DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


#Wojtek76 Acha, niemcy Twoim dziadkom dali konserwy i są super. Oczywiście, totalna grabież, wywóz dzieł sztuki, codzienne łapanki i egzekucje, przymusowe roboty, zniszczenia miast totalnie zniszczenie Warszawy, rzeź Woli, setki spalonych razem z ludźmi wsi, głodowe racje żywnościowe, i tak można wymieniać dalej, to kto kto to zrobił? krasnoludki, marsjanie czy może jednak niemcy."Gdy oficer niemiecki zobaczyl co jedza oni i ich male dzieci kazal dziadko m dac konserwy i slonine" - patrzcie jaki dobry oficer,najpierw Niemcy dali im głodowe rację żywnościowe a potem dobry oficer niemiecki się zlitował. Czy wiesz że np za zabicie świni bez pozwolenia trafiało się do obozu - niemieckiego oczywiście. Polacy w GG byli notorycznie niedożywieni dzięki "dobrym niemcom" Oczywiście były przypadki ludzkich niemców ale to to był malutki ułamek procenta. To jest tak samo jak niemcy żydom pomagali dzięki propagandowemu filmowi "lista szindlere" spilberga
8 miesięcy temu / Antares
 
Ad Andreas.Odnosnie ukraincow i nacji z nad Morza Martwego to się w 100 procentach z panem zgadzam i w tym temacie polskiego rzadu nie popieram.
8 miesięcy temu / Wojtek76
 
Ad.Anteras.W czasie okupacji niemieckiej w domu u moich dziadkow niemcy urzadzili sobie sztab.Gdy oficer niemiecki zobaczyl co jedza oni i ich male dzieci kazal dziadko m dac konserwy i slonine.Gdy na lubelszczyzne weszli rosjanie ,też u dziadka urzdzili sztab.Cały inwentarz jaki posiadali wyrzneli i zjedli rosjanie.Wszystkie zapasy ze spichlerza zapakowali na wozy i wywiezli.Gdy babcia powiedziala ruskiemu oficerowi że dzieci nie maja co jesc ,to ja wysmial i powiedzial że niech się cieszy że jeszcze żyją.Tacy to są nasi bracia rosjanie.Niemcy się przyznali i przeprosili za zlo które wyrzadzili.Rosjanie twierdza ze sami jestesmy s o bie winni.Po upadku komunizm ich polityka się nie zmienia dalej chca panowac nad innymi.Dlateg ich nie zaproszono ma obchody i dlatego nie powinnno byc pomnikow armmmi czerwonej w Polsce.
8 miesięcy temu / Wojtek76
 
#Wojtek76 1. Sowieci - powtarzam Sowieci a nie Rosjanie, zostali w austrii aż do 1955 r., 2. W Armii Czerwonej służyło mnóstwo różnych narodowości. między innymi:Rosjanie, Białorusini, Ukraińcy chociaż trudno nazwać ich narodem oraz mnóstwo azjatów. 3. Zbrodni dopuszczała się głownie NKWD, której członkowie z Berią na czele byli głównie żydami, między innymi Katyń i wywózki na sybir to ich dzieło, 4. To dziwne: jakoś niemcom za ich masowe i okrutne zbrodnie potrafiliśmy wybaczyć ile takich katyni nam zrobili?, potrafiliśmy też wybaczyć jeszcze bardziej okrutnym ukraińcom za to co robili na Wołyniu ale Rosjanom już nie, chociaż oni najmniej z tymi zbrodniami mieli do czynienia. Niemcy i ukraińćy zrobili nam mnóstwo talich katyni i dzis są naszymi "przyjaciółmi" a Rosjanie wrogami bo taka jest oficjalna polityka po 1989 r. a po to żeby nas skłucić, polityka wiadomej nacji z nad Morza Martwego.
8 miesięcy temu / Antares
 
Ad Anteras.Czy w Wiedniu została armia czerwona po wojnie.czy w Wiedniu była Oblawa Augustowska ,czy w Wiedniu były takie mordy na cywilach i gwałty -Nie.Poczytaj troche chistorii,wspomnień świadków to się dowiesz czym była armia czerwona.Co robili z mlodymi dziewczetami w obozach zenskich ,to nie tylko płakać,ale wyć się chce.Piszesz o tych poleglych-ilu z nich zamordowalo w P o lsce cywila,albo zgwalcilo kobiete-p powiem Ci-bardzo duzo.Armmia czeerwona tobyli oprawcy i okupanci tak samo jak armia niemjecka
8 miesięcy temu / Wojtek 76
 
Przecież Hitler napadł na Polskę, a nie na Izrael. Następni czepiają się Polski.
8 miesięcy temu / Syk
 
