DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Izrael: zdecydowane „nie” dla imigrantów z Afryki

Izrael: zdecydowane „nie” dla imigrantów z Afryki
fot. Israel Defense Forces / commons.wikimedia.org, licencja cc

Minister spraw wewnętrznych Izraela - Eli Iszai – stwierdził, że w przypadku imigrantów z Afryki widzi jedno rozwiązanie. „Wsadzić ich wszystkich, bez wyjątku, do więzień lub miejsc odosobnienia albo podzielić ich i uwięzić tych, którzy popełniają przestępstwa”.


- Wierzę, że większość z nich nie popełnia przestępstw, ale tych, którzy ich dokonują, choćby były najlżejsze - do więzienia! Tam otrzymają list deportacyjny i odeśle się ich do krajów pochodzenia – oświadczył minister w rozmowie z dziennikiem „Israel Hajom”.- Tracimy kontrolę nad krajem; o takich incydentach, o których mówią teraz wszyscy, nie słyszano od trzech lat – podkreślał Iszai. W ostatnim czasie izraelską opinią publiczna wstrząsnął przypadek zbiorowego gwałtu, którego sprawcami byli afrykańscy imigranci.

 

Według polityka, nielegalni imigranci gardzą izraelskim prawem i nie boją się kary więzienia. - Nie możemy narażać na szwank bezpieczeństwa obywateli Izraela - podkreślił Iszai, związany z partią sefardyjskich ultraortodoksów. W styczniu tego roku parlament uchwalił krytykowaną przez wielu Izraelczyków ustawę, która pozwala więzić (bez sądu) przez trzy lata nielegalnych imigrantów, w tym osoby występujące o status uchodźcy.

 

Szacuje się, że w Izraelu mieszka dziś  około 60 tysięcy imigrantów z Afryki. Pochodzą oni głównie z Erytrei i Sudanu. Obecnie na granicy z Egiptem powstaje specjalny mur, który ma ograniczyć liczbę osób nielegalnie przekraczających granicę.

 

Źródło: rp.pl

mat


DATA: 2012-05-17 17:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

U nas na podobną odezwę wzburzyły by się wszystkie tuby propagandowe (nie)Rządu oceniając wystąpienie za skandaliczne, rasistowskie i faszystowskie...
ponad 8 lat temu / Kapą
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.