DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Izrael stworzył Jednostkę Wielowymiarową. Pracuje nad nową doktryną wojenną

Izrael stworzył Jednostkę Wielowymiarową. Pracuje nad nową doktryną wojenną
fot.REUTERS/Murad Sezerw/FORUM
#IZRAEL    #WOJNA    #PALESTYNA

Siły Obronne Izraela (IDF) utworzyły w zeszłym roku nową, elitarną jednostkę, która ma zrewolucjonizować pole bitwy. Składa się ona z piechoty, komponentu pancernego i wsparcia powietrznego. Jednostka ma być w stanie operować w dowolnym miejscu na świecie w celu szybkiego lokalizowania i niszczenia wroga.

 

Stworzona przez Izrael jednostka posiada nowatorski charakter. Należący do niej żołnierze mają realizować wskazane cele na każdym polu walki, koncentrując się na identyfikacji, śledzeniu i eliminacji wskazanych celów. Jednostka ta została powołana mimo cięć budżetowych, stanowi element wieloletniego planu rozwoju potencjału militarnego znanego jako „Momentum”, realizowanego pod okiem generała dywizji Aviva Kochaviego, będącego obecnie Szefem Sztabu Generalnego IDF. Izraelski plan rozwoju sił zbrojnych opiera się na zwiększeniu zapasów amunicji, liczby czołgów Merkawa 4 oraz transporterów opancerzonych.

 

W przypadku Jednostki Wielowymiarowej priorytetem ma być szybkość reakcji i skuteczność. W jej skład weszli żołnierze należący do innych formacji: spadochroniarze i zwiadowcy, członkowie elitarnej jednostki inżynieryjno-bojowej Yahalom, specjalsi z oddziałów Duvdevan i Oketz. Wspierać ich będzie lotnictwo. „Personel jednostki będzie wiedział, jak działać na wszystkich arenach walki, a jego wyjątkowość polega na zdolności do ujawniania, lokalizowania, atakowania i niszczenia wroga we wszystkich sektorach. Ponadto jednostka ma na celu rozwijanie wiedzy, która wpłynie na strukturę i organizację innych sekcji wojskowych, a także doprowadzi do innych procesów uczenia się”- podkreśla dowództwo IDF. Na wyposażenie tej jednostki trafi także specjalna broń. To bardzo ważny projekt dla Szefa Sztabu Generalnego, Aviva Kochaviego, który osobiście przejął kontrolę nad koordynacją projektu. Zebrane doświadczenia posłużą adaptacji całych Sił Obronnych Izraela. Z kolei sama Jednostka Wielowymiarowa ma być wykorzystywana w myśl nowej doktryny walki, opracowanej przez Sztab.

 

W lipcu, rok po założeniu, Jednostka Wielowymiarowa zakończyła swoje pierwsze ćwiczenia, realizowane m.in. wespół z eskadrami myśliwców F-16. Ćwiczenie zwizytował generał Kochavi, któremu zaprezentowano nową technikę atakowania celów przez myśliwce. W przyszłości rozwijane będą nowe możliwości działań operacyjnych. Generał brygady Yaron Finkelman ( dowódca 98. Dywizji, w ramach której działa Jednostka Wielowymiarowa), zaznaczył, że chodzi w tym przypadku o łączenie zdolności bojowych sił lądowych, powietrznych, wywiadowczych i cybernetycznych. Izrael przygotowuje się do nowej wojny.

 

Źródło: jns.org

AS

 


DATA: 2020-10-23 13:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po to piszą,żebyśmy się bali,ustawa 447just,chwilowo cisza
1 miesiąc temu / Kazimierz
 
Bóg jest Wszechobecny i Wszechmogacy i moze zmienic serca wszystkich w ciagu sekundy. Moze sprawic, ze uszy i oczy otworza się. Smieszne sa wpisy ludzi, ktorzy nie opieraja sie ns Słowie Bożym, ale na dziwnych, glupich i niedorzecznych teoriach. A na tych stronach jest tego pelno. Ciezko zrozumieć, ze ludzie maja rozne serca, duchy itd. Sa tacy, ktorzy dzialaja na zgubę wlasna i innych, ale sa tez sprawiedliwi w kazdym narodzie. W USA wsrod żydów 70 do 30 wygrywa Biden, a w Izraelu 70 do 30 Trump. O czym to świadczy? A u nas którzy lewicowi aktywisci popra Trumpa? Dziewuchy dziewuchom?
1 miesiąc temu / Second
 
Polecam przeczytac Rzymian 11.
1 miesiąc temu / Second
 
@Second o tych Machabeuszach. Zakładasz że żydzi religijni w końcu rozprawią się z żydokomuną, jak Machabeusze, w obronie religii i po to ten oddział specjalny?
1 miesiąc temu / szpulas11
 
Podobno nad koronką też tam pracowano. Miała niszczyć muzułmanów.
1 miesiąc temu / Johnny
 
Trochę dziwię się Arabom. Gdyby się dogadali rozdeptaliby Izrael.
1 miesiąc temu / Raróg
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.