Panie Hanys święte slowa.
8 miesięcy temu / Wojtek76
 
Co do żydostwa to słusznie, nie ma co o nich gadać. Oni też nie mówią nic o naszej martylologii i jeszcze szkaluja nas przed całym światem. W przypadku Rosji to niestety ale Oni mają rację. Zaprosiliśmy tych których którzy chcieli nas wymazać z powierzchni ziemi tj. niemców i innych naszych wrogów którzy nasz zdradzili w czasie wojny np francuzów i angoli, zaprosiliśmy przedstawiciela "państwa" którego obywatele dziś szczycą się tym w jak okrutny sposóbnp. piłami, siekierami, widłami ich przodkowie nas mordowali. Ale nie zaprosiliśmy przedstawiciela Państwa, które wyzwoliło nas od niemieckiej zarazy i uratowało nas od biologicznej zagłady. Około 600 tys. zwykłych żołnierzy a nie NKWD-owców, którzy w znakomitej większości byli wiadomego pochodzenia - dziś takie państewko nad Morzem Martwym oddało życie za nasze wyzwolenie, a dziś niszczy się ich pomniki - to zwykłe barbarzyństwo. Np.we wiedniu do dziś stoi pomnik żołnierzy radzieckich i nikomu to nie przeszkadza
8 miesięcy temu / Antares
 
Co by nie powiedzieć, Rosja, czy wtedy ZSRR, miała decydującą rolę w II WŚ. Począwszy od jej rozpętania... ;P
8 miesięcy temu / thebodzio
 
Mistrzowskie zagranie. W Polsce ma być wojna przeciw Polakom. Bez amerykańskich baz opłaconych przez samych Polaczków wojny by nie było.
8 miesięcy temu / misja pokojowa
 
To jakas zaklamana Polska, niestety
8 miesięcy temu / mysle
 
Kiedy twoi wrogowie toczą pianę: to znaczy że idziesz właściwą drogą. Bo kiedy zaczną cie poklepywac po plecach: wtedy jesteś stracony.
8 miesięcy temu / Hanys
 
Do @Second Jeruzalem Post mówi jednym głosem z Haaretz. Wielkie oburzenie bo ... No właśnie co? Że II wojna światowa została nazwana wojna światowa a nie jakimś holokaustem? Że mówiono o cierpieniach Polaków? Co za egocentryzm i narcyzm posunięta do granic możliwości.
8 miesięcy temu / emk
 
Do @Second Stawanie z arabami przeciwko żydom nam nie grozi. Bardziej prawdopodobne że staniemy razem z żydami przeciwko Person. Ważne żebyśmy stanęli z boku i się przyglądali z daleka.
8 miesięcy temu / emk
 
@do Second, opublikował Jerusalem Post, napisałem ambasador rosji ale dyktował mu jakiś szabez goj.
8 miesięcy temu / Rocky
 
Aha. Do 1941 do czerwca wysiedlili 1,5 mln Polaków. Ilu zginęło? Milion, więcej? Ile cierpień zadali. Nie wspominam o mordowaniu Polaków w 1937 r. A co z wrzesniem 1939, latami powojennym? Akurat tak nad wyswobodzili, ponieważ Polska leży na kierunku na Niemcy. Niech Rosjanie lepiej pamiętają, że coś,mi do imperium poprzez krzywdę innych narodów. Zrozumieją, jak będą uciekać przed chińską armią.
8 miesięcy temu / Qwerty
 
@Second To tak "współczesny" mjr prof. Bauman - Panta rhei - versus średniowieczny św. Tomasz z Akwinu . Teocentryzm kontra antropocentryzm , monoteizm czy też bałwochwalczy politeizm ...
8 miesięcy temu / gość
 
Czy to nie wielkie dobrodziejstwo,że krytykują? Dzięki temu na jaw wychodzi prawdziwa historia Polski, której dotychczas nie znaliśmy?
8 miesięcy temu / Wiesław
 
Zagadka: Mam dziesięciu sąsiadów, każdy innej narodowości i religii, z każdym mam konflikty, ale mam banki, media. Tłukę więc w mediach przez lata że tamci mają uprzedzenia, to rasiści ! O kim mowa ? ;
8 miesięcy temu / Karol
 
Jestem pewien że to dopiero początek odkrywania prawdy o II-ej w.ś. bo, chyba się doczekam, któreś tam obchody pokażą zbrodnie rosyjskie na Kresach po 17.09.2019 r a nastepnie po 1945 r. w całym PRL-u, no i oczywiście znaczący udział Żydów w tych zbrodniach, a także we współpracy z Niemcami jako donosiciele i policja żydowska.
8 miesięcy temu / Czesław
 
