DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Izrael zarzuca Sekretarzowi Stanu USA antysemityzm

Izrael zarzuca Sekretarzowi Stanu USA antysemityzm
#IZRAEL    #IRAN    #BLISKI WSCHÓD    #ŻYDZI    #ANTYSEMITYZM    #PALESTYNA    #KERRY

Sekretarz Stanu USA został oskarżony o antysemityzm. Amerykański polityk zagroził władzom Izraela bojkotem ekonomicznym, jeśli Żydzi nie osiągną porozumienia pokojowego z Palestyńczykami.


John Kerry zdenerwował w niedzielę izraelskich przywódców, gdy zagroził Izraelowi bojkotem gospodarczym, jeśli nie uda im się osiągnąć porozumienia pokojowego z Palestyńczykami. Izraelczyków oburzyła także serdeczna rozmowa amerykańskiego Sekretarza Stanu z irańskim ministrem spraw zagranicznych Mohammadem Dżawad Zarifem w Monachium. Obaj politycy zobowiązali się zintensyfikować rozmowy dyplomatyczne, by doprowadzić do zawarcia długoterminowego porozumienia w sprawie irańskiego programu nuklearnego.

 

Kerry zaznaczył, że „istnieje bardzo duże ryzyko dla Izraela”. Ostrzegał: - Ludzie mówią o bojkocie. To się nasili w przypadku fiaska rozmów pokojowych z Palestyńczykami. Z powodu tej wypowiedzi premier izraelskiego rządu Benjamin Netanjahu zarzucił Kerry’emu, że skutecznie popiera „antysemickie wysiłki, zmierzające do nałożenia na Izrael sankcji”.

 

Ostrzeżenie amerykańskiego polityka pojawiło się w momencie zakazania firmom europejskim przez władze unijne współpracy z izraelskimi przedsiębiorstwami budującymi osiedla dla żydowskich osadników na Zachodnim Brzegu.

 

Szef wywiadu izraelskiego, pełniący funkcję ministra spraw strategicznych Yuval Steinitz stwierdził, że „to, co powiedział Kerry jest szkodliwe, niesprawiedliwe i absolutnie nie do przyjęcia”. - Izrael nie może prowadzić negocjacji w sprawach żywotnych dla narodu żydowskiego z pistoletem przystawionym do głowy – przekonywał.

 

Minister przemysłu Naftali Bennett wyraził nadzieję, iż inne państwa sojusznicze zdecydowanie staną po stronie interesów Izraela. - Oczekujemy od naszych przyjaciół na świecie, aby stanęli po naszej stronie w obliczu prób wszczęcia antysemickiego bojkotu Izraela – mówił.

 

Premier Netanjahu na koniec stwierdził, że próby zmierzające do narzucenia bojkotu są „niemoralne i niesprawiedliwe”. Są też skazane na porażkę.

 

Rzecznik Departamentu Stanu, Jen Psaki tłumaczyła, iż uwagi Kerry’ego odnoszą się jedynie do inicjatyw podejmowanych przez innych, a nie USA.

 

 

Źródło: The Daily Telegrpah, AS.


DATA: 2014-02-04 08:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wynajdą mu pedofilstwo i się skończy wywijanie ogonem...
ponad 6 lat temu / Lukrecjusz
 
Widać że pies zaczyna merdać ogonem a nie ogon psem.
ponad 6 lat temu / koza
 
obłuda żydowska pokój tak ale na żydowskich warunkach wszelkie inne stanowiska nie wchodzą w rachubę
ponad 6 lat temu / baj
 
no, no, sankcje nałożone na Izrael?! a to by się narobiło, ale i wyjaśniło wiele spraw; było by w końcu wiadomo kto z kim, ile razy i jak; jaka przejrzystość w interesach; tylko przyklasnąć inicjatywie; tylko czemu tak skromnie - tylko firmy budujące osiedla, a co z pozostałymi? np. od uzbrojenia, elektroniki, itd., itp.
ponad 6 lat temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.