DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Izraelskie myśliwce F-35 ostrzelały pozycje prorządowych sił syryjskich. Są ofiary śmiertelne

Izraelskie myśliwce F-35 ostrzelały pozycje prorządowych sił syryjskich. Są ofiary śmiertelne

Izraelskie siły wojskowe coraz śmielej angażują się w ataki na wspierające armię  syryjską oddziały Obrony Narodowej (NDF). W piątek i niedzielę przeprowadzono ostrzał rakietowy w południowej części Syrii, w wyniku którego zginęło trzech członków syryjskiej milicji NDF.


Syryjskie Obserwatorium na rzecz Praw Człowieka, brytyjska organizacja monitorująca przebieg wojny w Syrii podała, że nie jest jasne, czy ostrzał rakietowy w prowincji Quneitra był skutkiem ataku powietrznego czy też wystrzelenia rakiet z ziemi. Inne źródła informują jednak, że ostrzału dokonały nowe myśliwce zadaniowe piątej generacji F-35, które przybyły z USA.


Podczas sześcioletniej wojny w Syrii Izrael wielokrotnie interweniował, atakując pozycje syryjskiej armii i bojówek wspierających rząd prezydenta Baszara el-Asada. Jak podaje agencja Reutera, izraelskie wojsko odmówiło komentarza w tej sprawie.

 

Przedstawiciele NDF twierdzą, że rakiety uderzyły w obóz wojskowy w Quneitra, który znajduje się w pobliżu Wzgórz Golan. Terytorium to Izrael zabrał Syrii w wyniku wojny w 1967 roku.

 

W okolicach Queneitry walczą z siłami syryjskimi rebelianci. Rząd syryjski twierdzi, że był zaangażowany w walkę z terrorystami w czasie, gdy dokonano ostrzału. Władze syryjskie sugerują, że ostatnie ostrzały potwierdzają, iż Izrael pomaga grupom terrorystycznym w regionie. Niedzielny atak spowodował śmierć trzech członków NDF. Dwóch innych zostało rannych.

 

Syryjskie wojsko ogłosiło w piątek wieczorem, że samoloty izraelskie dokonały ostrzału syryjskich baz w piątek o 18:45 z terytorium okupowanego w okolicy Khan Arnabeh w rejonie Quneitra, powodując szkody materialne.

 

Źródło potwierdziło, że „agresja ta pojawiła się po próbach zdobycia pozycji militarnych w prowincji Quneitra, gdzie terroryści ponieśli znaczne straty, co świadczy o tym, że Izrael zapewnia bezpośrednie wsparcie dla organizacji terrorystycznych”.


Syryjskie  władze ostrzegły, że  „takie zdesperowane próby nie zniechęcą Armii i Sił Zbrojnych do dalszego zniszczenia grup terrorystycznych, które pełnią rolę zastępcy Izraela w tej strefie”.

 

Wojsko izraelskie, za pośrednictwem rzecznika prasowego IDF, tłumaczyło, że w piątek na terytorium osadnictwa żydowskiego na Wzgórza Golan trafiły z Syrii dwie rakiety, nie powodując jednak żadnych strat ani szkód.

„IDF nie będzie tolerować jakiejkolwiek próby naruszenia suwerenności państwa izraelskiego oraz bezpieczeństwa jego mieszkańców i uważa, że syryjski reżim jest odpowiedzialny za wszystko, co dzieje się na jego terytorium” – stwierdził przedstawiciel IDF. Izraelskie media podały, że rakiety trafiły na terytorium Izraela prawdopodobnie przypadkowo.

 

W przeszłości Izrael uzasadniał ataki izraelskich myśliwców twierdzeniem, jakoby na terytorium Syrii przemieszczały się konwoje transportujące broń dla organizacji Hezbollah.

 

Bombardowanie w niedzielę przeprowadził jeden z dwóch nowo przybyłych amerykańskich samolotów myśliwskich F-35, dostarczonych Izraelowi przez Stany Zjednoczone w ubiegłym roku. W niedzielę do Izraela przybyły trzy kolejne F-35, zwiększając liczbę tych myśliwców wielozadaniowych w IDF do pięciu. Kolejne 45 samolotów F-35 Joint Strike Fighters pojawi się  w następnych latach, zgodnie z przyjętym przez administrację Obamy dziesięcioletnim programem dozbrajania Izraela przez USA, wartego 3,8 mld dolarów rocznie.

 

Jeden myśliwiec F-35 kosztuje około 90 milionów dolarów.

 

 

Źródło: reuters.com., bignewsnetwork.com.,

AS
DATA: 2017-04-25 08:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A nie można by im było dla przykładu strącić takiego jednego myśliwca? Chyba dosyć słono kosztuje... Przy okazji doskonale widać kto nakręca całą agresję wokół Syrii i kto wszelkimi sposobami dąży to wyrżnięcia resztek tamtejszych chrześcijan.
ponad 2 lata temu / abc
 
wlasnie wlasnie!Gdzie jest trumpek??nie broni ucisnionej ludnosci syrii przed synagoga szatana???????????
ponad 2 lata temu / goj
 
Trump ma zięcia Żyda - niejakiego Kushnera - i uczynił go swoim doradcą. Państwo żydowskie ma zielone światło na wszczęcie wojny. W Korei też się gotuje. 13-ty maja blisko...
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
Izrael napadl na obce panstwo I nikt nie krzyczy w mediach,ze to bezprawie I ameryka nie wysyla swoich zolnierzy na interwencje do izraela
ponad 2 lata temu / Vhh
 
Stosując argumentację izraelskich wojskowych, za samobójcze ataki w Izraelu odpowiadają żydowskie władze. A za niemieckie zbrodnie w okupowanej Polsce - Polacy. To ma sens. Módlmy się też i za wiarołomnych żydów: niech Pan i Bóg nasz zedrze zasłonę z serc ich, aby z nami poznali Pana naszego Jezusa Chrystusa. Wszechmogący, wieczny Boże, który w miłosierdziu swojem nikomu, nawet wiarołomnym żydom, przebaczenia nie odmawiasz, wysłuchaj modlitw naszych za lud ten zaślepiony, aby wreszcie poznał światło prawdy, którem jest Chrystus i z ciemności został wybawion. Przez tegoż Pana...
ponad 2 lata temu / Dante
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.