DZIŚ JEST:   03   KWIETNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
 
 
 
 

Izraelski portal straszy rosyjską agresją na Bałkany. Powtórka z I wojny światowej?

Izraelski portal straszy rosyjską agresją na Bałkany. Powtórka z I wojny światowej?
Vitaly V. Kuzmin [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0) or CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Odkąd Serbia wypowiedziała wojnę Imperium Osmańskiemu w 1876 roku, Bałkany stały się jednym z najbardziej zapalnych obszarów na świecie. Izraelskie medium israelnationalnews.com prognozuje, że po Syrii właśnie ten obszar pogrąży się w wojnie.

 

Portal spekuluje, że „wraz z prężeniem przez Rosję swoich muskułów na całym świecie, w tym inwazji na Krym (…) oraz ustanowieniu wspólnej kampanii wojskowej z Baszarem Asadem w Syrii w 2015 r., istnieją poważne obawy, że następnym ruchem Putina będzie inwazja na Bałkany”.

 

Medium przypomina wydarzenia, które doprowadziły do wybuchu I wojny światowej. Jednocześnie dodaje, że na Półwyspie Bałkańskim istnieją: Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Kosowo, Macedonia, Czarnogóra, Rumunia, Serbia i Słowenia, które wcześniej znajdowały się pod komunistyczną kontrolą, a także Grecja i europejska część Turcji z kapitalistyczną przeszłością. Półwysep znajduje się na skrzyżowaniu trzech głównych imperiów: Osmańskiego, Rosyjskiego i Austriacko-Węgierskiego.

 

W ciągu ostatnich 20 lat główny konflikt był widoczny w Kosowie. Tak zwana „dyplomacja Tomahawk” prezydenta Billa Clintona zakończyła wojnę w Kosowie w czerwcu 1999 r., która rozpoczęła się w lutym 1998 r., a toczyła się ona pomiędzy siłami Federalnej Republiki Jugosławii (Czarnogóra i Serbia), która kontrolowała Kosowo przed wojną przeciwko kosowsko-albańskiej grupie rebeliantów - Armii Wyzwolenia Kosowa (KLA) przy wsparciu lotniczym NATO i wsparciu naziemnym ze strony albańskiej armii. „Dyplomacja Tomahawk” prezydenta Clintona zmusiła prezydenta Jugosławii, Slobodana Miloszevicia do powstrzymania brutalnego oblężenia Kosowa i negocjacji z etnicznymi Albańczykami.

 

Obecnie – twierdzi portal israelnationalnews.com – Rosjanie chcą zaatakować Bałkany, aby zdobyć kontrolę nad Europą Środkową i na Morzu Śródziemnym. Jednym z głównych celów ma być – wg portalu – Albania, będąca „oknem” Rosji na Morze Śródziemne.  Putin – w opinii medium - próbuje wskrzesić były ZSRR, który sprawował władzę nad tym obszarem.

 

Za prezydentury Baracka Obamy, Rosjanie mogli najechać Krym, Ukrainę i rządzić w Syrii. Była to kolosalna katastrofa polityki zagranicznej dla Ameryki i świata. Teraz – jak wskazuje medium – do prezydenta Trumpa należy zapobiegnięcie dalszej agresji rosyjskiej.

 

Izraelski portal sugeruje, że przywódca Rosji, Władimir Putin, który dotychczas był „trzymany na dystans”, wybierze moment agresji na Bałkany, którego najmniej spodziewa się prezydent USA. Medium przestrzega, by Waszyngton „był w dobrej gotowości, by zapobiec, aby Bałkany nie stały się kolejną beczką prochu”.

 

Źródło: israelnationalnews.com

AS


DATA: 2019-02-04 14:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak Barack Obama dawał wygrywać przeciwnikom. Oddawał pole. Nie zmienia to faktu że idąc w drugą stronę tam gdzie pchają się mocarstwa tworzą mocno nienaturalne sytuacje.
ponad 1 rok temu / pl
 
Wolę Ruskich na Bałkanach niż Żydów w Warszawie.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Śląsk jest polski a Kosovo jest serbskie
ponad 1 rok temu / Hetman
 
Pierwsza WS nakrecily Anglia ze swoim City....Serbia byla tylko denotanorem
ponad 1 rok temu / X
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.