DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Izraelski portal oskarża Polaków o antysemityzm w związku z koronawirusem

Izraelski portal oskarża Polaków o antysemityzm w związku z koronawirusem
printscreen ze strony news.walla.co.il

Izraelski portal news.walla.co.il dostrzega w Polsce wybuch postaw antysemickich. Jego zdaniem polscy internauci oskarżają Żydów o stworzenie koronawirusa celem osiągnięcia wysokich zysków finansowych. Portal twierdzi, że polskie władze ignorują opisywane przezeń zjawisko. Krytycznie o artykule wypowiedział się ambasador Polski w Izraelu, Marek Magierowski.

 

Według ambasadora Magierowskiego w tekście izraelskiego portalu nie ma żadnych konkretów; całość, uważa, jest utrzymana w tonie manipulacyjnym.

 

„W tytule: „Rasistowski demon Polski”. W tekście: 5 anonimowych tweetów, 1 wypowiedź polityka. Ekspert: jeden. Dane statystyczne: zero. Tak, potępiam każdą antysemicką wypowiedź, także absurdalne teorie, które pojawiły się w czasie pandemii. Jednak ten tekst to czysta manipulacja” - napisał dyplomata na Twitterze.

 

Zdaniem portalu epidemia Covid-19 doprowadziła w Polsce do wybuchu antysemityzmu. „Żydzi zostali oskarżeni o dystrybucję koronawirusa dla zysku pieniężnego”, przekonuje medium. Mnożyć mają się w Polsce teorie spiskowe, rozpowszechnia się też jakoby Protokoły Mędrców Syjonu.

Artykuł odwołuje się do raportu „Księga nienawiści” przygotowanego przez organizację „Nigdy więcej”, walczącą z tym, co w jej ocenie jest przejawem antysemityzmu, rasizmu i faszyzmu.

 

„Wydaje się, że epidemia koronawirusa spowodowała nie tylko cierpienie i śmierć na całym świecie, ale także uwolniła wielu starych i dobrze znanych antysemickich i rasistowskich demonów” - czytamy w żydowskim portalu.

 

Autorzy powołują się przy tym niemal wyłącznie na... przejawy internetowego hejtu. Dla portalu wypowiada się też „ekspert” - Rafał Pankowski, prezes Nigdy więcej.

 

- Wydaje się, że wielu ludzi wierzy, że epidemia została stworzona i wyreżyserowana przez globalny spisek Żydów - mówi Pankowski.

 

Portal dla potwierdzenia tezy o istnieniu w Polsce silnych nastrojów antysemickich przywołuje też postać Grzegorza Brauna z Konfederacji.

 

Czy komentarze na internetowych forach mogą być właściwym i wiarygodnym źródłem dla wydawania tak ostrych sądów ocennych o polskim narodzie i państwie? Zdaniem autorów z izraelskiego portalu – najwyraźniej tak.

 

Źródła: wpolityce.pl, Twitterze

 

Pach


DATA: 2020-05-31 15:24
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziwne, że określone środowiska i nacje zawsze popierają wszystkie inicjatywy mające zniszczyć tradycyjne wartości wiarę, rodzinę, patriotyzm, honor, itp a potem krzyczą że kto przeciw nim to faszysta, rasista, homofob i nie wiadomo kto jeszcze. Ale u siebie jak im coś nie odpowiada to zakazać, zamknąć a najlepiej zlikwidować. A może tak należy pozbyć się V kolumny z Polski i niech ryją u siebie.
1 miesiąc temu / Realista
 
Przypomne, ze darami Ducha Swietego sa spokoj, opanowanie, czyste intencje. Chrystus wam powiedzial, ze macie byc lepsi od Faryzeuszow. Macie sluchac Jego slow. Dajcie spokoj zydom.
7 miesięcy temu / Second
 
Biedacy, wprost się proszą.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Grzegorz Braun dobrze wie,co mówi,to mądry człowiek.
7 miesięcy temu / Gość
 
Niby tacy inteligentni a nie widzą że zniechęcają do siebie nawet dotychczas w miarę życzliwych.
7 miesięcy temu / Kasandra
 
Pracując z domu, siedzę bez przerwy w internecie, czytam różne teorie, niezgodne z mainstreamem, mam znajomego ktory wierzy czasem w bardzo dziwne rzeczy, ubię mieć info z różnych zrodeł, aczkolwiek z powodu poglądów religijnych zaglądam na prawicowe portale częściej niż na lewicowe. Ale szczerze mówiac autor artykułu kompletnie mnie zaskoczył bo nigdy się z taką teorią nie spotkalam! Ktoś tam ma chyba obsesję albo brak mu tematu i wychwycił jakieś śladowe bzdety...
7 miesięcy temu / kate
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.