DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Izrael oburzony walką Polski o dobre imię. „To były polskie obozy śmierci i nic tego nie zmieni”

Izrael oburzony walką Polski o dobre imię. „To były polskie obozy śmierci i nic tego nie zmieni”
Benjamin Netanjahu. FOT.Krystian Maj/FORUM

 Przyjęta przez polski parlament ustawa umożliwiająca karanie używania formuły „polskie obozy śmierci” napotkała poważny opór ze strony Izraela. Swoje oburzenie z powodu przyjęcia ustawy wyraził nie tylko szef izraelskiego rządu, ale także prezydent i parlamentarzyści Knesetu. Jeden napisał wprost: to był polskie obozy śmierci i nic tego nie zmieni.

 

"Zdecydowanie  sprzeciwiam się tej ustawie" - ocenił szef izraelskiego rządu, Benjamin Netanjahu, komentując przegłosowane przez polski parlament prawo, pozwalające prokuraturze ścigać tych, którzy użyją sformułowania „polskie obozy śmierci”. Netanjahu poinformował także iż zażądał spotkania ambasadora z premierem Mateuszem Morawieckim.

 

Szef izraelskiego rządu absurdalnie oskarżył Polskę o... negowanie zbrodni, jakich dokonano na Żydach. "Historii nie można zmienić i negować Holokaustu" - ocenił na Twitterze Netanjahu.

 

Nie trzeba się jednak zastanawiać, jaką opinię na temat ustawy na ambasador Izraela. - W Izraelu ta nowelizacja była traktowana jako możliwość kary dla świadectw ocalałych z Zagłady. Dużo, dużo emocji. Rząd Izraela odrzuca tę nowelizację. Mamy nadzieje, że możemy znaleźć wspólną drogę, by zrobić zmiany w nie zmiany. Izrael też rozumie, kto budował KL Auschiwitz i inne obozy. Wszyscy wiedzą, że to nie byli Polacy. Ale u nas traktuje się to jako niemożliwość powiedzenia prawdy o Zagładzie i wszyscy są oburzeni tym, co się zdarzyło - powiedziała ambasador Izraela w Polsce Anna Azari podczas uroczystości w Auschwitz.

 

Oburzeniem zapałali inni przedstawiciele izraelskich władz. Dyskusję rozpoczął Yair Lapid, parlamentarzysta i – jak powszechnie się mówi – być może przyszły premier Izraela. – Jestem synem osób, które przetrwały Holokaust. Moja babcia została zamordowana w Polsce przez Niemców i Polaków. Nie potrzebuje od was lekcji. Konsekwencje odczuwamy po dziś dzień. Ambasada powinna natychmiast wystosować przeprosiny – powiedział polityk.

 

Lapid poszedł jeszcze dalej na Twitterze, gdzie stwierdził, iż – owszem – Żydów zabijali Niemcy, ale tysiące ofiar nie spotkało nawet niemieckiego żołnierza, co oznacza, zdaniem izraelskiego polityka, że „to były polskie obozy śmierci i żadne prawo tego nie zmieni”.

 

Z kolei lider opozycji w Knesecie, Icchak Herzog zaapelował do premiera, by ten wezwał z Warszawy ambasadora w celu konsultacji, dotyczących „błędnej” ustawy.

 

W Polaków uderzył także prezydent Izraela, Reuven Rivlin. Miał stwierdzić, iż pomagaliśmy w zbrodniach niemieckich w czasie II wojny światowej, choć oczywiście zaznaczył, że nie wszyscy, wszak część wyciągała do Żydów pomocną dłoń.

 

Na ustawę agresywnie zareagowali także izraelscy dziennikarze. Lahav Harkov, dziennikarka "Jerusalem Post", wpisała na twitterze kilkukrotnie hasło "Polish death camps". Zaś portal Haaretz porównał ją do stalinowskiej propagandy.

