Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Ja, katolik. O co chodzi w zamieszaniu wokół Benedykta XVI i książki o celibacie


Odtwórz w YouTube
 

Na najnowsze wydanie programu Ja, katolik na kanale PCh24 TV zaprasza Krystian Kratiuk.


DATA: 2020-02-01 10:16:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Benedykt XVI zdystansował się od autorstwa książki o kapłaństwie i celibacie, którą opublikował kard. Robert Sarah. Wciąż jednak potwierdza, że swój tekst składający się na połowę publikacji przekazał do dyspozycji prefektowi Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Papież-senior pozwolił na dowolne dysponowanie tekstem oraz wiedział, że ukaże się w postaci książki. PROSZĘ O WYJAŚNIENIE O CO CHODZI!
6 miesięcy temu / Ryś
 
@Jot. Rzeczywiście nie wszystko co się dzieje można przypisać bezpośredniej woli Bożej. Nie mam natomiast wątpliwości, że decyzja Benedykta o ustąpieniu z urzędu ale nie z bycia papiezem została podjęta na kolanach i zaakceptowana przez Pana.
6 miesięcy temu / Teofil
 
Teofil - skąd wiesz że to była wola Boga? Jeśli wszystko co się dzieje jest Jego wolą to sorry - nawet Judasz jest niewinny. W końcu to Boga wola a nie Judasza.
6 miesięcy temu / Jot
 
Około 2 tygodnie przed ogłoszeniem abdykacji Benedykt w jednym z wystąpień powiedział, że "papiestwo jest do męczeństwa". Słyszałem to w jakichś wiadomościach telewizyjnych zanim wyrzuciłem telewizor na własne uszy i zrobiło to na mnie wielkie wrażenie. Dlatego trudno mi było uwierzyć i pogodzić się z jego decyzją odejścia. Zacząłem podejrzewać, że musiało zdarzyć się coś bardzo ważnego i złego. Nie rozumiem dlaczego nikt oprócz mnie tego nie pamięta lub nie słyszał.
6 miesięcy temu / Noe
 
Papież Benedykt XVI przemówił i szatan zawył ze złości!! Szczególnie w Niemczech, gdzie zaczyna się wszelkie zło.
6 miesięcy temu / Polonus
 
Kardynał R.Sarah w książce "Bóg albo nic" jasno wypowiada się za celibatem kapłanów na str.122-125, przypomina encyklikę "Sacerdotalis caelibatus" Pawła VI, dekret z Kartaginy z 390 r., List do kapłanów na Wielki Czwartek 1979 r. Jana Pawła II.
6 miesięcy temu / DEK
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 149 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.