DZIŚ JEST:   14   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Małgorzaty Marii Alacoque
Bł. Radzima Gaudentego
 
 
 
 

Izrael szantażuje Polskę ustawą o negowaniu Holokaustu

Izrael szantażuje Polskę ustawą o negowaniu Holokaustu
Fot. Logaritmo [Public domain], via Wikimedia Commons

Jeśli Polska przyjmie nowelizację ustawy o IPN w obecnym kształcie, zostanie oskarżona o jedną z największych zbrodni w oczach świata rządzonego ideologią politycznej poprawności – negowanie Holokaustu. Wynika to z uchwały, którą w środę przyjął w pierwszym czytaniu Kneset.

 

Obowiązująca w Izraelu od 1986 roku ustawa zabrania negowania Holokaustu. Izrael uznaje za przestępstwo publiczne zaprzeczanie zagładzie Żydów, pomniejszanie jej skali lub wyrażanie poparcia dla jej sprawców oraz identyfikowanie się z nimi.  Grozi za to nawet pięć lat więzienia.

 

Nowelizacja przygotowana przez deputowanych Likudu, ugrupowań Nasz Dom Izrael (IB) i Żydowski Dom (HBHJ) oraz opozycyjnych formacji: Jest Przyszłość (Jesz Atid) i Bloku Syjonistycznego zakłada rozszerzenie tej formuły na „negowanie lub pomniejszanie udziału w zbrodniach ludzi, którzy pomagali nazistom lub byli kolaborantami”.

 

Jeśli ustawa przejdzie wszystkie stopnie legislacyjne, „pomoc prawną otrzymywałyby osoby, które przeżyły Holokaust oraz nauczyciele zabierający uczniów lub studentów do dawnych obozów zagłady, jeżeli będą ścigani prawem za granicą za opowiadanie, co się zdarzyło podczas Holokaustu” – pisze „Jerusalem Post”.

 

Wypowiedzi deputowanych nie pozostawiają wątpliwości, że inicjatywa, którą Kneset chce w szybkim tempie przeforsować, jest reakcją na niedawno przyjętą przez polski Sejm w pierwszym czytaniu nowelizację ustawy o IPN. Zakłada ona karanie za kłamliwe ukazywanie negatywnej roli Polski w II wojnie światowej, w tym używanie sformułowań typu „polskie obozy koncentracyjne”.

 

„Polacy i ci, którzy chcieliby ich naśladować, powinni wiedzieć, że historyczna prawda o narodzie żydowskim nie jest na sprzedaż” – powiedział w rozmowie z JR Icik Szmuly z Bloku Syjonistycznego. Jego dalsze słowa były jeszcze bardziej skandaliczne.

 

„Wielu Polaków, i wielu innych słyszało, wiedziało i wspomagało nazistowską machinę zagłady (...). Podjęta przez Polskę próba pisania historii na nowo i zamknięcia ust tym, którzy przeżyli Holokaust, jest zuchwała, szokująca i nikczemna. Nie pozwolimy na to, by kolaboranci chowali się za nazistami i zaprzeczali swej historycznej odpowiedzialności” – stwierdził syjonista.

 

„Izrael ma moralny obowiązek (...) złożyć obietnicę, że nikt nie będzie mógł ukryć, wybielić lub zatuszować (...) szokujących świadectw na temat zbrodni popełnionych przeciw narodowi żydowskiemu” – powiedział z kolei Robert Ilatow z partii Nasz Dom Izrael.

 

Jair Lapid, lider ugrupowania Jest Przyszłość nazwał polską nowelizację próbą uniknięcia odpowiedzialności i uznał za niezbędne „podjęcie kroków przeciw takim głosom”.

 

W co najmniej równie pokrętny sposób wypowiedział się dyrektor Centrum Szymona Wiesenthala, Efraim Zuroff. Według niego, kraje Europy Wschodniej „zainwestowały w próby przekonania świata, że Holokaust był jedynie dziełem Niemców i być może garstki degeneratów”.

 

„(…) od upadku Związku Radzieckiego ludzie [w Europie Wschodniej – red.] próbują powiedzieć, że komunizm jest tym samym, co nazizm”. „Chcą, by komunizm był uznany za ludobójstwo (...). A jeśli komunizm jest ludobójstwem i byli żydowscy komuniści, to Żydzi popełnili ludobójstwo. To jest ich sposób na podważanie Szoah i ich udziału w nim” – stwierdził Zuroff. „(…) nowymi bohaterami są ludzie, którzy walczyli z komunistami, a niektórzy z nich zabijali Żydów podczas Zagłady. Ulicom i szkołom nadaje się ich imiona” – ubolewał.

