DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Izraelski dyplomata: Obozy koncentracyjne nie powstałyby bez współpracy Polaków z Niemcami

Izraelski dyplomata: Obozy koncentracyjne nie powstałyby bez współpracy Polaków z Niemcami
Mapa przedstawiona w serialu „Iwan Groźny z Treblinki” / Netflix

„Niemcy nie zbudowaliby obozów koncentracyjnych w Polsce bez współpracy z polskim narodem” – napisał na Twitterze były izraelski dyplomata Gideon Meir.

 

Izraelski polityk odniósł się w ten sposób stanowiska, jakie w mediach społecznościowych zajął ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski w sprawie upomnienia władz platformy Netflix przez polski rząd odnośnie kłamstw zawartych w pierwszym odcinku serialu dokumentalnego o ukraińskim zbrodniarzu wojennym Iwanie Demianiuku pt. „Iwan Groźny z Treblinki”.

 

W produkcji amerykańskiej platformy zamieszczono mapę, na której są zaznaczone niemieckie obozy koncentracyjne i zagłady: Chełmno, Treblinka, Majdanek, Sobibór, Bełżec, Auschwitz, Płaszów i Gross-Rosen. Skandal polegał na tym, że niemieckie obozy śmierci zostały zamieszczone… w obecnych granicach Polski. O tym, że przygotowujący mapę nie do końca orientowali się w historii, świadczy także fakt, że pod naszym krajem umieszczono Czechosłowację.

 

O całej sprawie w jednym z izraelskich talk-show opowiadał dziennikarz Eran Cicurel, który zasugerował, że „Polacy nie przyznają się do częściowej odpowiedzialności za Holokaust”. Uwagę na słowa prezentera zwrócił właśnie Marek Magierowski. Między nim a dziennikarzem wywiązała się dyskusja na Twitterze. „Gdyby polski ambasador był rzeczywiście zainteresowany debatą z izraelskim narodem, zasugerowałby udział i wyjście na antenę. Wybrał walkę na Twitterze” – napisał Cicurel.

 

Izraelskiemu prezenterowi odpowiedział pod wpisem były ambasador Izraela we Włoszech Gideon Meir. Uznał on, że „podejście polskiego rządu do Holokaustu jest błędne i ma związek z antysemityzmem, z którego Polska jest znana”. „Część mojej rodziny pochodzi z Polski. Niemcy nie zbudowaliby obozów w Polsce bez współpracy z polskim narodem” – stwierdził izraelski ambasador.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, Twitter

TK


DATA: 2019-11-25 08:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeden z Żydowskich uczonych napisał, że Żydzi jako naród przestali by istnieć gdyby nie Polska i Polacy. Szkoda, że ten zakłamany dyplomata bierze przykład ze sług hitlerowców.
7 miesięcy temu / Badacz
 
Warto zwrócić uwagę na wprowadzone - wojtyłowe "dni judaizmu" i temu jakie kłamstwa wtedy się wygłasza, sprzeczne z Doktryną Kościoła Rzymskiego... ale SW II i jego reformy to no właśnie co ??? może tak ogólna światowa "modlitwa do Paćia-mamy"
7 miesięcy temu / polak mały
 
Obóz w Chełmnie, który zaznaczono na tej mapie, nie leży tam, gdzie powinien, Chełmno nad Nerem, w pobliżu którego znajdował się obóz Kulmhof, powinno być zaznaczone zdecydowanie niżej, mniej więcej w środku Polski. Propagandysta, który tworzył tę mapę, zobaczył nazwę miasta Chełmno to miasto nad Wisłą, od którego wzięła nazwę Ziemia Chełmińska i tam zaznaczył lokalizację obozu śmierci bez żadnej weryfikacji. Widać, że prawda nie ma dla tych potwarców żadnego znaczenia. Dlatego musimy się im przeciwstawić, choćby to miało nas kosztować wiele wyrzeczeń.
7 miesięcy temu / Adam T.
 
Tak, pierwsi wiezniowie Auschwitz to w 100% Polacy. Byli zmuszani przez Niemcow do budowania barakow w obozie. Jednym z pierwszych wiezniow byl tam Boleslaw Czech - i to wiem od jego rodziny zamieszkalej w Toronto - polski olimpijczyk i artysta sam pisal do rodziny listy z obozu. Boleslaw Czech podczas uroczystosci Olimpiady Sportowej w Berlinie w 1936 roku nie opuscil polskiej flagi przed trybuna honorowa z Hitlerem. Czesc Jego Pamieci. Niestety zginal w Auschiwtz.
7 miesięcy temu / Polka
 
Już papież Benedykt XIV w encyklice 'A quo primum' pisze do prymasa i biskupów polskich o zagrożeniach ze strony żydów dla państwa i narodu polskiego.Dla otrzeźwienia powinni szanowni biskupi i prymas sięgnąć po encyklikę papieża Benedykta XIV.To nie boli szanowni purpuraci.
7 miesięcy temu / kolo
 
Dyplomatoł, choć nie lubię cytować ,,profesora''B.
7 miesięcy temu / panda
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.