 

Sejm przyjął w piątek nowelizację, która wprowadza karę grzywny lub karę do 3 lat więzienia za słowa typu „polskie obozy śmierci”. Ustawa umożliwi też wszczynanie postępowań karnych m.in. za negowanie zbrodni ukraińskich nacjonalistów. Za przyjęciem nowelizacji było 279 posłów, 5 było przeciw, 130 wstrzymało się od głosu.

 

 

ged

 


DATA: 2018-01-29 15:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
26
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To były polskie obozy śmierci ocenił szef izraelskiego rządu, Benjamin Netanjahu. To znaczy, że obóz Zgoda w Świętochłowicach, który zarządzał Salomon Morel i za jego kadencji w obozie koncentracyjnym w Świętochłowicach-Zgodzie zginęło więcej osób niż podczas niemieckiej okupacji. W latach 90. Ubiegłego wieku zbrodniarz wojenny schronił się w Tel Awiwie, a władze Izraela nigdy nie zgodziły się na jego ekstradycję to, co ten obóz zagłady był Polski i Żyd, co go chronił Izrael to też był Polski. Co nie stanął przed sadem a wy Żydzi szukacie dziury w całym a chroniliście kata i mordercę to bym powiedział, że Żydowskie obozy zagłady, bo Salomon Morel był Żydem i zmarł Data śmierci 14 luty 2007 miejsce śmierci: Tel Awiw, Izrael? Co na to odpowie i jak oceni Morela Benjamin Netanjahu? Czy był jakiś Polak Komendantem tak jak Żyd komendantem obozu? I niech powie, że z Holokaustu zrobili sobie Żydzi Firmę, która zarabia na leniwych Żydów. Ale co zrobić jak ciemnota żyje w Państwach i
10 miesięcy temu / Henrykxx
 
A kto witał Niemców jak wkraczali do Polski kwiatami i chlebem jak nie Żyd. A Polaków opluwali i rzucał kamieniami. I tak samo było z sowietami w 1939 roku gdzie pół miliona polaków zostało zamordowanych a drugie 2 miliony zostało wywiezionych na Syberie gdzie nie wrócili i są na to dowody filmy i zdjęcia jak się zachowywał Żyd. A o Polakach zdjęcia i filmy jak ratowali Żydów i ginęli całe rodziny Polskie a tego nigdy Żyd nie zrobił i nie zrobi tylko jeszcze po wojnie 80 lat atakuje Polskę i Polaków, że to nasza wina to niech Żyd pokaże, chociaż jedne zdjęcia a tego nie zrobi, bo nie ma a policja Żydowska mordowała Polaków i na to niech się Żyd wytłumaczy a chce zmienić historie. Dziwię się innym państwa, że nic nie mówią czy tak się boją Żydów żeby nie dotknęli a może zostali przekupieni tak jak Tramp i Ameryka, że Żydek kiwnie palcem a Amerykanie wszystko robią, co chcą Żydzi nawet do tego stopnia, że wysyłają swoje wojska, aby bronić Izrael. Nie dziwię się Polakom, bo po
ponad 1 rok temu / Henryk
 
Izrael oburzony walką Polski o dobre imię. ?To były polskie obozy śmierci i nic tego nie zmieni? Tak Izrael nie zmieni, że w Polsce mieli Żydowski obóz koncentracyjny. Czy można nazwać ?polskim? obóz, którym kierował sadystyczny komendant Żyd-ubek Szlomo Morel i jego czterej żydowscy zastępcy? Pod ich zarządem (a nie Polaków) w Zgodzie wymordowano w ciągu zaledwie 9 miesięcy od 1538 do 2500 więźniów. Czy więc, idąc za tym, kto obozem tym zarządzał i kto pełnił wówczas najważniejsze funkcje w bezpiece, obóz ten nie powinno się raczej określać ?żydowskim?? A Izrael mówi, że Polskie obozy tylko Polacy się nie dorobili komendanta Obozu koncentrycznego jak był nim Żyd Morel i śmieją nas nazywać mordercami. Jak nawet Izrael nie chciał wydać Morela, aby za morderstwa miał uczciwy wyrok to, kto jest tym mordercą Żydzie i do kogo należały obozy? A w Palestynie też morduje Polak czy wy Żydzi zabijacie cywilów i małe dzieci to, kto jest tym zwyrodniałym morderca, że świat jest
ponad 1 rok temu / Ryszard
 
