DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Izrael naciska na Polskę! Komisja Knesetu apeluje o wycofanie ustawy o IPN. Co zrobi Warszawa?

Izrael naciska na Polskę! Komisja Knesetu apeluje o wycofanie ustawy o IPN. Co zrobi Warszawa?
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Komisja ds. imigracji, absorpcji i diaspory izraelskiego parlamentu wezwała władze suwerennego państwa, jakim wciąż jest Polska, do wycofania nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, w myśl której rozpowszechnianie historycznych kłamstw godzących w honor Polaków zostanie spenalizowane. O stanowisku komisji informuje „Jerusalem Post”.

 

Na obradach komisji obecny był Jacek Chodorowicz (polski ambasador w Izraelu do 31 grudnia 2017, którego misja przedłużona została – co najmniej – do marca). Zapewnił on, że Warszawa jest cały czas otwarta na rozmowy z Tel Awiwem. Ponadto, jak donosi „Haaretz”, Polak zauważył, że w trakcie sporu powiedziano zbyt wiele, a takie odczucia mają obie strony. Nadszedł więc czas na spokojne rozmowy.

 

W trakcie debaty w komisji deputowana Ksienija Swietłowa (urodzona w Moskwie, w Izraelu mieszka od lat 90. XX wieku) pytała Chodorowicza, czy może zapewnić, że ocaleni z Holokaustu nie będą ścigani na mocy ustawy. Przedstawiciel Polski odparł parlamentarzystce z lewicowej Unii Syjonistycznej, że prokuratura nie będzie nikogo ścigała z paragrafów przewidzianych przez nowelizację, dopóki głosu nie zabierze Trybunał Konstytucyjny.

 

O wiele agresywniejszy był Jo’el Razwozow (urodzony w rosyjskim Birobidżanie, w Izraelu mieszka – podobnie jak Swietłowa – od lat 90.), który wygrażał, że nie pozwoli, aby pamięć ofiar Holokaustu była bezczeszczona. Partyjny kolega Ja’ira Lapida (Jest Przyszłość), który miał wielki wkład w rozpętanie polsko-izraelskiego sporu, zmiany w polskim prawie nazwał hańbą.

 

 

Źródło: tvp.info

MWł

 

 


DATA: 2018-02-27 12:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W połowie lat 90-tych jakaś "profesor" z Izraela napisała, że Polskę założyli Żydzi około roku 1300! My o tym nie wiemy, ale wszystkie żydowskie instytucje na Zachodzie przedstawiają to szerokiej publiczności i wychowują kolejne pokolenia w przekonaniu, że Polacy są w PL tylko lokatorami. Chrzest Polski ? tradycyjna nazwa chrztu księcia Polan Mieszka I, który zapoczątkował proces chrystianizacji ziem polskich. Niekiedy uważa się go również za symboliczne wydarzenie, które było początkiem państwa polskiego i polskiego Kościoła katolickiego. Datuje się go zazwyczaj na rok 966, chociaż nie jest to pewne, gdyż źródła średniowieczne różnią się zarówno w opisie okoliczności, w jakich doszło do chrztu, jak też podają różne daty tego wydarzenia.. Śmierć Henryka Pobożnego z rąk Tatarów na legnickich polach na blisko sto lat zahamowała proces zjednoczeniowy rozbitej Polski. 9 Kwietnia 1241 rozegrała się bitwa pod Legnicą. Nie chce dalej szukać historii Polski. To już Żyd oszukuje i do
ponad 1 rok temu / Ryszard54
 
a Górna Wolta żąda usunięcia zapisu o zakazie pierdzenia w czwartki i co mamy sie ugiać niech się żydzi zajmą sobą a nie (podjudzają) to staropolskie słowo nie jest antysemickie ono pokazuje całą naturę każdego judy
ponad 1 rok temu / pol
 
Dwa cytaty: 1)Nikt nie wie co to jest antysemityzm, nikt nie zadał sobie trudu, by to słowo zdefiniować. Najpierw myślałem, że to przeoczenie. Myliłem się. To słowo straciłoby swą użyteczność gdyby je zdefiniować. Kiedyś antysemitą był człowiek, który nienawidził Żydów. Dziś jest to ten, kogo nienawidzą Żydzi - Joe Sobran w wykładzie ?Z obawy przed Żydami?. 2)Nawet jeśli 6 milionów Żydów zamordowano w czasie II wojny światowej to ci, którzy ocaleli nie mają z tego tytułu prawa do popełniania najmniejszej niesprawiedliwości. Gdyby twego ojca ugodzono nożem na ulicy, to byłoby to przykre, ale to jeszcze nie wymówka, byś mógł się dobierać do czyjejś kieszeni - Joe Sobran w wykładzie ?Z obawy przed Żydami?.
ponad 1 rok temu / P.M.
 
Najlepszym pojednaniem będzie jak źydzi opuszczą Polskę apolacy Izrael pr,ecieź nie musimy się widywać.Jeslj chodzi otę parę kamienic to przyślemy wam gruz po niemieckich bombardowaniach.
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Kiedyż w Polsce będą rządzili wreszcie Polacy? Kiedyż inne państwa, przestaną nam urządzać Polskę?? Rodacy, nie uważacie, że należy z tym "urządzaniem naszego DOMU", przez obcych skończyć??
ponad 1 rok temu / adsenior
 
@darek "PiS chyba obawia się tamtego państwa bardziej niż Polaków". Zgadza się, Lech Kaczyński (w latach 2005-2010 na posadzie prezydenta RP) nazywał Izrael "potężnym państwem". A nas, Polaków w ogóle się nie bał - wiedział, że bez względu na to, która partia wygra wybory, będą one wygrane. W wywiadzie dla "Dziennika" z 18 kwietnia 2008 roku zwierzył się w te słowa: "Główne siły w Polsce, od lat, jednoznacznie potępiają antysemityzm i równie jednoznacznie popierają państwo Izrael". Te "główne siły" to ci, którzy pili wódkę w Magdalence. Dla biesiadników z Magdalenki najważniejszy był Izrael, nie Polska. "Kiedy pisałem jesienią kilka przemówień Tadeuszowi Mazowieckiemu i często używałem słów "ojczyzna" i "patriotyzm", premier natychmiast je skreślał. (...) z obawy przed nacjonalizmem nie podjęto wówczas próby odbudowania polskiego patriotyzmu i poczucia wspólnoty narodowej" (niejaki Marcin Feliks Król, w 1989 roku doradca Mazowieckiego).
ponad 1 rok temu / wwm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "58547"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.