@Second "Czy taka jest prawda? Wszystko jest względne i punkt widzenia zależy od punktu siedzenia." NO NIE !!! PRAWDA JEST JEDNA I ABSOLUTNA !!! Co wcale nie znaczy ,że my śmiertelnicy mamy do niej dostęp :-
8 miesięcy temu / gość
 
Nie generalizujecie. W Polsce mamy różne poglądy, a Żydzi są jeszcze bardziej podzieleni. Nergal występował w izraelskiej telewizji i kreowal ich poglądy na Polskę. Wystarczy poczytać co piszą o naszej demokracji ludzie z lewicy. Czy taka jest prawda? Wszystko jest względne i punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ruscy mieli inna historię, Niemcy inną, a w Izraelu też ktoś kreuje politykę historyczną. Ważne byśmy nie stanęli z Arabami przeciwko Izraelowi. Wiemy jak to się skończy. A kiedy czytam wpisy np na Interii nie reaguję, bo ci ludzie nie zrozumieją.
8 miesięcy temu / Second
 
Jak zwykle zapominają dodać, że gdyby nie ich sojusz z Niemcami, Polska by była wolna. !7 września dla nich nie istnieje.
8 miesięcy temu / halina
 
Od 1 września 1939 do lutego 1942 Niemcy mordowali tylko Polaków. Decyzja o eksterminacji RÓWNIEŻ żydów zapadła w III Rzeszy 2,5 roku po wybuchu wojny. Data 1 września 1939 była według żydów w Polsce uzyskaniem żądanej od dawna Judeopolonii - autonomii żydowskiej w Polsce. Znów kłamią i mieszają się w nie swoje sprawy.
8 miesięcy temu / baj
 
Żydów zginęło 6 mln. Słowian zginęło 35 mln Czyli GRUPĄ KTÓRA NAJBARDZIEJ UCIERPIAŁA W 2 WŚ. BYLI SŁOWIANIE NIE ŻYDZI.
8 miesięcy temu / Zdzisław
 
Bufoni, już zapomnieli jak odwdzięczyli się Polakom za ich udział i poświęcenie w wojnie światowej? Brak przedstawicieli Polaków na paradzie zwycięstwa. Szczyt chamstwa Rosjan i Brytyjczyków.
8 miesięcy temu / Bronek
 
Przciez w przemiwienuach byla mowa o narodach a nie o religii. Nie wiem skad zydowskie larum.
8 miesięcy temu / Okos
 
Jakie pokrzywdzone biedaki, owszem, za mało o nich było, zwłaszcza o ich,,wyzwoleńczej''roli w powojennej Polsce.Do tej pory nie wiem, czy skończyła się w Polsce okupacja rosyjsko-żydowska. Na pewno wiele im zawdzięczamy jako 17 republika.
8 miesięcy temu / panda
 
Kłamliwe i nie odwołane stwierdzenie ministra Yaaka Katza odnośnie biologicznego antysemityzmu Polaków urasta do miana symbolu.Ignorancja historyczna powoduje,iż relacje polsko-żydowskie są celowo zakłamywane a pałka antysemityzmu służy do ciągłego nękania i oczerniania Polski oraz upowszechniania w świecie jej kłamliwego obrazu - a w tle są żydowskie roszczenia bez spadkowe.Polakom,także nie brakuje argumentów - faktów historycznych,które ukazują horrendalny antypolonizm żydowski.
8 miesięcy temu / t
 
@emk Ja pisałem o artykule w Jpost. Podpisał się ambasador FR.
8 miesięcy temu / Second
 
No cóż... Niemcy wywołały 2 wś. W planach mieli eksterminacje narodu polskiego. Rosjanie napadli na Polskę, to fakt Ale faktem jest też to, że uratowali nas spod niemieckiej niewoli. A o żydach nalezy mówić całą prawdę. Bogaci żydzi sponsorowali Hitlera, przymykali oko na holokaust, cieszyli się z najazdu ruskich na Polskę, kolaborowali z jednymi i drugimi. Ich różnorakich wkładów w wojnę nie sposób przemilczeć.
8 miesięcy temu / Ana
 
A za każdym razem mają wymieniać Żydów A pomijać Polaków? A kolejna sprawa to taka, że Polacy walczyli z Niemcami i bronili nie tylko Polski, więc kogo pamięć trzeba czcić? Pokażcie Żydów broniących Polski i Polaków.
8 miesięcy temu / Kazik
 
No niestety chyba znowu Mt 16,25 " Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. " staje wyjątkowo autualne :- .
8 miesięcy temu / gość
 