To były polskie obozy śmierci i Polacy te obozy wybudowali a Niemcy to święte anioły razem z Żydami. I Polacy się sami mordowali a Żyd w tym nie maczał palców. I 17 września 1939 roku na Żydowskich terenach to kto witał Sowieckich Rosjan kwiatami i chlebem gdzie zamordowano 500 tyś. Polaków a 2 miliony zostali wywiezieni na Syberię gdzie też zostali zamordowani a żaden Żyd nie uratował Polaka. Ale Polska się nie dorobiła mieć swój obóz i swojego kata jak Żydzi mieli Salomon Morel, komendant obozu w Zgodzie, który nigdy nie doczekał się kary tak go bronił Izrael i zmarł 14 lutego 2007 w Tel Awiwie) ? funkcjonariusz aparatu bezpieczeństwa w PRL, oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości. Nie miał żadnych wyrzutów sumienia. Zabijał Ślązaków i innych więźniów, bo to były czasy do zabijania- pisze Grażyna Kuźnik. Ale tego Żydzi nie widzą tylko to co oni chcą widzieć. To kto był tym morderca Polak czy ten co miał swój własny obóz zagłady. I kto te oszczerstwa pisze.
ponad 1 rok temu / Henryk
 
To niech wołają od Amerykanów jak wzięli od Polski w 1960 roku 40 milionów dolarów dla Żydów Amerykańskich i od nich nie roszczą pretensje a nie od Polaków, bo od polaka to możesz dostać tylko kulkę w łeb Żydzie Amerykański i ci, co siedzą w Polsce i nie chcą się z tond wynieś. Ale i tak tych parchów Żydowskich się pozbędziemy z Polski, chociaż by miały trwać lata i miałby cały naród Polski zginąć to i tak Żydów wyrzucimy z kraju. Nie pomoże wam rząd Polski, który teraz jest skorumpowany i stoi za Żydami zamiast za swoim narodem zginą razem z wami Żydzi jak się nie zmienią i nie zaczną nas szanować. A zacznie się, gdy przyjdą wybory w 2019 roku jak rząd i partie PIS wygrać to się pozbędą Żydów i zasranego Danielsa, który nie wiadomo skąd się wziął. My Polacy nie będziemy krzyczeć jak Żydzi, że więzienia się nie boją a kto im będzie to proponował żeby jeszcze darmozjadów żywić a kula w łeb i po Żydzie. Skorumpowane mendy nie widzą, że są wykorzystywani przez
ponad 1 rok temu / Henryk
 
I nikt nie zmieni Żydów którzy mordowali Polaków tak jak: ? 17 września 1939 r. napadł na nas odwieczny wróg wschodni ? sowiecka Rosja, a Żydzi witali ich kwiatami. Pytam, gdzie byli Żydzi kiedy 500 tys. Polaków w ciągu roku wymordowano na ich oczach? 2 miliony Polaków wsadzono do wagonów śmierci i wywieziono na Syberię. Czy jest choć jeden Polak uratowany przez Żydów? A to oni stanowili władzę na tamtych terenach ? mówił Marek Jakubiak. Bo Żydzi chcą ukryć swoje zbrodnie na Polakach. A ciekaw jestem jak za parę lat będą chcieli ukryć zbrodnie na cywilach Palestyńskich gdzie Izrael mordował cywili.
ponad 2 lata temu / Ryszard54
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.