DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Izraelski portal oskarża Polaków o antysemityzm w związku z koronawirusem

Izraelski portal oskarża Polaków o antysemityzm w związku z koronawirusem
printscreen ze strony news.walla.co.il

Izraelski portal news.walla.co.il dostrzega w Polsce wybuch postaw antysemickich. Jego zdaniem polscy internauci oskarżają Żydów o stworzenie koronawirusa celem osiągnięcia wysokich zysków finansowych. Portal twierdzi, że polskie władze ignorują opisywane przezeń zjawisko. Krytycznie o artykule wypowiedział się ambasador Polski w Izraelu, Marek Magierowski.

 

Według ambasadora Magierowskiego w tekście izraelskiego portalu nie ma żadnych konkretów; całość, uważa, jest utrzymana w tonie manipulacyjnym.

 

„W tytule: „Rasistowski demon Polski”. W tekście: 5 anonimowych tweetów, 1 wypowiedź polityka. Ekspert: jeden. Dane statystyczne: zero. Tak, potępiam każdą antysemicką wypowiedź, także absurdalne teorie, które pojawiły się w czasie pandemii. Jednak ten tekst to czysta manipulacja” - napisał dyplomata na Twitterze.

 

Zdaniem portalu epidemia Covid-19 doprowadziła w Polsce do wybuchu antysemityzmu. „Żydzi zostali oskarżeni o dystrybucję koronawirusa dla zysku pieniężnego”, przekonuje medium. Mnożyć mają się w Polsce teorie spiskowe, rozpowszechnia się też jakoby Protokoły Mędrców Syjonu.

Artykuł odwołuje się do raportu „Księga nienawiści” przygotowanego przez organizację „Nigdy więcej”, walczącą z tym, co w jej ocenie jest przejawem antysemityzmu, rasizmu i faszyzmu.

 

„Wydaje się, że epidemia koronawirusa spowodowała nie tylko cierpienie i śmierć na całym świecie, ale także uwolniła wielu starych i dobrze znanych antysemickich i rasistowskich demonów” - czytamy w żydowskim portalu.

 

Autorzy powołują się przy tym niemal wyłącznie na... przejawy internetowego hejtu. Dla portalu wypowiada się też „ekspert” - Rafał Pankowski, prezes Nigdy więcej.

 

- Wydaje się, że wielu ludzi wierzy, że epidemia została stworzona i wyreżyserowana przez globalny spisek Żydów - mówi Pankowski.

 

Portal dla potwierdzenia tezy o istnieniu w Polsce silnych nastrojów antysemickich przywołuje też postać Grzegorza Brauna z Konfederacji.

 

Czy komentarze na internetowych forach mogą być właściwym i wiarygodnym źródłem dla wydawania tak ostrych sądów ocennych o polskim narodzie i państwie? Zdaniem autorów z izraelskiego portalu – najwyraźniej tak.

 

Źródła: wpolityce.pl, Twitterze

 

Pach


DATA: 2020-05-31 15:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przypomne, ze darami Ducha Swietego sa spokoj, opanowanie, czyste intencje. Chrystus wam powiedzial, ze macie byc lepsi od Faryzeuszow. Macie sluchac Jego slow. Dajcie spokoj zydom.
1 miesiąc temu / Second
 
Biedacy, wprost się proszą.
1 miesiąc temu / Ryś
 
Grzegorz Braun dobrze wie,co mówi,to mądry człowiek.
1 miesiąc temu / Gość
 
Niby tacy inteligentni a nie widzą że zniechęcają do siebie nawet dotychczas w miarę życzliwych.
1 miesiąc temu / Kasandra
 
Pracując z domu, siedzę bez przerwy w internecie, czytam różne teorie, niezgodne z mainstreamem, mam znajomego ktory wierzy czasem w bardzo dziwne rzeczy, ubię mieć info z różnych zrodeł, aczkolwiek z powodu poglądów religijnych zaglądam na prawicowe portale częściej niż na lewicowe. Ale szczerze mówiac autor artykułu kompletnie mnie zaskoczył bo nigdy się z taką teorią nie spotkalam! Ktoś tam ma chyba obsesję albo brak mu tematu i wychwycił jakieś śladowe bzdety...
1 miesiąc temu / kate
 
Antysemitą nie jest ten, kto nie lubi żydów - lecz ten, kogo nie lubią żydzi.
1 miesiąc temu / Antysemita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.