DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Izrael: żydowski ekstremista skazany za podpalenie Kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb

Izrael: żydowski ekstremista skazany za podpalenie Kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb
Zdjęcie ilustracyjne. fot. copyright (c) Flash90 2014 / FORUM

Dwa lata po podpaleniu benedyktyńskiego kompleksu Kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb nad jeziorem Genezaret w Izraelu, winnym został uznany 22-letni żydowski ekstremista. Wymiar kary zostanie ogłoszony wkrótce.

 

Sąd w Nazarecie uznał 22-letniego żydowskiego ekstremistę winnym podpalenia w czerwcu 2015 roku klasztoru niemieckich benedyktynów położonego w miejscowości Tabgha nad Jeziorem Genezaret, zwanym też Jeziorem Tyberiadzkim. Z zarzutów oczyszczono 21-letniego mężczyznę, którego oskarżano o bycie wspólnikiem podpalacza. Wyrok dla pierwszego z nich zostanie podany do wiadomości publicznej nieco później.

 

Obaj oskarżeni należą do ekstremistycznej grupy żydowskiej działającej wśród tak zwanych osiedli żydowskich, skupisk tworzonych przez Żydów na zajętych po wojnie sześciodniowej dawnych terenach arabskich.

 

Radykałów aresztowano już miesiąc po podpaleniu klasztoru. Jak ocenił prokurator Avi Pasternak, wyrok sądu jest jasną deklaracją przeciwko żydowskiemu terroryzmowi.

 

Pożar z czerwca roku 2015 spowodował straty w wysokości około 1,3 mln euro. Ogień uszkodził sam kościół oraz południowe skrzydło klasztoru, poświęconego w 2012 roku przez zmarłego przed kilku dniami kardynała Joachima Meisnera. Dodatkowo na ścianach zabudowań wypisano antychrześcijańskie hasła. Prace renowacyjne trwały osiem miesięcy. Z powodu dymu lekko ucierpiał jeden zakonnik oraz wolontariuszka.

 

W lutym tego roku odbyła się ceremonia ponownego poświęcenia kościoła, podczas której przemawiał między innymi izraelski prezydent Reuwen Riwlin, zwracając się przeciwko ekstremizmowi i w obronie wolności religijnej.

 

Kościół w Tabdze stoi w miejscu uznawanym zgodnie z tradycją za to, w którym Jezus Chrystus dokonał rozmnożenia chleba i ryb. Zbudowano go w latach 80. XX wieku na ruinach starożytnego kościoła. Pielgrzymuje do niego wielu chrześcijan z całego świata.

 


Źródła: katholisch.de, pch24.pl

Pach
 


DATA: 2017-07-07 14:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

+Wymiar kary zostanie ogłoszony wkrótce+ Dowiemy się,jaki?
ponad 2 lata temu / darek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.