DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Izraelskie siły zbombardowały „cele terrorystyczne Hamasu” w północnej Strefie Gazy

Izraelskie siły zbombardowały „cele terrorystyczne Hamasu” w północnej Strefie Gazy
fot.REUTERS/Darren Whiteside/FORUM

W środę i czwartek Izrael przeprowadził serię nalotów na „cele terrorystyczne Hamasu” w północnej Gazie – poinformowały Izraelskie Siły Obronne (IDF). Atak stanowił odpowiedź na ostrzał z karabinów maszynowych dokonany przez Palestyńczyków, który uszkodził kilka domów w izraelskim mieście Sderot.

 

Zgodnie z oświadczeniem izraelskiej armii, „cele terrorystyczne należące do Hamasu” obejmowały cztery punkty w bazie wojskowej Hamasu i trzy w fabryce broni. IDF tłumaczyła, że naloty pojawiły się w odpowiedzi na trzy oddzielne transgraniczne wymiany ognia, do jakich miało dojść w minioną środę, w tym rzekomy ostrzał z broni maszynowej zainicjowany po palestyńskiej stronie w Strefie Gazy. Wskutek ostrzału uszkodzono budynki mieszkalne po izraelskiej stronie w Sderot.

 

Według władz miasta, Palestyńczycy mieli celować w samolot wojskowy, który leciał nad ich głowami. Wcześniej – jak przekonuje izraelska armia – Hamas strzelał do ich żołnierzy, stacjonujących na granicy. Nie było jednak żadnych doniesień o urazach.

 

W odpowiedzi czołg IDF wystrzelił pocisk w kierunku rzekomej pozycji Hamasu w północnej Strefie Gazy. Kilka godzin później wojska izraelskie stacjonujące w Gazie, miały zostać ponownie ostrzelane, tym razem w południowej Strefie Gazy. W odpowiedzi izraelski czołg zniszczył dwa posterunki obserwacyjne Hamasu w południowej Gazie.

 

Izraelska armia nie ma wątpliwości, że kule, które uderzyły w Sderot były dużego kalibru i zostały wystrzelone z ciężkiego karabinu maszynowego przez członków grupy terrorystycznej w Strefie Gazy.

 

Jeden z ostrzelanych domów należał do byłego burmistrza Sderot, Eli Moyala, który powiedział serwisowi informacyjnemu Ynet, że usłyszał „straszny hałas”, a kiedy wybiegł na zewnątrz, by zobaczyć, co się stało, „znalazł ślady po kulach”.

 

Na miejsce zdarzenia wezwano policję, zamykając obszary wokół domów, które trafiono. Pojawili się tam też śledczy, mający badać sprawę.  

 

Naloty nastąpiły po dwóch dniach starć wzdłuż granicy w Strefie Gazy. W poniedziałek ponad 40 tys. Palestyńczyków wzięło udział w protestach przeciwko m.in. przeniesieniu ambasady USA do Jerozolimy. Do tłumu napierającego na ogrodzenie wzdłuż granicy z Izraelem, okupującym tereny palestyńskie, Żydzi otworzyli ogień i użyli gazu łzawiącego. Zginęło około 60. Palestyńczyków, w tym dzieci, dziennikarze. Raniono m.in. lekarzy, w tym obywatela Kanady.

 

Izrael przekonuje, że doszło do co najmniej jednej bitwy Palestyńczyków z wojskami izraelskimi i prób przeniknięcia na terytorium Izraela. Palestyńczycy mieli ustawiać wzdłuż ogrodzenia prowizoryczne urządzenia wybuchowe. Żaden izraelski żołnierz jednak nie ucierpiał.

 

We wtorek około 4 tys. osób rozpierzchło się wzdłuż granicy, rzucając kamieniami i koktajlami Mołotowa w izraelskich żołnierzy po drugiej stronie granicy. Powadzona przez Hamas służba zdrowia w Gazie podała, że 62 osoby zginęły w demonstracjach w poniedziałek i wtorek. 53 zostało później zidentyfikowanych jako członkowie Hamasu lub Islamskiego Dżihadu.

 

Źródło: timesofisrael.com

AS


DATA: 2018-05-17 14:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nie rozumiem kto tu jest terrorystą ?
ponad 2 lata temu / zmartwiony
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.