 

W opinii Patryka Jakiego, wiceministra sprawiedliwości w rządzie Mateusza Morawieckiego, o ile Kneset przyjmie swoją nowelizację, „to by oznaczało, że w opinii izraelskich polityków jednak były polskie obozy śmierci i Polacy są współodpowiedzialni za Holokaust”. – Mam nadzieję, że tak się nie wydarzy, bo historia była inna – powiedział Jaki.

 

 

Źródło: Polsat News

RoM

 

 

 


DATA: 2018-01-31 19:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Póki Żyd będzie zamieszkiwał na ziemiach Polskich tak będzie wieszał na nas haki. Na razie winie za to wszystko rząd Polski, że z nimi w układy wchodzi. Bo to oszuści i złodzieje, co innego mówią a co innego robią. I jak dalej tak będzie postępował to nas Polaków sprzeda Żydom. Ale w Polsce są ludzie wykształceni i widza, co się dzieje w kraju i żeby nie pożałowali tego, bo najpierw będzie z ziem Polski uciekali Żydzi a za nimi ci, co się dali sprzedać Żydom i są skorumpowani. I tak wyjdą na tym, że Żyd ich nie będzie chciał a do Polski nie będzie miał powrotu, bo będzie uważany za zdrajcę narodu a zdrajcy grozi śmierć. I taki finał czeka zdrajców Polski. Bo Żyd nie przestanie nas szkalować do póki będzie zamieszkiwał ziemie Polskie a wyrzucić Żydostwo z Polski z zakazem powrotu i zamknąć granice pod nakazem bez uprawnień grozi im kara śmierci za szpiegostwo złapany na ziemiach Polskich. Bo inaczej Żydostwa nigdy się nie pozbędziemy i strachy i odgrażania to niech zostawiam
6 miesięcy temu / Henryk
 
Rząd Polski nie powinien Żydom ani Izraelowi nic udowadniać. Przestać dyskutować tylko Żydów z Polski wyrzucić już raz w 1960 roku mieli zapłacone za majątki zostawione w Polsce i czego jeszcze chcą żeby Polska im płaciła do nie skończoności przez całe życie, dokąd istnieć będzie Żyd. Powinna Polska stanowczo podjąć decyzję, że jak się nie odczepią od polski i nie wyjadą z kraju to będzie wojna z Żydami Izraela i te słowa rząd powinien powiedzieć słowa stanowcze a nie będą nas nękać i szantażować. Bo inaczej Polacy będą to wytrzymywać do czasu aż na tym ucierpi rząd Polski przez Polaków. Co że Żyd ma pieniądze to my Polacy myślimy tak jak by rząd został przekupiony przez Żydów i jest skorumpowany? Dokąd nas będą najeżdżać ci Żydzi razem z Amerykanami gdzie Tramp trzyma sztamę z Żydami, że jego rodzina jest Żydowska to po Polsce może jeździć jak na starej szkapie. Jak rząd i politycy Polscy nie mają honoru ani ambicji i jesteście nieudacznikami to nie znaczy, że
ponad 1 rok temu / Henryk
 
A żydowska Policja w GETTACH Żydowskich utworzonych przez Niemieckich-Narodowych Socjalistów a w KAPO w Niemieckich Obozach Koncentracyjnych w Wermachcie nie było Żydów? A w Partii Komunistycznej w aparacie represji Czeka NKWD UB Informacji Wojskowej KBW W ŚMIERSZ inaczej ŚMIERĆ SZPIONOM .
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
Szkalowanie Polski i robienie z ofiary kata jest obrzydliwe.Słusznie o głos Kościoła upomina się Sławomir Tomasz Roch. Biskupi powinni zabrać głos gdy naród polski jest lżony!
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Podlosc oskarzycieli Polski o wspoludzial w Holocauscie jest gigantyczna! Polacy walczyli z bestia Hitlerem od pierwszego do ostatniego dnia wojny, ratujac dziesiatki tysiecy Zydow! Polacy zorganizowali najwieksze Panstwo Podziemne w okupowanej Europie (AK, BCH, NSZ)! Polacy zadbali o miejsca pamieci Zydow po wojnie i napisali tysiace ksiazek i opracowan na ten temat, napiszemy jeszcze wiecej! Dlaczego Kosciol katolicki w Polsce nie broni teraz w oficjalnych wypowiedziach narodu polskiego, ktory Go zywi od 1050 lat?!Przewielebny abp Stanislawie Gadecki ktory specjalne lubisz wypowiadac sie na tematy polsko -zydowskie, prosimy goraco o Twoj specjalny komunikat w tych sprawach. Prosze nie dac sie dlugo prosic! Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Przynajmniej karty zostały wyłożone na stół. A teraz zagadka: czy rząd polski sprawował kontrolę nad terytorium Polski w latach 1939-1945? Polski w tych latach nie było na mapie więc nie mogło być i obozów w Polsce!
ponad 1 rok temu / One
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.