DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Słyszałeś o polskich "pogromach z 1968 roku"? A żydowski politolog słyszał, w zamian chce kamienic

Słyszałeś o polskich "pogromach z 1968 roku"? A żydowski politolog słyszał, w zamian chce kamienic

Żydowski politolog Daniel Schatz na łamach prestiżowego „The Jerusalem Post” wzywa polskie władze do zwrotu ok. 170 tys. nieruchomości wartych dziś "miliardy dolarów". Chodzi o dobra materialne odebrane polskim Żydom w czasie II wojny światowej oraz pod rządami komunistów.


Autor przypomina, że równo dziesięć lat temu izraelski rząd zlecił sporządzenie raportu, z którego wynikać ma, że „mienie żydowskie w Polsce”, opuszczone po wybuchu II wojny światowej ma wartość ok. 30 mld dol. Daniel Schatz pisze, że obecnie w Polsce jest 170 tys. takich nieruchomości, które mają wartość "miliardów dolarów".


Naukowiec popisuje się przy tym antypolską propagandą, lub jest zwyczajnie niedoinformowany, pisze bowiem: „Pomimo 70. rocznicy wyzwolenia Auschwitz, nie znaleziono żadnego realnego rozwiązania krytycznej kwestii restytucji dla polskich ofiar Holokaustu czy pogromów z 1968 r.”. Czy ktoś z Państwa słyszał o jakichś pogromach w 1968 r.?


Zajmujący się gospodarką polski serwis internetowy biztok.pl, komentując rewelacje Schatza twierdzi jednak, że „antypolonizmu” nie można mu zarzucać, gdyż politolog ciepło wypowiada się o polskiej transformacji i zauważa, iż polska była pod okupacją, a więc może mieć zaległości w „oddawaniu sprawiedliwości”.


Schatz podkreśla również, że międzynarodowe standardy w tej kwestii są jasne i powołuje się na traktaty, które zostały przez Polskę ratyfikowane. Chodzi o Europejską Konwencję Praw Człowieka z 1953 r. oraz Deklarację z Terezina, która zawiera zalecenia dotyczące sposobu zwrotu mienia zagrabionego w czasie Holokaustu. Propozycje polskiego rządu mówiły o rekompensatach na poziomie ok. 15 proc. obecnej wartości mienia – donosi serwis biztok.pl. Obietnicę zwrotu mienia złożył Donald Tusk podczas spotkania z przedstawicielami organizacji żydowskich w Nowym Jorku w 2008 r.


Sprawa restytucji mienia żydowskiego nie została jednak załatwiona. W ostatnich miesiącach szeroko mówiło się, że możliwe rozwiązanie polegałoby na wykorzystaniu części majątku Lasów Państwowych.


Żydowskie roszczenia wyraźnie nabierają rozpędu. Na początku 2014 r. wezwanie do polskich władz w tej sprawie wystosowała nawet brytyjska Izba Lordów. Tamtejsi parlamentarzyści stwierdzili, że  „Polska to największe europejskie państwo, które nie uregulowało jeszcze ustawowo kwestii restytucji mienia ofiar Holokaustu”.


Daniel Schatz nie jest byle kim. Politolog ten wykłada na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, a także uniwersytetach Harvarda i Stanforda.

 


Źródło: biztok.pl

kra


DATA: 2015-04-13 08:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie mogę już słuchać o antysemityźmie i o pogromach, według mnie ludzie kierują się żołądkiem. Zazwyczaj ludzkie zachowania są rozwiązaniami problemu przeżycia, rozwiązaniami zakłócanymi przez tradycję, przywiązanie do zasad i wyznawanych wartości, co u ludów wędrownych lub przybyłych z kądś takich jak Żydzi jest szczególnie skąplikowane. Wydawałoby się że pogromy organizowane przed 1939 rokiem przez polskich chłopów wynikały z obawy o konkurencję w cenach towarów, i były w afekcie. Żydzi nie są sprytniejsi od Polaków i antysemityzm w Polsce się nie przyjmie. W Polsce ukrywa się istnienie MNIEJSZOŚCI NIEMIECKIEJ która te wszystkie pogromy Żydów i mordowanie świadków okradania Żydów w latach 1939-1945 organizuje. W pierwszej kolejności do obozów hitlerowcy wysyłali najbogatszych polskich magnatów i szlachciców których pałace okradano ze złota, którego w Polsce ze względu na SZLAK BURSZTYNOWY było najwięcej w Europie. Formalnie to było złoto wymieniane przez 2000 tys
ponad 5 lat temu / Ewa
 
Jak czytam te pomysły Żydów to dochodzę do wniosku że powinienem wystąpić do rządu Niemiec o odszkodowanie za zabranie przez Niemców piekarni mojego Dziadka w XI 1939 roku w Toruniu.A potem odszkodowania za Jego śmierć wyniku ciężkiej choroby,spowodowanej zabraniem jego piekarni.
ponad 5 lat temu / mak
 
Mojemu pradziadkowi zabrano 200 ha. ziemi uprawnej 1 klasy, 80 ha lasów 2 młyny i dworek w którym mieszkał z rodziną. W zamian dostał w drugim końcu polski 5 ha ziemi klasy 2 i 3 i małą kurną chatkę. Też będą odszkodowania za to? Czemu tylko żydy mają wyciągać kasę skąd się da? Czemu Tusek tak szasta nie swoimi pieniędzmi składając jakieś deklaracje? Jak chce niech ze swojej kieszeni oddaje! Z odszkodowaniami u nas zawsze było różnie. Np rodziny ofiar tupolewa dostały duże odszkodowania, a rodziny ofiar wypadku busa w którym zginęło 11 pracowników - za przeproszeniem dostali gówno! O co chodzi? Gdzie tu sprawiedliwość? Jedni są nadludźmi drudzy pod?
ponad 5 lat temu / kjhkj
 
Bardzo chetnie. Wszystko zwrocimy dokladnie dzien po tym jak Izrael zwroci: - wszystkie ziemie i dobra zagrabione Palestynczykom - wszystkie ziemie i dobra zagrabione Polakom przez wyznawcow Judaizmu po powstaniu Styczniowym. - odszkodowania dla potomkow rodzin ktore zginely ukrywajac wyznawcow Judaizmu podczas II Wojny Swiatowej.
ponad 5 lat temu / wredny
 
Żydowski politolog? To brzmi jak libretto, najbardziej nadmuchany skecz świata, to klucz do zrozumienia kondycji ekonomicznej i moralnej globu. Rebus nad rebusami i zasmażka z gorzkimi ziołami. Genialny strzał w dziesiątkę udziałem PCh24.
ponad 5 lat temu / Leo
 
bodajze ks. Chrostowski opisywal spotkanie w Izraelu pewnego Zyda pochodzacego z Warszawy. Czlowiek ten z tesknota opowiadal o zyciu w Polsce, na pytanie x. Chrostowskiego dlaczego wyjechal, odpowiedz byla prosta- bo gmina zydowska nakazala wszystkim sie spakowac i wyjechac do Izraela. Jesliby ktos pozostal, to zostalby wykluczony z gminy i nie otrzymalby pomocy i swiadczen. O takim postepowaniu Zydow, ze gmina podjela decyzje i wszyscy musza ja wykonac juz niejednokrotnie slyszalem, ten ciemny lud wykorzystywany jest ciagle do rozgrywek politycznych swoich przywodcow
ponad 5 lat temu / adam2
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.