejrzałem ,piękne wnętrza nieznana mi sytuacja w Argentynie ,aktorstwo znakomite podobieństwo do papieży uderzające ,uważam że warto obejrzeć
9 miesięcy temu / do kolo
 
Nie trzeba być wybitnym znawcą tematu, aby dojść do wniosku, że firma produkująca takie filmy jest niewiarygodna. Warto zestawić tę pompatyczną produkcję o dwóch papieżach z ostatnim bluźnierczym gniotem brazylijskiej grupy o Maryi i Panu Jezusie. To świadczy, że firma jest wrogo nastawiona do tej prawdy o Kościele, którą głosił Jezus Chrystus. Zamiast o technicznej doskonałości obrazu, trzeba raczej mówić raczej o ładnym medialnym opakowaniu i fatalnej wręcz jakości w środku. I wydaje się, że nie jest to ideowy bubel, lecz raczej świadome działanie...
9 miesięcy temu / Krskusik
 
a mnie rece opadły. szustak mowi o tym filmie w superlatywach, i on uzywa netflixa.
9 miesięcy temu / IPhone
 
Benedykt XVI to bardzo skromny człowiek,a lewacki netflix przedstawił go jako jakiegoś regularnego buca
9 miesięcy temu / Michał_Medes
 
Kolejny fałszywy przekaz Netfliksa.Prawdziwy katolik nie obejrzy tego badziewia.Dziękuję Pch24 za recenzję i antyreklamę filmu.
9 miesięcy temu / kolo
 
Oczywiście, tuż przy wejściu do Watykanu na rusztowaniu zasłaniającym remontowaną fasadę jednego z budynków wisi gigantyczny baner reklamujący ten film... W ten sposób turystom i pielgrzymom odwiedzającym Watykan umożliwia się "poznanie" żyjących papieży wszak do Papieża trudno się samemu dostać, a część bezrefleksyjnie przyjmie ten obraz jako prawdziwy.
9 miesięcy temu / josif
 
Ciekawe czy ktoś zaproponuje Benedyktowi XVI obejrzenie tego gniota? Jego opinia po zobaczeniu siebie w tym arcydziele byłaby myślę ważna.
9 miesięcy temu / Wojciech
 
Nawet najlepsi aktorzy jeśli służą mamonie i kłamstwu zasługują na ostracyzm, a recenzja tego filmidła powinna być o wiele bardziej ostra, gdyż celem tych i innych dzieł tej kloacznej firmy jest mamona i kłamstwo serowane kosztem bluźnierstwa i walki z Bogiem.
9 miesięcy temu / DNA
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.