Judejczyk zapomniał dodać, że codziennie ich zapewne 6 milionów gineło.. Co tam inne naridy. Talmud już wie kto człowiek, kto goi. A co do sowieciarzy, to zgadzam się - mieliście decydujący wpływ... Gdyby nie wasza przyjaź z Adolfem to by tak nie było
8 miesięcy temu / X
 
Do @Second Dlaczego piszesz o Jeruzalem Post skoro artykuł miał być w Haaretz? Skąd masz takie informacje że to ambasada rosyjka miała udział w powstaniu tego artykułu? Jakieś dowody?
8 miesięcy temu / emk
 
Nie umniejsza to faktu, że najbardziej poszkodowana przez II wojnę światową ze wszystkich krajów była Polska. Blisko połowa ofiar II wojny światowej to byli Polacy, większość ofiar z drugiej połowy stanowili Żydzi narodowości polskiej, czyli nie kosmici tylko również Polacy. Czy wśród ofiar byli Żydzi którzy dostali się do obozów z Izraela ? Nie sądzę.
8 miesięcy temu / steve
 
Ale przecież oni sami nie mówią o II WŚ tylko o wielkiej wojnie ojczyźnianej, czyli w II WŚ nie uczestniczyli.
8 miesięcy temu / A.G.
 
Ku gwoli scislosci, Hitler mial zgodnie z ich dokumentami tylko 150 tysiecy ZYDOWSKICH ZOLNIERZY. Jesli to klamstwo to prosze sprostowac i bez obrazy. Natomiast ilu ich bylo w NKWD, tez sprawdzic, dokumenty sa jakies?
8 miesięcy temu / Jara
 
Chciałbym usłyszec coś w podobnym tonie co powiedział prezydent Niemiec.
8 miesięcy temu / Ala
 
czy to nie ciekawa koordynacja? jasne...w Polsce będziemy uważać się za agresora w II WŚ i zachwalać armię czerwoną jak "wyzwolicieli"...komuś mocno szajba odbija.
8 miesięcy temu / pytanie
 
To były polskie obchody tragicznego września'39. Zginęło 6 milionów obywateli polskich, różnego pochodzenia. Uczcijmy pamięć pomordowanych obywateli Polski. Żydzi - wara wam od naszej historii i majątku narodowego!
8 miesięcy temu / mrówka
 
Zapewniamy stronę rosyjską, ze wymordowanie 22 tysięcy polskich oficerów w Katyniu, Kozielsku, Ostaszkowie, Miednoje i wszędzie indziej, gułagi, deportacje, gwałty na polskich dziewczętach i kobietach, rabunki, morderstwa na ludności polskiej i niezłomnych do 45 roku i po nim przez żołnierzy radzieckich nie zostaną zapomniane. Putina można zaprosić na 17 września. A Izrael mógł organizować swoje uroczystości u siebie. W Polsce przede wszystkim opłakujemy pomordowanych Polaków.
8 miesięcy temu / Antymodernista
 
żydzi i rosjanie zawsze mówili jednym głosem mową nienawiści do Polski. a putka można zaprsić 17 września i wypróbować patriota nad ukrami.
8 miesięcy temu / pol
 
Dla Polski żołnierze radzieccy byli agresorami a nie wyzwolicielami... I do tej pory Rosja nie wyzwoliła się z komunizmu i imperializmu i chciałaby zawładnąć całym światem. A Putin ma krew na rekach i kontynuuje najgorsze tradycje komunistyczne.
8 miesięcy temu / DNA
 
Artykuł na Jeruzalem Post był pisany przez ambasadora Federacji Rosyjskiej.
8 miesięcy temu / Second
 
Kiedy Rosjanie obok Niemców, Żydów, Ukraińców i LItwinów zapłacą Polsce wielobilionowe odszkodowania i reparacje wojenne za masowe mordy na Polakach, za olbrzymie straty materialne i terytorialne Polski i Polaków ?! Czas nagli ! Odsetki karne lecą !
8 miesięcy temu / Spostrzegawczy
 
Putina trzeba było zaprosić... na 17 września.
8 miesięcy temu / @Atos
 
@Alan I po co byłoby zapraszać Putina? Żeby powiedział, że 17 września Armia Czerwona wyzwoliła Ukrainę i Białoruś? To chciałby Pan usłyszeć?
8 miesięcy temu / Janina
 
Panie Wołodin, jeżeli chodzi o żołnierzy radzieckich, to na pewno w naszej pamięci pozostaną gwałty oraz mordowanie żołnierzy podziemia niepodległościowego.
8 miesięcy temu / Marcus
 
Wypowiedzi rosyjskich polityków i izraelskich dziennikarzy bez pokrycia.Ale Putina trzeba było jednak zaprosić.
8 miesięcy temu / Alan
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.