DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Izraelski rząd po zamachu wprowadził kontrowersyjny środek bezpieczeństwa

Izraelski rząd po zamachu wprowadził kontrowersyjny środek bezpieczeństwa

W odpowiedzi na zamach Palestyńczyka, który wjechał w niedzielę w żołnierzy wysiadających z autobusu w jednym z bardziej ruchliwych miejsc w Jerozolimie, rząd Izraela postanowił przedsięwziąć szereg działań, mających zniechęcić Palestyńczyków do przeprowadzania kolejnych zamachów. Jednym ze środków jest nakaz aresztowania i przetrzymywania przez nieokreślony czas  – bez wyroku sądu – wszystkich podejrzanych o terroryzm.

 

Po naradzie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Jerozolimie z udziałem 10 ministrów postanowiono m.in. nie wydać ciała rodzinie  zamachowca, by uniemożliwić zorganizowanie pogrzebu publicznego. 28-letni ojciec czwórki dzieci - Fadi al-Qunbar – z dzielnicy Dżabel Mukaber we wschodniej Jerozolimie wjechał ciężarówką w grupę żołnierzy IDF, którzy wysiadali z autokaru. Żołnierze mieli zwiedzać promenadę na południu miasta. Zginęły 4 osoby, a 16 innych zostało rannych.

 

Ministrowie zdecydowali się zniszczyć dom zamachowca w najwcześniejszym możliwym terminie. W tej chwili ograniczają ich jedynie odwołania sądowe rodziny. Dzielnica i najbliższa okolica Dżabel Mukaber, z której wywodziło się najwięcej  zamachów w ciągu minionego roku, została otoczona przez siły bezpieczeństwa. Kontrolowana jest każda osoba opuszczająca otoczony obszar, która udaje się w kierunku innych części Jerozolimy.

 

Ministrowie polecili służbom zatrzymać i przesłuchać każdego, kto w jakikolwiek sposób wychwalał zamach. Niektórzy mieszkańcy Jerozolimy Wschodniej wiwatowali i rozdawali przechodniom słodycze po ataku.

 

Zamach dał pretekst władzom, by przetrzymywać przez nieokreślony czas  - bez procesu - osoby, które wyrażają lub wyraziły poparcie dla Państwa Islamskiego. Zamachowiec palestyński miał rzekomo chwalić bojowników IS.

 

Tuż po niedzielnym ataku służby izraelskie aresztowały 9 osób, w tym 5 członków rodziny terrorysty. Policja wielokrotnie przeprowadziła naloty w dzielnicy Dżabel Mukaber w godzinach popołudniowych i wieczornych w niedzielę.

 

Jednocześnie w niedzielę wieczorem i w poniedziałek rano izraelskie wojsko zatrzymało 5 członków grupy terrorystycznej Hamas w licznych nalotach na domy Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu. 3 członków Hamasu aresztowano w Jenin, a kolejnych dwóch w obozie dla uchodźców Al-Aroub na południe od Jerozolimy.

 

Służby w nocy z niedzieli na poniedziałek aresztowały także w Beit Fajr sześciu podejrzanych poszukiwanych za zorganizowanie mniejszych ataków terrorystycznych. Palestyńskie media podały, że zamachowiec był związany z Ludowym Frontem Wyzwolenia Palestyny (LFWP).


Źródło: timesofisrael.com

AS


DATA: 2017-01-10 07:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

i slusznie, Izrael sie nie cacka, jak Europa, broni swoich obywateli jedyna sluszna metoda
ponad 3 lata temu / nb
 
Wart Pac Pajaca a Pajac Paca. Oba te "systemy" są brutalne, bezwzględne i warte siebie. "Oby dobry Bóg zachował ich w dobrym zdrowiu, ale jak najdalej od nas".
ponad 3 lata temu / agricola
 
To charakterystyczne dla reżimów totalitarnych, ale nie jestem zdziwiony. Izrael zmaga się z naciskiem silnych ugrupowań terrorystycznych czy raczej ruchów obejmujących wiele ugrupowań i już kilka pokoleń. I nie piszcie o "okupacji Palestyny". Organizacje palestyńskie to szczegół. Jest wielu ludzi, których nie obchodzi niepodległość ani rozmiar terytorium Palestyny, chcą wymazania Izraela z mapy. Izrael walczy o przetrwanie i będzie się uciekał do coraz bardziej bezwzględnych metod i brudniejszych sztuczek.
ponad 3 lata temu / cogito
 
Co by nie myśleć i nie mówić o Żydach - ich prewencyjne działania wobec terrorystów są oznaką dbania o własne bezpieczeństwo. Nie są idiotami, tak jak poprawni politycznie "politycy" krajów i samej UE. Na pierwszym miejscu prawo własnego narodu do bezpieczeństwa, a później jak okoliczności pozwolą "prawa człowieka" !!!
ponad 3 lata temu / odszkodowania
 
Kontrowersyjne to mogą być fotoradary - działania żydowskiego okupanta to zwyczajny totalitaryzm.
ponad 3 lata temu / ta
 
Uczmy się w Jewropie od "starszych braci w wierze" - słuszny krok.
ponad 3 lata temu / [email protected]
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.