DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Izrael coraz bardziej „tęczowy”. Wdowy i wdowcy z „homozwiązków” otrzymają wojskowe renty

Izrael coraz bardziej „tęczowy”. Wdowy i wdowcy z „homozwiązków” otrzymają wojskowe renty
copyright (c) Flash90 2014 / FORUM

Mimo że oficjalnie w Izraelu nie można zawrzeć tzw. małżeństwa homoseksualnego, władza od wielu lat sprzyja sodomitom, wprowadzając prawa zrównujące tego typu związki z małżeństwami heteroseksualnymi. W niedzielę minister obrony Izraela Mosze Ja'alon potwierdził, że armia w taki sam sposób będzie traktować wdowy i wdowców ze związków heteroseksualnych, jak i homoseksualnych.


Minister obrony zwołał spotkanie w celu omówienia zasad jednakowego traktowania wdów i wdowców ze związków partnerskich, których partnerzy zostali zabici w akcji podczas służby wojskowej.

 

- W trakcie dyskusji stwierdziliśmy, że nie ma różnicy w uznaniu żałoby partnerów tej samej płci jak i heteroseksualnych, a zatem nie ma potrzeby stosowania odmiennych przepisów prawnych w tym zakresie – stwierdził minister Ja’alon.


- Będziemy traktować osierocone rodziny homoseksualne tak  samo jak rodziny heteroseksualne pogrążone w smutku. Nawet nie przyszło nam do głowy, by mogło być inaczej – dodał.

 

Wg Ja’alona, równe traktowanie partnerów, także tych nie pozostających w związku małżeńskim, to „obowiązek moralny".


W czerwcu 2015 roku izraelskie ministerstwo obrony ogłosiło, że będzie uznawać związki osób żyjących bez ślubu niezależnie od „orientacji seksualnej i będzie prowadzić dla nich fundusz emerytalny.

 

Ya'alon od dawna jest zwolennikiem przyznawania jak najszerszych uprawnień parom tej samej płci. W ubiegłym roku jako jedyny „polityk prawicowy” wyraził nadzieję, że Izrael weźmie przykład z USA, gdzie Sąd Najwyższy nakazał uznać tzw. małżeństwa osób tej samej płci.

 

Od 2006 r. Tel Awiw rejestruje na swoim terytorium „homomałżeństwa” zawarte za granicą, choć w samym Izraelu takich „małżeństw” nie wolno zawierać. Zarejestrowane pary korzystają z licznych przywilejów należnych małżeństwom. Sodomici od niedawna mogą także adoptować dzieci. Teraz homoseksualni partnerzy będą mieli prawo do renty wojskowej po partnerze zmarłym w wyniku akcji wojskowej.

 

Emerytury wojskowe w Izraelu są przedmiotem licznych kontrowersji. Zgodnie z prawem żołnierzom, którzy po odbyciu obowiązkowej służby wojskowej pozostali w armii, przysługuje po ukończeniu 47 lat tzw. emerytura pomostowa, która jest wypłacana aż do 67 roku życia, to jest do czasu gdy dana osoba osiągnie wiek emerytalny i może pobierać normalną emeryturę.

 

Wydatki z tym związane stanowią poważne obciążenie dla budżetu i mimo raportu komisji Lockera z ub. roku, by zmienić zasady i wysokość wypłacanych emerytur, minister La’jon zapowiedział, że dopóki będzie na stanowisku, nie zgodzi się na żadne zmiany.

 

 

 

Źródło: timesofisrael.com., AS.

 

 DATA: 2016-05-10 07:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nawet Zydzi dostrzegaja rzeczywistosc i podchodza do niej praktycznie. Mozna nie lubic homo, ale nie mozna uznawac, ze nie istnieja i nie tworza zwiazkow, mimo ze nieformalnych
ponad 4 lata temu / pytlarro
 
Co kraj to obyczaj . Zalecono obierać kurs na belkę we własnym oku .
ponad 4 lata temu / iufgrft
 
W tytule wykradł się mały błąd. Te wszystkie zgorszenia mają miejsce w izrahellu.
ponad 4 lata temu / essoman
 
Żydzi już nie pamiętają historii Sodomy i Gomory, a jeżeli pamiętają... Lekceważą Boga Izraela!
ponad 4 lata temu / ks.RZ
 
"nie ma różnicy w uznaniu żałoby partnerów tej samej płci jak i heteroseksualnych" - a co z ludźmi w żałobie po ukochanych zwierzętach? Czy oni nie zasługują na analogiczne wsparcie?
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.