DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Izrael kontynuuje politykę faktów dokonanych. Amerykanie zareagowali

Izrael kontynuuje politykę faktów dokonanych. Amerykanie zareagowali
Fot. Omer Messinger / ZUMA Wire / Forum

Stany Zjednoczone są poważnie zaniepokojone tą prowokacją – tak John Kirby, rzecznik Departamentu Stanu USA skomentował doniesienia, iż Izrael chce wybudować na terenie okupowanej Jerozolimy Wschodniej setki kolejnych mieszkań dla swoich osadników.

 

„Jesteśmy zaniepokojeni faktem, że Izrael kontynuuje schemat prowokacyjnych i destrukcyjnych działań, które wywołują poważne wątpliwości w kwestii jego zaangażowania na rzecz pokojowego i negocjowanego z Palestyńczykami rozwiązania” – oznajmił Kirby.


W środę pojawiły się informacje świadczące o tym, iż rząd w Tel Awiwie zamierza postawić ponad 320 kolejnych mieszkań na terenie arabskiej części Jerozolimy. Obecnie powstaje tam już 770 lokali mieszkalnych.

Amerykański Departament Stanu uznał najnowsze posunięcia Izraela za dowód na intensyfikację polityki osadniczej, źle rokującej dla porozumienia ze stroną palestyńską.


„Jesteśmy również zaniepokojeni wyburzaniem obiektów palestyńskich, co ostatnio coraz częściej obserwujemy na Zachodnim Brzegu Jordanu i w Jerozolimie Wschodniej, i co pozostawiło dziesiątki Palestyńczyków, w tym dzieci, bez dachu nad głową” – można przeczytać w oświadczeniu Kirby’ego.

 

Osadnictwo izraelskie na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie Wschodniej ma stanowić główną przeszkodę w przerwanym przed dwoma laty właśnie z tego powodu procesie pokojowym zainicjowanym przez USA.


RoM

wPolityce.pl/PAP/Reuters


DATA: 2016-07-28 18:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie wierzę w ani jedno słowo psna Kirby. Cała amerykańska administracja i wszyscy topowi decydenci są sami agentami Izreala, lub potulnie się na wszystko zgadzają. Przykłady? 25 mln na kampanie Clinton/demokraci od "czerwonego szylda" - za pośrednictwem Sorosa.
ponad 4 lata temu / daffy
 
Ja tylko oczekuję, jak Amerykanie się obudzą... Wtedy się zacznie... to, co cyklicznie powtarza się w historii... i co niczego wiadomego plemienia nie nauczyło...
ponad 4 lata temu / Robokopo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.