DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

J. Kaczyński: Przebaczenie potrzebne. Ale najpierw przyznanie się do winy i odpowiednia kara

J. Kaczyński: Przebaczenie potrzebne. Ale najpierw przyznanie się do winy i odpowiednia kara
Fot. Aleksiej Witwicki / FORUM

Prawda o katastrofie smoleńskiej musi znaleźć się w podręcznikach – mówił Jarosław Kaczyński podczas obchodów 6. rocznicy katastrofy samolotu Tu-154M. Szef PiS zaznaczył też, że prawda o tym wydarzeniu musi być dogłębnie wyjaśniona, a z katastrofy trzeba wyciągnąć właściwe wnioski. Potrzebne jest też przebaczenie, ale – jak mówił Kaczyński – po przyznaniu się do winy i po wymierzeniu odpowiedniej kary.

 

- W sprawie Smoleńska musimy ustalić prawdę i wyciągnąć z niej wszystkie wnioski. Wiem, że zaczęło się prawdziwe śledztwo. Wiem, że Polacy wielokrotnie mylili się, kiedy przebaczali zbyt łatwo. Tak, przebaczenie jest potrzebne. Ale przebaczenie po przyznaniu się do winy i po wymierzeniu odpowiedniej kary. To jest nam potrzebne – powiedział Jarosław Kaczyński podczas obchodów 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

 

Jak dodał, potrzebna jest też pamięć o tych wydarzeniach, szczególnie że przez ostatnie lata próbowano zdusić. Jej wyrazem ma być pomnik smoleński, jaki ma stanąć pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

 

Naszą pamięć chciano zabić. Chciano ją zabić, bo jej się bano, bo za tę tragedię, niezależnie od tego jakie były jej przyczyny ktoś odpowiada. Przynajmniej moralnie. Odpowiadał za to poprzedni rząd. Nie ten pani Kopacz, tylko ten Donalda Tuska – mówił były premier.

 

Jak dodał, nawet jeżeli wymiar sprawiedliwości dojdzie do wniosku, że były jakieś przestępstwa, to mogą być one przedawnione, ale pozostaje odpowiedzialność moralna. - Jest moralne napiętnowanie i one musi być dokonane – mówił Kaczyński. Jak zaznaczył, trzeba też zadbać, by wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku trafiły do podręczników.


Prawda musi się znaleźć także w książkach, w podręcznikach. Musi się znaleźć. To jest nasze drugie wielkie zadanie. Musimy to wszystko opisać, musimy znać fakty. Musimy ustalić fakty także w tym sensie, o którym mówi się w ramach porządku państwowego, a więc procesowo czy przez odpowiednie organy państwa – powiedział prezes PiS.

 

Jak dodał, ten proces dopiero się zaczyna, bo dotychczasowe działania, to „był pozór, udawanie”. Zdaniem Kaczyńskiego, miliony Polaków nie wie co się stało przed sześcioma laty i nie rozumie tego wszystkiego. Jak zaznaczył, „musimy ustalić prawdę i wyciągnąć z niej wszystkie wnioski”.

 

Pamiętajcie, przed nami jeszcze niełatwa droga, wciąż idziemy do góry, wciąż rzucają w nas kamieniami, wciąż chcą na nas rzucić lawinę. To się nie uda. Dojdziemy do szczytu, ale jeżeli będziemy zmobilizowani, jeżeli będziemy maszerować w zwartym szyku – podkreślił Kaczyński.

 

Prezes PiS nie omieszkał docenić wielkiej roli ministra Antoniego Macierewicza w docieraniu do faktów o katastrofie. Jak zaznaczył, dokonał on „cudów ze swoim parlamentarnym zespołem ds. zespołem ds. katastrofy smoleńskiej”.


Do tego doszły jeszcze oddzielne od zespołu konferencje smoleńskie. Trzeba wszystkim uczestnikom, organizatorom podziękować. Naprawdę, wykonali ogromną pracę, a dziś znów pracują już w innych okolicznościach, już w ramach organów państwa, już w ramach komisji, która została powołana właśnie przez ministra obrony Antoniego Macierewicza. Chciałem powiedzieć „generała”, ale jeszcze nie – powiedział Kaczyński. Tłum skandował: „Dziękujemy”.

 

Źródło TVP info

MA

DATA: 2016-04-11 08:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy? Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz ani razu. No chyba, że nawewt jeśli niewinny, na kolanach do ciebie będzie się czołgał, prosząc o litość. Jednak wpierw wymierzysz mu karę 222 baty na obnażone plecy. Wtedy, ewentualnie możesz wybaczyć winowajcy,ale nie wcześniej!!!" Ewangelia według św. Jarka
ponad 4 lata temu / ET
 
Dlaczego,warunek,ma być ograniczona władza Chrystusa tylko do obszaru Polski takie granice wyznaczyć Synowi Bożemu to uzurpacja władzy na Bogiem wyznaczając mu rolę po swojemu.Widać jak niektórzy ludzie nie rozumieją rzeczy i bezmyślnie plotą trzy po trzy.Aby pokazać,że mają coś do powiedzenia.Może jest potrzebna katechizacja?
ponad 4 lata temu / NN
 
Dlaczego Pan J. Kaczyński jest tak wpływową osobą?Widać niemrawość sejmu,rządu i prezydenta.Jest widoczna obojętność, albo oczekiwanie na rezultaty tej uzurpowanej władzy.Jaką mamy demokrację to widać.
ponad 4 lata temu / NN
 
"Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem". Intronizacja to wybór Drogi, Prawdy i Życia. Pod warunkiem, że Chrystus będzie Królem Polski, nie wszechświata.
ponad 4 lata temu / tut
 
Ten ktoś potwierdza moje mniemania o korzyściach z intronizacji Syna Bożego na Króla Polski.Przesłania Syna Bożego do Rozalii Celakówny, są to nagłośnione odczucia osoby będącej w transie mistycznym,które miałyby być wytycznymi dla inicjatorów tego przedsięwzięcia,tłumaczony jako przekaz samego Jezusa, ubrany przecież jakby w wytyczne, podchwycony do działania przez Kościół Polski.To nie są argumenty rzeczowe.Wcale te argumenty nie są przekonujące.Przecież,rzeczą oczywistą,jest to że ksiądz pisząc książkę nie będzie zaprzeczał temu co jest potrzebne zwolennikom obranego celu.
ponad 4 lata temu / NN
 
NN boi się zakazania lichwy w Polsce, zrobi wszystko, żeby do Intronizacji, tej, o której pisała Rozalia Celakówna, nie doszło. Kto jeszcze będzie bruździł?
ponad 4 lata temu / wiem
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.